Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 17:35


Premiestnenie vedenia telekomu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
wolf14
Post subject: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 10:39 #109311
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 46
Location: Kezmarok
Zdravím, ptoreboval by som nejake info, ponad jeden pozemok kde sa ide stavať rodinný dom ide vedenie telekomu (zavesený kábel). Je to konkrétne v Marianke (pri stupave), potreboval by som to čo najrýchlejšie nejako vybaviť aby sa to presunulo. Treba to riešiť priamo cez telekom? Alebo sa to dá aj cez nejaké lokálne firmy ktoré to väčšinou riešia pre telekom?
Neviete ktorá firma to rieši v tej oblasti?

Vďaka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 10:47 #109312
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Ak to mas ako vecne bremeno tak sa priprav, ale zalezi aky bude mat den ten dotycny v telekome..
ale ak to nemas ako brebeno, ja by som to stikol a zavolal "hej, mate 10 minut na presunutie lebo to dam zrecyklovat".
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 13:59 #109313
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Jardo wrote: ›
ale ak to nemas ako brebeno, ja by som to stikol a zavolal "hej, mate 10 minut na presunutie lebo to dam zrecyklovat".

No to je najrychlejsia rada ako sa dostat do basy. Ak ti nieco hovori §286 trestneho zakona tak zavolaj Jarda nech to pride cviknut ze mu zaplatis cestu plus mu das nejake drobne na pivo Smile To ze to nie je zapisane ako tarcha neznamena ze tam je to vedenie nelegalne!!!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 14:36 #109314
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Toto máš s telekomom minimálne na polroka . Treba si dať žiadosť na telekom žiadosť o prekládku vedenia. Väčšinu týchto vecí im rieši suptel.
Btw . projektant na tom pozemku nebol ? Alebo sa len kúpil hotový katalógový projekt. Kvoli takýmto veciam je najlepšie si nehať nakresliť projekt na mieru., trvá to dlhšie stojí to viac , ale potom nestojí stavba len kvôli tomu že zistíme že aha ide nám tu krížom cez dom nejaký kábel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 14:36 #109315
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Chcel by som vediet ako to dopadne pretoze kamarat tiez riesil tento problem a vlacilo sa to po sudoch 4 roky a dopadlo to tak ze musia prekladku zaplatit oni. Takze ak to niekto nepochopil, v tomto state je sranda riesit telekomunikacne vedenia cez pozemok aj ked to nieje ako bremeno. Chcem vediet vysledok. mozno sa to podari a pridu to premiestnit.... ale telekom je telekom..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 29.06.2015 - 19:05 #109316
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Jardo wrote: ›Chcel by som vediet ako to dopadne pretoze kamarat tiez riesil tento problem a vlacilo sa to po sudoch 4 roky a dopadlo to tak ze musia prekladku zaplatit oni. Takze ak to niekto nepochopil, v tomto state je sranda riesit telekomunikacne vedenia cez pozemok aj ked to nieje ako bremeno. Chcem vediet vysledok. mozno sa to podari a pridu to premiestnit.... ale telekom je telekom..


vedenie verejnej telekomunikacnej siete je zakonne vecne bremeno.
vecne bremeno ktore vznika zo zakona je platne aj bez zapisu, zapis je len informativny. pri inzinierskych stavbach sa spravidla bremeno nezapisuje.

co sa tyka povodnej otazky, ked sa projektuje/schvaluje nova stavba (napr. dom), mozu pri nej vzniknut tzv. vyvolane investicie (preba prelozit siete, ktore koliduju s miestom stavby). v takom pripade dotknuty vlastnik siete bud da negativne stanvisko (nedovoli stavat v ochrannom pasme svojej siete), alebo predpise dodatkovu ochranu (co ma stavebnik splnit aby bola zabezpecene ochrana vedenia), alebo odkaze na moznost vykonania prelozky. podla 351/2011, prelozku uhradza (v pripade nedohody) ten kto ju vyvolal (stavebnik), alebo v pripade, ze by pri prelozke doslo aj k modernizacii vedenia, tak ju uhradza podnik.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Premiestnenie vedenia telekomu  PostPosted: 02.07.2015 - 21:47 #109324
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
sa mi paci ako si ludia myslia ze ked im nieco patri ze ostatne tam nema co robit... pravidelne sa stretavame s idiotmi co si myslia ze ked su vlastnici niecoho ze si samy rozhodnu co tam mat budu alebo nie a veselo cvakaju... nastastie su stavebne firmy uz riadne poucene a tak sa vedeni radsej ani nechytia... to len ludkovia z domu su taky mudri....

my sme napriklad tlacili do prekladky elektrarne viac ako rok... a to sme si museli vsetko zaplatit.... a nehovorim o tom ze ruru maju "zakopanu" na urovni chodnika cize ked s nohou trosku odhrabem vidim ju tam... a nikto nic napriek staznostiam ze to ma byt 60cm v zemi... dokonca tam trcali kusy odblankovanych kablov niekolko mesiacov a nepohlo s nimi nic....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)