Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 18:19


Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
evita
Post subject: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 26.09.2014 - 11:07 #107330
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
Dobry den,
Potrebujem poradit ohladom hosting, kedze som totalny laik vo vsetkom, co sa tyka domeny, webhostingu....atd.

Ako viete, firmu mam v NL a moja otazka je, ci si mozem kupit aj od Slovenskych firiem domenu .nl.
Chcela by so urobit webshop, a nechat si to hostovat spolu s mailom cez slovensku hosting firmu.

Mozem to tak urobit, aj ked mam firmu v NL? Alebo si musim webshop +domenu urobit cez NL firmu.
Moja preferencia je mat slovensku hosting firmu Smile
Takze, ak by mal niekto zaujem o noveho zakaznika, dajte mi vediet Smile mozno sa dohodneme velmi rychlo.....Chcela by som domenu registrovat asi o 2 tyzdne (doemna NL a SK a mozno CZ a HU)a hned si dat urobit aj jednoduchy webshop.

Vopred dakujem za Vase rady a ponuku
Iveta
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 26.09.2014 - 12:48 #107331
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Narodnu domenu dostanes iba vtedy ak si obcanom danej krajiny. Zriadit sa da kdekolvek. Pred 2 dnami som zriadoval .de a ziadali aby bol obcanom nemecka. Ma to tiez u slovenskeho providera.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
evita
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 26.09.2014 - 13:19 #107332
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
Jardo, dik za odpoved. Ja mam aj Holandske obcianstvo, takze papiere na NL domenu mam. A aj slovenske este mam Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 26.09.2014 - 13:49 #107333
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Este ta to nepostihlo ze pokial mas slovenske, to druhe nemas... tak sa s tym nechval. Smile alebo to je iba na juzanov.. alebo to uz zrusili..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
evita
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 26.09.2014 - 14:48 #107334
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
mne to nejako zabudli zobrat Smile tak som ticho a pouzivam obe, aj ked vacsinou uz len nl...
Takze teoreticky, hosting na SK pre obe domeny mozem urobit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 28.09.2014 - 17:50 #107343
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
evita wrote: ›mne to nejako zabudli zobrat Smile tak som ticho a pouzivam obe, aj ked vacsinou uz len nl...
Takze teoreticky, hosting na SK pre obe domeny mozem urobit?


Ono je to takto...

Kazdy stat si spravuje svoje TLD- top level domain a ma k jej ziskaniu nejake podmienky vacsinou iba staci byt obcan obcas ani to nie..
Ked splnas podmienku domenu si kupis a je tvoja. Zaplatis za nu a terz nasleduje ako ju dostat na internet - to je ten hosting , server ktory ma nejaku IP adresu a na ktory nahras obsah stranok. A ten si mozes urobit kde len chces u koho len chces iba sa spravne nasmeruju DNS - domain name system, zaznamy ktore budu ukazovat na akej IP adrese sidli tvoja domena.
A ked klient pojde na tuto domenu budu mu ako dpoved dana tato ip adresa,teoreticky si to mozes hostovat aj doma ale samozrejme to nema zmysel pri dnesnych cenach hostingu.
Tolko nejako laicky menej laicky to neviem.

Zelmar
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 29.09.2014 - 08:59 #107347
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a neni to tak ze dotycny sa stane len drzitetom domeny ale vlastnik ostane stale narodny registrator? ak nie opravte ma a skuste mi poradit, ako sa stanem vyhradnym vlastnikom domeny napr. nieco.sk?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
evita
Post subject: dakujem za rady  PostPosted: 29.09.2014 - 10:51 #107348
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
Chalani,
Velmi pekne dakujem za rady...
A teraz hladat hosting firmu Smile

Krasny den prajem,
Iveta
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 29.09.2014 - 14:00 #107350
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
U .sk domény , je ešte jedna komplikácia , že treba vyplniť žiadosť o registráciu užívateľa , tú vytlačiť podpísať u notára ( vyžadujú notárom overený podpis ) a toto poslať tuším do 14 dní na adresu sk-nicu. 14 dní bude doména fungovať aj bez tohoto , len neviem či aj žiadosť držia v systéme len 14 dní , alebo im papier stačí mať aj po tých 14 dňoch .

Dobrá správa je že toto stačí spraviť len raz a potom môžete registrovať domén koľko len chcete .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
evita
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 07.09.2016 - 10:35 #111582
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
Caute,
takze idem si zhanat dobru hosting firmu na SK, takze ponuknite vase sluzby:
Hosting na webshop+cena za domenu .sk/hu/cz pripadne aj com

Pocula som, ze Websupport na SK je dobry

Dik Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 07.09.2016 - 15:16 #111586
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Websupport? Smile) Haha, radsej Forpsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
intercooler
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 07.09.2016 - 15:50 #111587
Basic


Joined: Jún 19, 2006
Posts: 67

neos wrote: ›Websupport? Smile) Haha, radsej Forpsi.


Ziadne haha. U mna plna spokojnost, nikdy s nicim ziadny problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
evita
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 08.09.2016 - 09:34 #111588
Basic


Joined: Sep 06, 2012
Posts: 224
Location: Holandsko
Pani, takze koho, a nikto z VAs nie je lepsi nez websupport?
Alebo si mam este aj hosting poriesit sama s vlastnymi servermi. HW mam, len s tym neviem narabat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 08.09.2016 - 09:58 #111589
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

intercooler wrote: ›
neos wrote: ›Websupport? Smile) Haha, radsej Forpsi.


Ziadne haha. U mna plna spokojnost, nikdy s nicim ziadny problem.


Tak aj u mna plna spokojnost bez haha. Neviem, ze by som vo Forpsi mal niekedy vypadok za poslednych 10 rokov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Otazka o cene na domenu, hostingu webshopu atd....  PostPosted: 08.09.2016 - 09:59 #111590
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Za mna mozem doporucit active24

evita, ale ak chces uprednostnit mensich a lokalnych tak ja ta odkazem na topzone.sk respektivne na mageshop.sk

Nie som si isty ci si niekto trufne povedat ze je lepsi nez websupport a team Turbana, nie ze by to mozne nebolo, ale je to taka samo korunovana celebrita. Je jasne, ze to vnimam skresleno, ale tiez je jasne ze ponukali hosting a sluzby skor, ako polovica tu internet(mozno aj slabe cislo).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)