Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 23:50


Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
JOFO
Post subject: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 09:53 #108294
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ako riesite zakaznika, ktory chce skoncit a dozaduje sa ukoncenia "ihned" t.j. nechce ani pocut o 30 dnovej vypovednej lehote a teda odmieta zaplatit poslednu fakturu? Vacsinou vychadzam zakaznikov vustrety pokial s nimi nebol problem. Ale stava sa, ze zaikaznik sa tvari akoby pojedol vsetku mudrost sveta a zacne sa ohanat obchodnym/obcianskym zakonnikom, ze ho ziadna vypovedna lehota nezaujima ( co je blbost, kedze v zmluve resp VOP mam jasne specifikovanu vypovednu lehotu ). Nie zeby som mal tych odchadzajucich za rok nejako vela, daju sa zratat na jednej ruke, ale mam pocit, ze si zacinaju mysliet, ze zmluva je len nejaky zdrap papiera, ktory nic neznamena... ako to riesite vy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 10:02 #108295
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

jednoducho... upomienka1, upomienka 2 ,predsudna vyzva, sud, exekucia...

a mudrlant namieso 13.50 eur zaplati 300eur..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 18:33 #108296
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

kotol wrote: ›jednoducho... upomienka1, upomienka 2 ,predsudna vyzva, sud, exekucia...

a mudrlant namieso 13.50 eur zaplati 300eur..


pokial to mas jasne v zmluve napisane nie je o com!!! iba by som mu zdorazilnil bod kde sa to nachadza a nech si to precita a ked tam mas 30 dni tak ma jednoducho smolu.... necham mu net bezat pak presne upozornovacia stranka... telefonat upomienka domov a ked toot vsetko nezaberie na rade je sud....
ale tu nastava otazka ze ake spolocnosti pouzivate na to vymahanie??
oplati sa to??? ked dlzi len ten jeden mesiac??
bo co som to zatial vzdy ja riesil ze vzdy sa to oplatilo riesit ked dlzna suma presiahla 100e... a preto mame aj VP ze upomienkami sa dlzoba urcitym percentom postupne navysuje....
citujem:
V prípade neuhradenia ceny Služby, ako aj akéhokoľvek iného peňažného záväzku Účastníka voči Poskytovateľovi riadne a včas, t.j. v
lehote splatnosti, je Poskytovateľ oprávnený účtovať: i) Účastníkovi, ktorý je právnickou osobou alebo fyzickou osobou oprávnenou na
podnikanie, úrok z omeškania vo výške 0,05 % z dlžnej čiastky za každý začatý deň omeškania, ii) Účastníkovi, ktorý je fyzickou osobou –
nepodnikateľom, úrok z omeškania podľa predpisov občianskeho práva. Ak platná právna úprava stanoví vyššie úroky z omeškania ako sú
dohodnuté v tomto bode, má Poskytovateľ právo na úroky z omeškania v takejto zákonnej výške
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 18:57 #108297
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pedro4444 wrote: ›
kotol wrote: ›jednoducho... upomienka1, upomienka 2 ,predsudna vyzva, sud, exekucia...

a mudrlant namieso 13.50 eur zaplati 300eur..


pokial to mas jasne v zmluve napisane nie je o com!!! iba by som mu zdorazilnil bod kde sa to nachadza a nech si to precita a ked tam mas 30 dni tak ma jednoducho smolu.... necham mu net bezat pak presne upozornovacia stranka... telefonat upomienka domov a ked toot vsetko nezaberie na rade je sud....
ale tu nastava otazka ze ake spolocnosti pouzivate na to vymahanie??
oplati sa to??? ked dlzi len ten jeden mesiac??
bo co som to zatial vzdy ja riesil ze vzdy sa to oplatilo riesit ked dlzna suma presiahla 100e... a preto mame aj VP ze upomienkami sa dlzoba urcitym percentom postupne navysuje....
citujem:
V prípade neuhradenia ceny Služby, ako aj akéhokoľvek iného peňažného záväzku Účastníka voči Poskytovateľovi riadne a včas, t.j. v
lehote splatnosti, je Poskytovateľ oprávnený účtovať: i) Účastníkovi, ktorý je právnickou osobou alebo fyzickou osobou oprávnenou na
podnikanie, úrok z omeškania vo výške 0,05 % z dlžnej čiastky za každý začatý deň omeškania, ii) Účastníkovi, ktorý je fyzickou osobou –
nepodnikateľom, úrok z omeškania podľa predpisov občianskeho práva. Ak platná právna úprava stanoví vyššie úroky z omeškania ako sú
dohodnuté v tomto bode, má Poskytovateľ právo na úroky z omeškania v takejto zákonnej výške

riesime vsetko nad 10 eur, upomienka a ked nic tak sud. pravnika platim pausalne cize nic viac ma to nestoji, zaplati to vsetko klient
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 19:35 #108298
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

my uz roky pouzivame sluzby intrum justitia, www.intrum.sk , su to profici.. su pripady ked je to fakt rychle, staci ze sa neplaticovi zrazu ozve takato firma a uz je kredit na ucte..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 20:04 #108299
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ze 30 dni, su firmy kde mate vypoved aj 3-4 mesiace Very Happy inde musite aj pokutu zaplatit....

