Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 23:42


Konzoly a odrusovace

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Author Message
rado3105
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.08.2015 - 08:22 #109530
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

no u mna bola kazovost omnoho vyssia, zvacsa tesne po 2 rokoch, hlavne co sa tyka ubnt ked to porovnavam s mikrotikmi....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.08.2015 - 08:32 #109531
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Nenakúpil si akurát z tej vadnej várky? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.08.2015 - 18:08 #109539
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
neviem kto inac realne moze chciet kryty na station... to nie je zariadenie typu aby som si ho osadzoval niekam na sajt a robil z toho 360° bod alebo daval 5 kusov vedla seba.. na to su ine vyrobky. a kto to potrebuje domov na vynimocne pripady tak to je 1% ludi... inak tie vyrobky zo steelnetu vyzeraju dobre ale osobne sa pripajam k chalanovi - tiez totiz neviem co si mam mysliet o tieniacej technike vo vseobecnosti... csat sa mi sice osvedcil, stourac tiez ale to maju obaja s meraniami...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.08.2015 - 18:12 #109540
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

na male APcka sa neoplati davat Rockety so sektorkami. Tam sa mi Nana osvedcili a plnia svoj ucel.. tam sa tie kryty hodia, kedze mam aj ja par miest, kde mam dve nana pouzite ako sektory a nechcem aby to zbytocne pieklo vsade okolo seba...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 25.08.2015 - 08:19 #109600
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

zelenak diki za super akciu.
Vazne profi robota najma s tym nanostation, ze je poriesene aj jeho naklon hore a dole... Uz ziadne podkladanie paskou alebo podobne veci co ma napadali na sajte:DVery HappyVery Happy
a najviac ma dostala ta konzola
http://www.csatshop.sk/product/kb230m-x-13943/
ze ma pekne z dola odtok...Smile)
Tu je vazne vidno ked to robi clovek, ktory sa v tomto pohybuje a vie co zakaznik bude potrebovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
3 Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 26.08.2015 - 23:49 #109608
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Alebo prisli na to ked im to v zinkovni zacalo plavat, ze treba navrtat dieru niekam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 27.08.2015 - 01:48 #109609
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

deadbiker wrote: ›Alebo prisli na to ked im to v zinkovni zacalo plavat, ze treba navrtat dieru niekam.


Laughing Laughing Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 12.09.2015 - 23:09 #109650
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

milý deadbiker ,

možno tomu neuveríš, ale so "železom" robím už nejakých 25 rokov, za ten čas CSAT vyrobil a predal niekoľko desaťtísíc konzol ... ( viac ako 50% na export ) takže Tvoja poznámka na moju adresu je úplne mimo ...

ak sa chceš presvedčiť o kvalite CSAT výrobkov , máš veľkú príležitosť - príď do Jasnej na akciu " Kam kráčajú telekominkačné siete 2015 " http://konference.internetprovsechny.cz/jasna2015/ a budeš si môcť popozerať niektoré naše výrobky Smile

samozrejme, pozývam aj všetkých ostatných členov tohoto fóra , počas tejto konferencie ( výstavy ) bude možné objednať si CSAT výrobky za špeciálne ceny Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 14.09.2015 - 15:33 #109657
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Ja som tym nikoho nechcel urazat. Len som pokukazal ze z hladiska technologie ziaroveho zinkovania je ta diera viac ako nutnost. A ze by moja poznamka k zinkovaniu a tej diere bola uuplne, ale uplne mimo by nejeden technolog dal za pravdu aj tomu ubohemu deadbikerovi. Len skoda ze si to pochopil takto. Ale velmi pekne dakujem za pozvanie. Urcite by to bolo pre mna prinosne, ale mojim problemom su teraz cas a peniaze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 23.09.2015 - 23:41 #109678
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

deadbiker - ja som sa neurazil , len som Ti chcel naznačiť , že nie všetci , ktorí vyrábajú konzoly, sú od "veci" ... OKI, ak prídeš do Jasnej, máš špeciálnu zľavu 25% na akékoľvek železo od CSAT do hodnoty 200€ v nákupných cenách ... ( takéto ponuky nedávam často Smile )

zľavy 5 až 15% budú na takmer všetky výrobky CSAT pre všetkých návštevníkov akcie : " Kam kráčajú telekomunikačné siete 2015 "

