Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 21:28


Vyluka u ZSR

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Levian
Post subject: Vyluka u ZSR  PostPosted: 25.09.2015 - 18:56 #109691
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Ma niekto konektivitu od Zeleznic?
Dnes mali planovanu odstavku sluzby. Menili nejake routre. Povodne v mojej lokalite bol ohlaseny vypadok od 15:00 do 16:00 ale ako byva u nich zvykom znovu sa netrafili a o 1hod sa posunuli neskor. Super cas ked je najviac ludi pri nete. Po vymene zariadeni sa im to samozrejme nerozbehlo a nastal problem, vypadla im cela sluzba. Obvolal som od ich Hotline vsetkych technikov, konfigurantov a neviem koho, nikto vlastne nevedel co sa stalo, preco im to nejde, a kedy to pojde. Odvolavali sa na nejaku externu firmu ktora im to zabezpecuje. Uplne na paradu !!!! Po 1,5hod to ani nerozbehali a museli to vratit do povodneho stavu.

Ma niekto od nich ohlaseny vypadok sluzby pripadne ako to prebiehalo u vas?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 25.09.2015 - 19:04 #109692
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

tu asi pomoze iba backup linka...nas isp (interoute) mal naposleddreg vymenu routra o 3tej v noci ... asi si viac vazia zakaznika...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 25.09.2015 - 19:25 #109693
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Ja myslim ze tu pomoze len prechod k inemu ISP. Naposledy robili upgrade pred 2-3 rokmi a malo to velmi podobny priebeh. Vzdy to stoji za to. Najme ten chaos co je v ich time, nikto nevie o nikom, nicom, ziadne rozumne vysvetlenie kde je vlastne problem sa nedozvies.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 25.09.2015 - 22:07 #109695
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked sa planovany vypadok posuva o hodinu, to jak keby sa ani neposunul. nam ked na prepojovacich okruhoch ohlasuje vypadky slovak telekom, tak sa zvyknu seknut tak o 12 hodin az 7 dni... Wink proste ohlasia nejaky cas ale urobia to v uplne inom Wink

pre kludny zivot je jedine mozne riesenie - backup alebo najlepsie viac nezavislych liniek (teda nielen ako backup)... uz to tak mame roky a velmi mi to zlepsilo vztahy s dodavatelmi. ked niekomu nieco vypadne, nebuzerujem, nenadavam, nestresujem, kludne cakam kym to opravia a medzitym sa tesim aki sme sikovni, ze to mame takto poriesene... redundancy forever
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 08:18 #109697
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pravda... my mame 2xvlakno six a 2x vlakno sitel

cca 4 roky bez vypadku... a to 2x prevarali trasu cez ktoru ideme a raz sa nam podarilo disablovat cely portchannel...este ze tam je sitel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 08:30 #109698
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Za nejakych 10 rokov co som u nich to bol druhy vypadok tak redundanciu som neriesil, ale teraz je uz treba. Ako to mate riesene v pripade vypadku niektoreho ISP ? Mate to automaticky preklapane ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 08:53 #109699
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
ahoj,

pokial to chces mat naozaj dobre spravene = BGP a min. dvaja nezavisli uplink provideri.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 15:17 #109706
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

krtko wrote: ›pokial to chces mat naozaj dobre spravene = BGP a min. dvaja nezavisli uplink provideri.


presne tak.. a BGP prepojenia realizovat v inych geografickych lokalitach na inych zariadeniach, na uplink providerov ktori idu v ramci slovenska a sveta inymi linkami..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 15:42 #109707
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pripadne pranajat 2x nenasvietene vlakno cez rozne kable a tie ukoncit u 2 nezavislich providerov...

(a teraz tu o cervenej ciapocke...)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 17:35 #109709
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

Levian wrote: ›Za nejakych 10 rokov co som u nich to bol druhy vypadok tak redundanciu som neriesil, ale teraz je uz treba. Ako to mate riesene v pripade vypadku niektoreho ISP ? Mate to automaticky preklapane ?


tak tak automaticky sa to prehadzuje... Tiez si to uz bez backupu nwm predstavit 100% nie je ziadne zariadenia a prave nato su tie backupy aby nam usetrili nervy..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 26.09.2015 - 18:56 #109710
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
SWAN je v tomto zatiaľ TOP, tesne po Energoteli. Na minútu presne, výpadok je vždy kratší ako uvedú aj to len o jednej v noci cez deň nesmú.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 28.09.2015 - 14:41 #109720
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

gyro wrote: ›SWAN je v tomto zatiaľ TOP, tesne po Energoteli. Na minútu presne, výpadok je vždy kratší ako uvedú aj to len o jednej v noci cez deň nesmú.

No SWAN je top vo vela veciach napr.:
TOP vypadok nieco cez 26 hodin na garantovanej linke!!!
TOP dodrbany routing ked nieco vlezie do swanu cez hlavny router, potom sa to pomota znovu po internete a vrati spat do swanu (hlavne ze ma presviedcali ze problem je u nas. Ked som im poslal traceroute zacali sa skriabat po hlave).
TOP dodavatel statnych zakaziek Smile
Uz asi 1,5roka som prec a uz nikdy viac.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 28.09.2015 - 16:14 #109722
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

SWAN ani najhorsiemu nepriatelovi! toto co hovori bakula+dalsie veci co su nepublikovatelne online... najhorsia firma na slovensku. Dufam ze im zoberu tie licencie lebo oni vedia len ojebavat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 28.09.2015 - 20:08 #109724
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Mám presne opačné skúsenosti. So Swanom som veľmi spokojný.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vyluka u ZSR  PostPosted: 28.09.2015 - 22:39 #109725
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

no to bude tym, ze kazdy mate ine pripojenie a na inom mieste. ved to kazdy poznate aj u seba, inu mate stabilitu sluzby v hlavnom uzle a inu kdesi na samom konci siete.. pokial sa nemylim (resp spravne odhadujem) tak

gyro je pripojeny k narodnej backbone ktora je zrealizovana maximalne seriozne (pretoze cez nu lezie hromada dolezitych veci), a po ceste do blavy ma mozno styri aktivne prvky. a aby poskytovatel mal kludne spanie tak to ma pravdepodobne zakruhovane cez inu cast slovenska.

sogi predpokladam ze mysli pripojku v jednom nemenovanom bizniscentre na vychode slovenska, a to je len po backbone dvakrat tolko prvkov nez ku gyrovi, a potom este hore dole po meste cez dalsie switche, kdejakymi prevismi po kandelabroch a strechach (ktore teraz kvoli vymene vsetkych stlpov bolo treba za prevadzky prevesiavat), a potom na konci trasy su este jeden dva lowend switche, bohvie ci aj nie bez upsky...

rozdiel v cene by som tiez cakal pri tychto dvoch rieseniach tak 100-nasobny. takze je jasne, ze aj stabilita sluzby a rychlost servisu bude uplne ina...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)