Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 22:09


igmp querier a switch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: igmp querier a switch  PostPosted: 12.10.2014 - 14:52 #107485
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
potrebujem nahradit tiger switch za opticky sfp tplink... na povodnom tiger switchi mam zafajknute igmp querier a igmp snooping, bezi tam vlan 2990 ktora je acesova na porte streameru a tagovana na portoch do ktorych su chodbove switche a vsetko funguje ako ma...

novy switch vsak tuto funkciu nema, resp. sa asi nastavuje inak/zlozitejsie... poradi mi niekto prosim ako novy switchu nastavim tak aby fungoval aj ako querier? ziaden multicast router nemam, streamer je strceny priamo do portu switchu...

pomoze prosim niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: igmp querier a switch  PostPosted: 12.10.2014 - 17:39 #107486
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No ved si si odpovedal ze to nema. Zlozitejsie na tplinku? Srandujes? Ked nema tak nema hadam si pri kupe switcha vedel co od neho potrebujes a preveril datasheet aspon ... Ak nie clovece zabal to
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: igmp querier a switch  PostPosted: 13.10.2014 - 11:52 #107488
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
igmp snooping funkcie to samozrejme ma ale igmp querier priamo v rozhrani nevidim, bral som to ako samozrejmost... v datasheete k povodnemu switchu igmp querier absolutne nespominaju a ma ho, okrem toho si ty sam pisal v inom threade ze vsetky nove l2 switche vsetky igmp funkcie maju...

prave som cital http://www.juniper.net/techpubs/en_US/j ... ml#jd0e141 v Scenario 3: Switch Connected to Hosts Only (No IGMP Querier) budem musiet polaborovat... RVI to ten switch vediet asi nebude predpokladam, ostava len Configure interfaces P2 and P4 as static group-member interfaces a to zatial neviem ako, preto som poprosil multicast guru o pomoc...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)