Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 13:40


Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 14 of 21 < 1...11121314151617...21 >
Author Message
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 19:47 #109297
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Ved ja nikoho neurazam ze ma zle pripojenie len okolo mojho domu dobre nie je napr. moj sused uz taky problem mat nemusi.. Dvaja moji byvali providery tu boli niekolko krat a vzdy im ten signal blbol a nakoniec to vzdy muselo ist na komin
Proste mal som mikrovlnny net od mikrovlnnych poskytovatelov spolu cca 6 rokov a vzdy bol problem raz signal vypadky kolisanie rychlosti ci tie blesky teraz nemam problem ani s jedym z tych veci len cena... Nefandim telekomu ak tu cenu kus neznizia nemam problem prejst napr. na orange ale jednoznacne ostavam na dsl kabli preto som sa Vas pytal na tie podpultove ceny telekomu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 20:40 #109298
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ludia ktori zvyknu chodit na toto forum, spravidla nemaju DSL pripojky..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 23:21 #109300
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
JOFO wrote: ›v pohode chalan, ja nasilu nikoho nepresviedcam Smile
ten speedtest je uz skoro 2 roky stary.. dnes tolko nameraju niektori zakaznici.. dnes mam doma uplne ine cisla Smile

Toto je hlavny dovod, preco to ide lepsie ako pred 2 rokmi a ovela lapsie ako pred 4, ked este bol mojim zakaznikom

Na com to preboha merias ?
Viac ako 300 mbit sa na nasom gbit pripojeni s celkom dobrym notebookom nepodarilo odmerat
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 26.06.2015 - 23:52 #109301
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Zo skusenosti tiez vidim, ze niektori ludia budu platit nemcovi radsej ako lokalnej firme a kludne aj 50% viac a este za mensiu rychlost, lebo je taky... ruzovejsi... Tych nezaujimaju take "detaily", ze vyssia rychlost za nizsiu cenu, musi to byt od velkej firmy a hotovo.
Keby som takych vedel presvedcit, tak mam mozno o 30% zakaznikovi viac, ale nechce sa mi chodit od domu k domu jak jehovista. Ale aj tak ex-zakaznici tcomu pribudaju, len pomaly. U nas je pomer tcom-my asi 1:20 v nas prospech Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 27.06.2015 - 08:24 #109302
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nemcovi, francuzovi ci inemu len nie slovakovi a uz vobec nie malej rodinnej firme... moja posledna skusenost s firmou co uprednostnila orange napriek tomu ze som im ponukol bez viazanosti, rovnaku rychlost, lepsie garancie, lepsiu starostlovost, zriadenia na mesiac zadarmo na skusku s tym ze sa mozu rozhodnut, voip k internetu zadarmo a polovicnu cenu oproti orangeu Smile

vysvetlenie: ajked planuju stahovat do roka kancelarie, oni sa radsej zaviazu orangu nakolko ma tento vraj vykryte vsetky bussiness centra po bratislave a teda prenositelnost je zarucena...

resume: radsej budu svoje peniaze posielat prec zo slovenska, uviazu si slucku okolo krku napriek tomu ze vedia ze sa budu o rok stahovat ako keby mali podporit malu poctivu slovensku firmu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 27.06.2015 - 08:57 #109303
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

airbilly: Ja mam tiež ešte viac kapacity, neviem ci je to závislé od výkonu kompu. Meriam to na i7čke so 16GB RAM a SSD diskami. záleží aj od infraštruktúry, hlavne hraničného routra. Môžeš skúsiť merať v Linuxe ak používaš Windows.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 27.06.2015 - 17:25 #109304
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a cez iperf vam to nameria kolko?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 28.06.2015 - 18:16 #109309
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

JOFO wrote: ›airbilly: Ja mam tiež ešte viac kapacity, neviem ci je to závislé od výkonu kompu. Meriam to na i7čke so 16GB RAM a SSD diskami. záleží aj od infraštruktúry, hlavne hraničného routra. Môžeš skúsiť merať v Linuxe ak používaš Windows.


niekde budes mat chybu ty airbilly... ja mam napriklad 4-rocny notebook so slabsim i3 procesorom a 4gb ram + ssd disk. windows ma tiez 4 roky, pricom uz veeeeelmi pyta format.
no a naposledy v serverovni som nameral cez 600 mbit aj down a aj up.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 30.06.2015 - 12:27 #109317
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

To ešte vela dat pretečie kym si slovaci uvedomia, že dotovanie zahraničných firiem na úkor tých slovenských je vlastne somarina.

Skuste ist s netom do nemecka, či si dáky nemec zriadi službu od Slovenskej firmy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 01.07.2015 - 10:16 #109319
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Kamoska spominala, ze v Belgicku si nechce kupit pevny internet, lebo stoji 50€ mesacne.

Vidim tam trhovu prilezitost Smile Ale asi to tam nebude take jednoduche, urcite maju potencionalnych lokalnych ISP nejako "administrativne" poriesenych.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 02.07.2015 - 15:05 #109322
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

samozrejme v celej EU je net nasobne drahsi ako u nas...je to sposobene lokalnymi, v Cesku je najvacsia pentracia lokalnych...a neda sa s tym nic robit, resp. pokusy boli osekat ich lobbyngom na telekomunikacnom...toto je pointa celej EÚ...nepriama diktatúra...cize ak lokalnych u nas neodstrania budu musiet zrdrazit...kedze na tychto cenach su velke firmy stratove....resp. nesplna to kriteria ich zarobkov...

ale ako pisete Slovaci musia pochopit ze sme sa vzdali kvality na ukor bordelu z EÚ obzvlast to je vidiet na potravinach, jeme paradajky zo spanielska pestovane na sklenenej vate, pijeme umele mlieko bez najmensieho obsahu laktozy...a podobne...potom sa cudujeme ze rakovina stupa exponencialnym tempom...navyse ma minule zarazilo ked som pocul ako sa tu dovaza zamrznute pecivo z ciny a taktiez caje a koreniny na lodiach posypane otravou na potkany a chemiou proti plesni....aky to je len zdravy cajik:) pritom staci vyjst do lesa a mame tu bylin pochuj...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 08.07.2015 - 11:04 #109360
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Tak nakoniec spustili cenu z 20€ na 15€ mesacne ak im clovek kus pohrozi su ochotnejsi... Cize to sa uz da aj ked orange je este o nieco lepsi predsa u nich je stabilita a cez orange to aj blbne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 08.07.2015 - 15:13 #109362
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
na kolko desatroci si sa musel uviazat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 08.07.2015 - 15:41 #109363
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Na 2roky ako vzdy a internet budem vyuzivat stale resp vzdy niekto v domacnosti ho bude vyuzivat cize v tom neni problem aj cena je uz primerana.. Aj ked s tym viazanim nesuhlasim ale neobmedzuje ma to nejak..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Telekom spusta VDSL2-50/5 Mbps  PostPosted: 08.07.2015 - 16:32 #109364
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
uvidis ked narazis na prvy problem ako ta to bude obmedzovat Smile budes rad ked neprides o byt/dom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 14 of 21 < 1...11121314151617...21 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)