Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 22:02


Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 27.01.2015 - 20:11 #108272
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Haluzila mi jedna sektorka, uz som to tu riesil, ale k nicomu sme sa nedopatrali. 5 klientov od 500m do 3km v uhle 180 stupnov, sektorka Vector 16dB H.
Rozhodol som sa, ze vymenim kartu, pretoze CCQ bolo divne nizke pri realtivne silnom signale (-70 napriklad) a rozdiel medzi down a up bol vyrazny..napriklad 2Mb down, ale len 200kb upload.
Vymenil som R52 za Hn verziu a odvtedy sa uz nikto nepripojil. Vymenil som pigtail, antenu, druhy pigtail, kartu, skusal druhu 433 (je tam len jedna karta), proste vsetko.
Vysledok je, ze sa pripoji jeden klient a to ten najblizsi z 500m. Ostatni su v ramci 3km polkruhu a hoci vidia AP a dokonca s vyrazne lepsim signalom (-65 az -75) nikto z nich sa nepripoji. Dnes som na chvilku "ukecal" jedneho a asi 30min sa pripajal s naslednym odpojenim po par desiatkach sekund a cele sa to opakovalo. Trosku som googlil, odporucali na forach vypnut sifrovanie, zvysit hodnotu hw retries, ale nic nepomohlo. Bol som u dalsieho klienta, hlasil signal -65, ale nepripojil sa. Na AP v logoch nebol ani pokus o pripojenie.
Uz 2.den sa s tym seriem a nerozumiem, kde by mohla byt chyba, ked som uz vlastne celu vysielaciu stranu vymenil.
ZMena frekvencie je bez vysledku, nerozumiem tomu.
Ma niekto nejaky napad?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Lubig
13 Post subject: Problem s pripojenim  PostPosted: 27.01.2015 - 20:41 #108274
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

Na ap aj klientoch mas mikrotik?

Absolvoval som podobnu situaciu
Pripojili sa mi len klienti ubnt
problem bol v nastaveni sifrovania
Autentification types
Vypol som wpa eap
Mozno ti to pomoze
Pripadne si zapni logy a pozri v nich
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 27.01.2015 - 20:53 #108275
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Ano klienti su len MT, ap je MT, takze tomu nerozumiem. EAP ani nezapinam je to blbost bez servera.
Nepomohlo ani vypnutie sifrovania, nenapojil sa klient, u ktoreho som prave bol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 28.01.2015 - 17:49 #108278
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
daj spat r52 ze co to spravi Smile btw logy na klientoch ci apcku co hlasia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 29.01.2015 - 08:25 #108281
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Na AP ani na klientoch som nemal ziadne hlasky z logov, pretoze tam ani nebol pokus o pripojenie (akoby).
Uz to funguje (po 2 dnoch laborovania) s nasledovnym postupom.
Na AP som laboroval najprv s verziami OS (skoncil som na 5.26), nastavil odporu tkip+aes, zaroven som nasiel kanal, kde spoj funguje (klienti sa napoja iba v rozmedzi 5600-5700). Klientov som musel fyzicky obehat, zapnut podporu aes (povodne len tkip) a cele sa to par zasekoch (router disconnected cca 10min nic a potom to uz bezalo pricom router hlasi 90 dnovy uptime, takze netusim, co robil 10min) rozbehlo. Preco sa NIKTO nevie napojit na povodnej 5500 netusim, preco nefunguje ziaden kanal od 5500-5600 tiez nie. Asi nejaky magor so 40Hz kanalmi a kopou vybudenych sektoriek.
Na jednom bode som zazil dalsiu haluz spoj RB-jubiki prestal ist po 18 mesiacoch a pomohlo mi vypnutie sifrovania. Vlastne vypol som sifrovanie RB(AP) a klient sa napojil hoci hlasil, ze ma wpa zapnute). Ale nesiel net. Tak som vypol wpa na klientovi a vsetko bezi ako ma.
Niekedy fakt nechapem, co si tie wifinky robia a to sa s nimi babrem uz cez 10 rokov.
Inak asi prehodnotim svoj vztah k RB a ROS, pretoze kedysi som ich neuznaval a vsetko robil na linuxoch, potom som ich zacal obdivovat a vsetko doteraz robim na RB, ale po tychto skusenostiach neviem, ci neprejdem na hlavnych bodoch na jubiki.
R52 uz tam nedam, na strechu uz nejde, chodil som hore-dole ako opica 2 dni v kuse a stacilo mi, vonku kosa ako v ruskom filme, v utorok aj snezilo no paradne pocasie na servis v 40m vyske.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 29.01.2015 - 10:57 #108287
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ja som presiel na UBNT uz pred rokmi (tusim ked sa zacali robit Mkove radia). Odvtedy neriesim taketo laborovanie s nastaveniami.. UBNT je sice jednoduchsie, ale zas tam clovek nema tolko moznosti zhodit spoj ako pri MK.. Vyborna vec je aj moznost konfiguraciu najprv iba otestovat. V pripade, ze sa clovek pomyli, o par minut ma spat povodny konfig. Dalsia vec je konfiguracia napr z mobilu. Na ROS sa clovek prkne zapoti, kym nieco nastavi na malom mobilovom displeji. UBNT je ovela jednoduchsie a na mobile nie je problem nastavit co treba
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 29.01.2015 - 12:37 #108291
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
No prave ta jednoduchost mi na UBNT moc nevyhovuje, na MT si nastavis naozaj, co len chces aj ked niektore veci idu na moj vkus pomerne zlozito (napriklad OpenVPN server).
Ale ked sa pozriem na okolite strechy a na vysielacie v okoli tak jubiki naozaj ako keby pomaly vytlacali ROS zo vzduchu. Je naozaj pravda, ze vsetky p2p spoje, ktore mam na UBNT su ok a ani o nich neviem. Inak prave Jubiki su pomerne agresivne, ked som kedysi testoval 40MHz kanal, pripadne som trosku prepiskol vykon tak moje vlastne RB na tej lokalite sli do prdele, stupli pingy, packetloss, proste vsetko sa posralo. Odvtedy UBNT nastavujem prisne na 20MHz a dodrzujem nastavenie anten.
UBNT na mobile som neskusal, RB na mobile je naozaj odveci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 29.01.2015 - 13:11 #108292
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

paci sa mi ten vyraz "jubiki" Smile
40Mhz nepouzivam, aj na 20MHz sa da dostat pri dobrych podmienkach na 100M. Ked uz treba viac, tak lepsie mi funguju na 30MHz. Tesim sa ked sa zacnu predavat Rockety AC PTMP a NanoBridge AC19. 60M na sektor na 10Mhz je celkom lakavych.. Len keby to vedeli aj ostatni "ISP" co hulia 40MHz naplno vsesmermi Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Po vymene sa z 5 klientov pripoji len 1  PostPosted: 31.01.2015 - 11:22 #108303
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
fleg ak mas vsade mk, daj 6.19 vsade a zapni nv2 vykasli sa na wep... ale ked ti to ide len na spominanych kanaloch nieco nebude dobre na strane AP, vymen ho, teda kartu ako som ti radil...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)