špeciálne ceny budú na kryty pre UBNT ( séria Economy )

všetkých srdečne pozývam
ZZ
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 26.09.2015 - 14:46 #109705
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ako som uz pisal csat kus kvalitnej prace... predtym co sme mali kryty uz ani nwm od koho boli tensie toto proste uz ma svoju uroven...
akurat mam jeden dotaz som to nahadzoval na malu sektorku a supol som tam rocket... Vsetko super ale dost sa bojim ked bude leto ako to bude s prehrievanym??

pretoze toto leto sme mali je pravda, ze ine kryty tensie, ale rockety nam dva odisli co sa uskvarili...

toto iste aj na JRC tam sme mali kryty od p. Stoureka, ktory potom na isp poradil a uz robi upgrade, ze tam treba hore pri rockete do toho krytu navrtat diery, ze tam sa to najviac hreje...
https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=50& ... p;start=15


tak tie diery sme spravili aj do vasho nech je istota nabuduce leto..
aky mate nato nazor???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 27.09.2015 - 22:40 #109716
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

pedro4444 - ďakujem za názor , samozrejme, súhlasím s tým, že zariadenia určite "trpia" ak sú uzatvorené ...

ďaľšie kryty pre UBNT budeme teda vyrábať s krabičkou, ktorá bude mať vetracie otvory ( bude ich viac po bokoch - nielen 4 Smile ) .. a naviac , ako bonus, bude mať krabička nalepenú z vonkajšej strany ochrannú bielu fóliu Smile

možno to stihneme odprezentovať už na blížiacej sa akcii v Jasnej : http://konference.internetprovsechny.cz/jasna2015/
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 28.09.2015 - 01:23 #109717
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nechcem byt premudrely, ale zdalo sa mi ze seriozne krabicky ktore maju mat riadne tienenie, maju vsetky mozne otvory zaslepene, casti maju robene tak aby do seba zapadli a neostavala tam strbina, ktorou by RF signal unikal von.. a este aj do strbiny sa pridava tesniaca guma obalena kovovym upletom, aby sa to "utesnilo". vidim tento system na profi zariadeniach, videl a opuzival som ho aj na nizsej triede (compex vyrabal taketo outdoorove krabicky). moj znamy ktory tomu trochu viac rozumie, sa pri pohlade na naohybane "tieniace" krabicky zvykol ironicky usmievat uz aj kym nemali navrtane diery. ma to s dierami este vobec zmysel ako RF tienenie, ci uz je to mienene hlavne ako ochrana proti krupobitiu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 28.09.2015 - 08:13 #109718
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pixall wrote: ›nechcem byt premudrely, ale zdalo sa mi ze seriozne krabicky ktore maju mat riadne tienenie, maju vsetky mozne otvory zaslepene, casti maju robene tak aby do seba zapadli a neostavala tam strbina, ktorou by RF signal unikal von.. a este aj do strbiny sa pridava tesniaca guma obalena kovovym upletom, aby sa to "utesnilo". vidim tento system na profi zariadeniach, videl a opuzival som ho aj na nizsej triede (compex vyrabal taketo outdoorove krabicky). moj znamy ktory tomu trochu viac rozumie, sa pri pohlade na naohybane "tieniace" krabicky zvykol ironicky usmievat uz aj kym nemali navrtane diery. ma to s dierami este vobec zmysel ako RF tienenie, ci uz je to mienene hlavne ako ochrana proti krupobitiu?


pixal tiez ma toto napadlo, ze vela dier zas moze uskodit a preto p. stourac prevrtal len tri diery tam kde to splny svoj efekt... Trebalo by to co najlepsie zvazit, aby veru to tienenie rocketu nestratilo zmysel....