Normalne podpisal zmluvu, 30 dni vypoved..hotovo. Nezaplatenu fakturu treba posunut na vymahanie (pozor na telko zakon). To je cele.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 21:36 #108300
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

My nemame ziadnu vypovednu, zakaznik povie, ze konci, tak konci. Vacsina si aj tak mysli, ze zmluva je zdrap papiera. A ja nemam psychickych sil, aby som riesil este aj taketo natahovacky a papierovanie okolo toho. Aspon nenarobi hanbu, lebo niektori by sa este citili urazeni a nadavali na nas dookola. Nastastie presne takto nadavaju nie na nas ale na tcom.
Mna trapi len to, ak neplati. V 90% pripadoch neplatenia pomoze odpojenie. Tych zvysnych 10% je proste odpad, ktoremu sa zrejme neda vyhnut, aj ked sa to snazime odfiltrovat este pred uzavretim zmluvy. Socky a spekulantov ktorych zaujima len cena, posielame inam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 21:44 #108301
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

neos wrote: ›My nemame ziadnu vypovednu, zakaznik povie, ze konci, tak konci. Vacsina si aj tak mysli, ze zmluva je zdrap papiera. A ja nemam psychickych sil, aby som riesil este aj taketo natahovacky a papierovanie okolo toho. Aspon nenarobi hanbu, lebo niektori by sa este citili urazeni a nadavali na nas dookola. Nastastie presne takto nadavaju nie na nas ale na tcom.
Mna trapi len to, ak neplati. V 90% pripadoch neplatenia pomoze odpojenie. Tych zvysnych 10% je proste odpad, ktoremu sa zrejme neda vyhnut, aj ked sa to snazime odfiltrovat este pred uzavretim zmluvy. Socky a spekulantov ktorych zaujima len cena, posielame inam.


s druhou častou sa dá len suhlasit. Co sa tyka, vypovednej...nemaš pravdu. Zas si nemôžu ludia robit z niekoho dobry den...Kym podpisem zmluvu tak si precitam co podpisujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 30.01.2015 - 23:42 #108302
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Presne ako pise midnight, vypovedna lehota musi byt.. Uz len ak dotujes pripojku, tak sa najdu aj taki, co si daju spravit pripojku a za par tyzdnov max par mesiacov si to rozmyslia a chcu hned skoncit, lebo napr dostali lepsiu ponuku a pod.. Myslim, ze kazdy z nas dotuje aspon cast nakladov na pripojku. Dneska uz ludia chcu vsetko za par eur, idealne zadarmo a este aj darcek za to, ze chcu net od teba Smile Ak by som zahlasil, 80 EUR za zriadenie pripojky, tak minimalne polovica zaujemcov ma posle kade lahsie..
Ja mam napr ceny nastavene tak, ze moja dotacia sa mi od zakaznika vrati po 2 mesiacoch, takze ak si to aj o 2 tyzdne rozmysli, tak prve dva mesiace musi zaplatit a je aspon nie som stratovy.
Samozrejme viem sa so zakaznikom aj dohodnut na odpojeni v aktualnom mesiaci, ak sa jedna o bezproblemoveho a slusneho zakaznika. Akonahle na mna zacnu vytahovat obchodne alebo ine zakonniky a dozaduju sa odpojenia hned, menim aj ja retoriku a trvam tiez na tom, co zakaznik podpisal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 11:29 #108304
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jofo zalezi od toho ci sa ozaj chces natahovat a mas na to cas/peniaze alebo sa jednoducho "zbavis" problemu a posles ho kade lahsie... druha moznost je to co spominal pixall, ja sa vsak riadim heslom co nechces aby robili ini tebe, nerob ani ty im...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 12:45 #108306
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ja mam ine riesenie - 100 euro zriadenie alebo 24 mesiacov viazanost. v pripade viazanosti dostane zmluvu kde je jasne uvedene co ho caka ak sa platit nebude... Twisted Evil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 15:52 #108307
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Akurát že ľudia sú už dnes dosť alergickí na slovné spojenie "24 mesačná viazanosť" a taktiež na "aktivačný poplatok 100€" Smile
Ako som písal, vždy sa snažím vychádzať v ústrety zákazníkovi, ale zasa si nenechám skákať po hlave. Riadim sa tým čo chalan, keď je zákazník slušný, som slušný aj ja, ale keď je drzý a nedá si povedať, jednám s nim rovnakým tónom.
Poslednú dobu som s tým zákazníkom riešil výpadky, ktoré ako sa ukázalo na mieste si spôsobil sám, tym že si svojvoľne premiestnil anténu na iné miesto, samozrejme na najmenej vhodné, takže mal signál na hranici použiteľnosti. A keď som to premiestnil tam kde to malo byť, tak sa spýtal "takže to ide na vás, ja neplatí nič, hej?" No to vždy poteší Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 16:23 #108308
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›Akurát že ľudia sú už dnes dosť alergickí na slovné spojenie "24 mesačná viazanosť" a taktiež na "aktivačný poplatok 100€" Smile
Ako som písal, vždy sa snažím vychádzať v ústrety zákazníkovi, ale zasa si nenechám skákať po hlave. Riadim sa tým čo chalan, keď je zákazník slušný, som slušný aj ja, ale keď je drzý a nedá si povedať, jednám s nim rovnakým tónom.
Poslednú dobu som s tým zákazníkom riešil výpadky, ktoré ako sa ukázalo na mieste si spôsobil sám, tym že si svojvoľne premiestnil anténu na iné miesto, samozrejme na najmenej vhodné, takže mal signál na hranici použiteľnosti. A keď som to premiestnil tam kde to malo byť, tak sa spýtal "takže to ide na vás, ja neplatí nič, hej?" No to vždy poteší Smile


