Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 12:21


nahrada za tiger switch SMC6128L2

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 22.05.2014 - 09:39 #106535
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ahoje, poradte prosim... pravdepodobne dosluhuje, zacal blbnut, mrznut... bezi mi na tom igmp, atd... nasiel som TL-SL5428 len neviem ci ten ich fw zvlada to co ten smc hlavne co sa igmp multicastu tyka... aka je nahrada z edge core za tento switch? a ktory by ste odporucili?


Last edited by Chalan on 22.05.2014 - 13:10; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 22.05.2014 - 12:35 #106540
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Skus najprv troska definovat vstupne info a dostanes od nas vystupne.

Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 22.05.2014 - 13:10 #106541
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ok pokusim sa, takze mam SMC6128L2 a zacal blbnut... bezi na nom okrem obycajneho switchingu aj igmp querrier a igmp snooping a robi to dobre... kedze sa uz tieto modely nevyrabaju potrebujem mat v rukach nieco co v pripade ze odide uplne vymenim a bude fungovat rovnako... volakedy som kupil tp-link TL-SL5428. hw to vyzera uplne rovnako a viem ze aj edgecore maju rovnaky HW... ktory z nich ma vsak najlepsiu podporu co sa tyka vyvoja firmware? lebo napr. ten tplink nevydal ziadny novy fw od cias co som ho kupil Smile ale niekto tu spominal ze fw sa da nahrat do kazdeho z nich len je to trocha narocnejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 22.05.2014 - 13:53 #106542
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
No pokial iba takto nenarocne, tak si kup klasiku edgecore 3528M a mas. SW je dostupny. V principe toto co pouzivas maju dnes vsetky managovatelne switche co sa vyrabaju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 26.05.2014 - 22:14 #106575
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dik zelmar... kde sa daju tieto switche nakupit najlepsie? ja som si volakedy pisal aj s nejakym predajcom co mi vravel ze tie switche sa robia aj s moznostou 24V napajania, co by sa mi teraz hodilo ale konakt som uz davno stratil...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 27.05.2014 - 11:06 #106576
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Chalan wrote: ›dik zelmar... kde sa daju tieto switche nakupit najlepsie? ja som si volakedy pisal aj s nejakym predajcom co mi vravel ze tie switche sa robia aj s moznostou 24V napajania, co by sa mi teraz hodilo ale konakt som uz davno stratil...


mozes skusit:
proficomms - znacka edgecore
alternetivo - znacka dcn
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 27.05.2014 - 15:58 #106580
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
diki moc... chcem sa vsak este spytat kedze tieto switche su dost drahe pre +- 8 ludi na lanke.... aky switch sa da pouzit miesto nich? ktory zvlada igmp snooping a querrier? napr. pri tp-link switchoch pisu uz pri modely tl-sl2210 ktory stoji radovo 3x menej ze ma podporu igmp v123, skusal ho niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 27.05.2014 - 16:16 #106582
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Chalan wrote: ›diki moc... chcem sa vsak este spytat kedze tieto switche su dost drahe pre +- 8 ludi na lanke.... aky switch sa da pouzit miesto nich? ktory zvlada igmp snooping a querrier? napr. pri tp-link switchoch pisu uz pri modely tl-sl2210 ktory stoji radovo 3x menej ze ma podporu igmp v123, skusal ho niekto?


maju aj mensie a lacnejsie 8port verzie Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 31.05.2014 - 10:46 #106600
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Chalanisko ked citam tvoje prispevky/teda otazky mam vzdy taky zvlastny pocit. Pokusim sa ho v kratkosti vysvetlit. Na parkovisku pred obchodakmi su miesta pre invalidov. Nemam rad nafukanych idiotov, ktore tieto miesta zneuzivaju pre svoju pohodlnost a parkuju na nich. Vzdy sa presvedcim ked idem okolo takehoto miesta pohladom na auto ci ma alebo nema oznacenie. Ked ma, vzdy sa poobzeram ci netreba dotycnemu nejako pomoct, raz je to pani na voziku a pomozem jej prelozit tasku z vozika na sedacku inokedy nastupit do auta. Rovnako by som teda po precitani vyssie uvedenych otazok navrhol na skfree zalozit posudkovu komisiu, ktory by rozhodla ci dotycny uzivatel ziskava opravnenie pouzivat nalepku s vozickom aj tu na fore. Vidim ze chalanisko ma problem precitat si uplne beznu specifikaciu switcha a zistit z datasheetu jeho uplne zakladnu funkcionalitu. Tieto otazky nemoze polozit normalne fungujuci ITckar ci ISPik. Jedine clovek z handicapom, ma mozno kratsiu pravu ruku a nemoze sa pozriet aka je ponuka switchov ci nevidi dobre na obrazovku a nevie si precitat datasheet. A prave o tuto nezistnu pomoc ostatnych ISP ide. Pozriem sa na nick kto pise otazku, MGX mu pod nick prideli alebo neprideli obrazok vozickara a hned viem, ze mu treba alebo netreba pomoct.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 01.06.2014 - 16:58 #106616
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja si specifikaciu precitat viem ale velaraz je to obchodny trik a klamstvo a skutocnost je ina a to taka ze to proste na tom konkretnom switchi/modely nefunguje ako ma... ja nepotrebujem aby mi niekto podla specifikacie vybral swtich ale niekoho kto na zaklade vlastnych skusenosti s konkretnym modelom potvrdi ze je skutocnost taka ako ju popisuju v datasheete. hadam o tom je forum ispckarov, alebo sa mylim?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 01.06.2014 - 17:50 #106617
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›hadam o tom je forum ispckarov, alebo sa mylim?


oficialny 10-rokov stary popis je
Skfree je projekt neziskovej broadband telekomunika?nej siete v Slovenskej Republike.
isty cas to bolo takpovediac forum ISPckarov, ti uz ale odtiahli prec, a uz z toho zostalo len forum rádo-by-ISPckarov Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 01.06.2014 - 18:03 #106618
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

No jo no Smile to je proste slovensko... Sused susedovi závidí vyšší plot. V tomto sú naši českí susedia oveľa oveľa ďalej.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 01.06.2014 - 19:43 #106619
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mam tomu rozumeit tak, ze skuseni zavidia neskusenym ich neskusenost, a preto im nechcu poradit? Smile

problem je v tom ze ochota a ustretovost nefunguje reciprocne. vy mi poradte, pomozte, vyrieste to za mna, lebo mne sa nechce s tym trapit, trapte sa vy za mna. a ked budete potrebovat poradit ci pomoct vy, tak ja vam budem kaslat na hlavu, ved naco by som s vami stracal cas. to je ten princip ktory tu u viacerych funguje. pamatam dost ludi ktori tu chodili, radili, pomahali, a potom na to rezignovali a zatrpkli, lebo zistili ze ked potrebuju niekedy poradit ci pomoct oni, tak im kazdy kasle na hlavu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 01.06.2014 - 22:44 #106620
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mozno len davaju otazky na ktore im uz nevie len tak hoc kto odpovedat... a ten co vie neodpovie, lebo on uz ziadne otazky nedava a teda ani nepotrebuje pomoc/poradit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: nahrada za tiger switch SMC6128L2  PostPosted: 03.06.2014 - 12:31 #106623
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ide o celkovy pristup k reciprocite a spolupraci. ale kto nechce, nepochopi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)