Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 17:57


mechanicke spojky fibrlok

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 03.02.2016 - 18:17 #110521
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
pouziva niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 03.02.2016 - 21:42 #110525
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Chalan wrote: ›pouziva niekto?

My to pouzivame, ale znova by som to nekupil. Taka fuserina to je.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
user
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 05:41 #110526
Basic


Joined: Apr 05, 2012
Posts: 22

A co sa ti konkretne na tom nepaci. Ja som teraz tiez nad tym uvazoval ale len sa spoje ptp na prenosy kamier a prepoje budov. Vadi mi ze vzdy musim volat zvaraca. Dik za info.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 09:45 #110527
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
niekedy sa nam stane ze zaklikneme spojku a na druhej strane to nesvieti... alebo velmi zalezi ako vlakno v spojke natocime podla toho sa nam ukazuje utlm na druhej strane...

mame podozrenie na zlu lamacku, mame uplne primitivnu http://www.alternetivo.cz/zakladni-lama ... 29264.html

problem je v tom ze ked zalomime vlakno na kabli (solarix) zalomenie pod mikroskopom vyzera dobre ale ked zalomime pigtail, tak ten pod mikroskopom vyzera ako nastiepene drevo, preto neviem ci je problem v lamacke alebo v pigtaloch...

pigtaly pozuivame tieto http://www.pentask.sk/pigtail-opticky-l ... 26910.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 11:02 #110528
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

spojky su vzdy loteria a su vhodne len na posledny spoj k zakaznikovy...

a s hentou lamackou mozes fakt lamat len drevo Smile

aj ta najlacnejsia s rezacim koleckom bude 1000x lepsia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 11:15 #110529
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
s tou lamackou mas pravu... najradsej by som ju vratil, stala skoro 300eur bez dph... pricom vyrobna cena moze byt tak 10eur max podla mna...

ale zas na druhu stranu ked vlakno solarix kablu vyzera relativne dobre a pigtail nie, nemoze to byt prave v pigtailoch? ake pouzivate vy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 14:29 #110530
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

ak by niekto chcel mam na predaj tu sadu na fibrlock + nejake spojky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 18:22 #110531
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ak chces mam na predaj cisto novu lamacku pouyil som ju asi 1x cenu si navrhni http://www.alternetivo.cz/precizni-lama ... d4348.html
kupil som ja aj kolega sucasne a tuto nepouyivame
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 04.02.2016 - 20:45 #110532
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked mi volakedy davno zriadovali fibernet, tak orange technik prisiel s lamackou a powermetrom, zalomil vlakno aj pigtail, polozil vlakna do spojky (tusim to bol prave 3M fibrlok alebo nieco na ten sposob), potom hodnu chvilu hybal vlaknom v spojke a na powermetri sledoval hodnutu, signal lietal hore dole celkom fest, a az ked to bolo dobre a mal to stabilne, tak to zacvakol. robit to bez powermetra bude asi dost loteria.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 05.02.2016 - 06:44 #110534
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
riesim to podobne, ale namiesto powermetra mam vo vlakne cervene svetlo, vystupujuce vlakno mam dalej za spojkov ohnute do maleho radiusu a sledujem intenzitu unikajuceho svetla
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 05.02.2016 - 10:01 #110539
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
toto sa da lahko ak na opacnej strane mas sto percentne zvarene vlakno... my vsak aj na opacnu stranu davame spojku... power meter mame taky ze na jednej strane je zdroj svetla a na druhej meter, neviem vsak ake hodnoty to ma ukazovat, aby to bolo v limite... nikde som sa to nedocital... fibrlok ma mat ulm menej ako 0,1dB... nam ten meter naposledy ukazal okolo 50dB pred zatlacenim a 20dB po zatlaceni... musim si to zobrat na stol a hrat sa s tym len jedna ta sprosta spojka stoji 5eur... ale lamacku chcem urcite inu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 05.02.2016 - 14:20 #110541
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Bezne WDM prevodniky maju TX power niekde okolo -10 az -15 dB, takze tolko by si mal namerat na druhej strane. Myslim, ze ked budes mat utlm celej trasy aj 5dB, stale ti to bude chodit OK. Powerbudget prevodnikov je dost siroky. Ked su vlakna v spojke zle vystredene a utlm ti vyskoci cez 20dB, potom mas problem.
Pouzivam tento powermeter a zatial mi tie hodnoty vzdy sedeli.

http://www.*REKLAMA*.eu/det/sk/39/237/ ... 2H-FHP12A-
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
shock
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 07.02.2016 - 21:53 #110562
Basic


Joined: Apr 14, 2004
Posts: 92

zdravim, mam este nejake kusy zvysne,

po 2,2e za kus, pri vacsom mnozstve 2e/ks. doteraz ix odo mna bral midnight_man(viktor)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 08.02.2016 - 15:27 #110570
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: ›ked mi volakedy davno zriadovali fibernet, tak orange technik prisiel s lamackou a powermetrom, zalomil vlakno aj pigtail, polozil vlakna do spojky (tusim to bol prave 3M fibrlok alebo nieco na ten sposob), potom hodnu chvilu hybal vlaknom v spojke a na powermetri sledoval hodnutu, signal lietal hore dole celkom fest, a az ked to bolo dobre a mal to stabilne, tak to zacvakol. robit to bez powermetra bude asi dost loteria.

Presne takto sa to ma robit ked to chces mat ok. Ked si ale zratas naradie co k tomu potrebujes a ztrateny cas, tak si radsej zakupis zvaracku. Ked chcete spravit 4 zvary za den tak sa to este da, ale skuste takto spajat 24vl. kabel. Fibrlok mame aj u nas v kufriku, ale pouzily sme to len raz ked sme potrebovali spojit vlakno cez zimu (-10) a bolo to vysoko na plosine. Potom ked sa oteplilo a dalo sa to normalne zvarit, tak sme to samozrejme prerobili.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: mechanicke spojky fibrlok  PostPosted: 08.02.2016 - 16:27 #110571
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

myslim ze pouzitie na FTTH pripojke je celkom odovodnene - nedavat kazdemu technikovu partisicovu zvaracku... ak je v ceste jedna takato spojka a je az u koncoveho zakaznika, tak sa to snad este da. na ine miesto, ako su napriklad backbonove trasy, by som s tym do trvalej prevadzky nesiel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)