Keby boli vsetci proti 24m viazanosti, tak som king. Bohuzial sa ludia radi upisu na 2 roky kvoli vidine instalacie za euro, taka je realita Sad. Zatial mi vychadza ako najlepsie riesenie dotacia, kedy sa zriadovak dostane na 30-40 eur. Zriadovat zadarmo totizto prilaka mnoho sociek, ktore nasledne prestanu platit a nezaplatia ani zariadenie. A tiez ak to davam dotovane, tak to netreba predavat, ale zapozicat. Ak skonci, musi to vratit a pouzijem to inde. (ak to vrati Smile )
Bohuzial zriadovak je len 1 problem. Kopec ludi bezi "od suseda" a to je dalsia mrtva masa potencionalnych zakaznikov.. Niektorym zase vadi vrtanie, tak radsej pobezia na DSL kym nezhniju tie droty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 16:47 #108309
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
JOFO wrote: ›Poslednú dobu som s tým zákazníkom riešil výpadky, ktoré ako sa ukázalo na mieste si spôsobil sám, tym že si svojvoľne premiestnil anténu na iné miesto, samozrejme na najmenej vhodné, takže mal signál na hranici použiteľnosti. A keď som to premiestnil tam kde to malo byť, tak sa spýtal "takže to ide na vás, ja neplatí nič, hej?" No to vždy poteší Smile


jofo zbav sa ho co najrychlejsie, ulavi sa ti, zahod za hlavu... venuj sa klientom ktori si to zasluzia, neminaj energiu na pitomcov... viem ze je to nespravodlive a serie ta to ale bude ti lepsie bez neho... nech skusi inde...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Ako riesite vypoved zmluvy od zakaznika  PostPosted: 31.01.2015 - 21:44 #108314
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
neos wrote: ›Niektorym zase vadi vrtanie, tak radsej pobezia na DSL kym nezhniju tie droty.


toto som zrovna riesil pred par mesiacmi v samorine u jedneho typka v panelaku. najskor si dal spravit nezavaznu bezplatnu obhliadku kde mu bolo jasne povedane ze ak nechce vrtat prieraz zvonka dnu tak sa skratka nedohodneme. o dva tyzdne na to si objednal montaz s tym ze ma riesenie a ide do toho.. tak som sa tam vybral a po prichode som zistil ze ma v obycacke TP zasuvku pod omietkou kde ma predpripraveny nejaky kabel ktory udajne ide na strechu. ocakaval ze ja budem mat odtial kluce tak som mu vysvetlit ze je troska mimo. nasledne zazvonil u nejakeho domoveho dovernika ktory mu tie kluce poskytol a vybral som sa hladal na strechu kabel. po prichode ma cakal neoznaceny zvazok asi 50tich kablov (zrejme z kazdeho bytu - 12x4) no nastastie pomohol pipak tak to bola zalezitost piatich minut. spravil som prieraz z kobky von a osadil konzolu s antenou. dotiahol som kabel nakrimpoval koncovky spojil spojovatkom dosiel som k nemu do bytu otestoval som pripojenie a vsetko fungovalo. v tom stary vravi ze on si to nakoniec rozmyslel lebo mu medzicasom volal brat ze "mikrovlnka nie je stabilne pripojenie" a ze si on si radsej vezme pripojenie od slovanetu ktore ma v suterene optiku... aj som premyslal ci mu rovno prijebem alebo co s nim ale nakoniec som si len zbalil svoje paksametle, zdemontoval antenu s konzolou a isiel som na obed lebo co je moc to je moc.

...a este aby nebolo malo tak po prichode dole k autu sa mi zasekol central, neslo otvorit ani fyzicky klucom a nepomohol ani privolany servis tak som si musel rozbit kladivom sklo a ist si ho dat rovno po obede spravit do servisu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)