Ale s tym bielim olepenim to je super napad...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Zelenak
Post subject: RE: Konzoly a odrusovace  PostPosted: 03.10.2015 - 21:50 #109733
Basic


Joined: Júl 22, 2015
Posts: 26

páni, zdravím ...

najprv sa vyjadrím k poznámke pixall-a
samozrejme, že ideálne by bolo , keby to bolo komplet spojito " vodivo" uzatvorené ... ale teraz sa bavíme o kryte ( krabička za reflektorom UBNT , ktorá zakrýva rocket ) , ktorý by mal predovšetkým chrániť rocket samotný ... neviem ( a ani netuším ) do akej miery vyžaruje ( alebo prijíma ) rocket cez "obal " , nemeral som to , ale pre tieniaci kryt pre UBNT sektor antény je dôležité niečo iné ... teraz neriešime otvory v tieniacej krabičke, kde je rocket , ale riešime účinok reflektora ( tieniaceho krytu ) na sektorovú anténu UBNT ... takže krabička na rocket : ochrana pred krupobitím , ochrana pred vonkajšími vplyvmi, ochrana pred VF rušením ( v rámci možností ) ... ak tam budú otvory - pýtam sa - ak budem uvažovať 5GHz - v rámci difrakcie el.mg. vĺn a odrazu - aký bude rozdiel , ak tam tie otvory nebudú ? podľa ma, ak tie otvory budú menšie ako je vlnová dĺžka tak tienenie bude vyhovujúce a je jedno či tam urobím 6 alebo 8mm otvory ( ja som zadal do výroby 8mm ) , určite to ale budú nemerateľné rozdiely s - a - bez otvorov s priemerom 8mm ... ( pre zaujímavosť - našli sa experti, ktorí mi tvrdili , že mriežkové antény na 5GHz ( sitá ) nemôžu mať také dobré parametre ako plné reflektory - nuž, do 6GHz sú sitá CSAT úplne v pohode ( rozteč drôtov cca 6mm ) - dokonca , čo sa týka jedného parametra , ten je lepší ako u plných reflektorov Smile ) .. a samozrejme súhlas s profi riešením - čo sa týka štrbín ... len tak doplním - radom kryty bez vnútorného polepu materiálom pre " pohlcovanie" el.mg. vĺn ... Smile ... pozor na jeden uhol príjmu , ktorý vám to môže celé rozhasiť, ak to tam nie je Smile ...

takže - tieniace kryty ( resp. v niektorých prípadoch súčasne aj reflektory ) - majú zmysel - len treba vedieť , čo to spôsobí ak to použijem , v žiadnom prípade ale neplatí to, čo prezentuje jeden nemenovaný výrobca o tieniacich krytoch napr. pre UBNT sektor antény ( AM 5G-17 ), ktoré vyrába , citujem :
"Odrušovač spolu so zadným krytom nezvyšuje zisk antény, avšak výrazne znižuje nežiadúce rušenie a vďaka tomu zvyšuje čistotu signálu."

( toto tvrdenie nie je pravdivé nakoľko sa jedná o uhlový reflektor a teda pre danú smerovú charakteristiku dochádza buď k zvýšeniu alebo zníženiu zisku v hlavnom vyžarovacom laloku )

alebo :
Interferenčný odrušovač pre Ubiquiti NanoStation M2/M5 Loco
Popis:
-
interferenčný odrušovač veľmi účinne zabraňuje laterálnemu rušeniu signálu
-
eliminuje interferenčné rušenie, čím dochádza k
zvyšovaniu stability spojenia
-
zvyšuje výkon antény

ako niekto môže tvrdiť , že kryt ( akýkoľvek ) zvyšuje výkon antény, keď to nemá v praxi reálne potvrdené meraním .... Smile

( za totálnu katastrofu považujem aj tú skutočnosť, že tieto názory si v "pohode" dali na svoje stránky aj firmy , ktoré odoberajú tieto kryty od nemenovaného výrobcu a vôbec im to nevadí, že takýmto spôsobom si znižujú kredit u svojich zákazníkov,ktorí tomu ako - tak rozumejú ... Smile )


tieniaci kryt , ktorý je v niektorých prípadoch súčasne aj reflektorom, určite ovplyvňuje zisk a najmä smerovú charakteristiku daného zariadenia , kde je použitá sektorová anténa ...

ale to je na dlhšiu debatu , každopádne CSAT vyrába tieniace kryty ( reflektory ) , ktoré majú zmerané smerové charakteristiky a preto náš zákazník vie čo môže od toho očakávať ... ( zníženie, resp. zvýšenie zisku, zmena smerových charakteristík ... )

a pedro4444 : áno, čiastočne tá biela fólia pomôže , ale nevydrží tam večne Smile

teším sa na stretnutie s Vami v Jasnej Smile

ZZ
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 6 < 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)