Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 02:47


PON powermeter

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
neos
Post subject: PON powermeter  PostPosted: 07.11.2015 - 17:33 #109910
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Caute,
ma vyznam powermeter pri PON sieti? Da sa s tym nieco realne diagnostikovat? Pouzivate to niekto pri PON?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: PON powermeter  PostPosted: 07.11.2015 - 19:47 #109911
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

neos wrote: ›Caute,
ma vyznam powermeter pri PON sieti? Da sa s tym nieco realne diagnostikovat? Pouzivate to niekto pri PON?


mam powermeter ktory sa zaradi do trasy, a ukazuje silu signalu z kazdej strany. zaroven funguje sluzba cez tu trasu, takze sa da vidiet, ci je signal stabilny, atd. trojkombinacia OTDR + powermeter + viditelne svetlo je na diagnostiku optickych sieti nepostradatelna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomdeep
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 07.11.2015 - 19:58 #109912
Basic


Joined: Dec 07, 2012
Posts: 13

Pre technika ,ktory riesi koncove pripojky to vyznam urcite ma .Idealne Pon powermeter z viditelnym svetlom.Otdr uz ozaj ked nieco sa stane a zlyhaju meter zo svetlom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 07.11.2015 - 20:18 #109913
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

tak uz minimalne je dobre vediet u klientov aka je uroven signalu, sice tento udaj ukazuje aj ONU, ale aj pri vystavbe pon si vies rychlo preverit uroven na jednotlivych splitroch. napr. minule mi na jednom sfp module poklesol vystupny signal o 6dbm a pomocou powermetra som to hned diagnostikoval...urcite to ma vyznam
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 08.11.2015 - 19:47 #109915
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

A co hovorite na OTDR v nizsich cenovych kategoriach do 3000 EUR? Ma to nejake zasadne K.O. nevyhody oproti drahym kombajnom typu EXFO? Z pohladu diagnostiky v PON.

Narazil som na prvy problem, ked sa ONT u zakaznika nechyta. Ale cela trasa sa da presvietit lokatorom, vratane splitra, co je cca 11dB.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomdeep
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 09.11.2015 - 18:45 #109923
Basic


Joined: Dec 07, 2012
Posts: 13

To nespojenie onu moze mat viacej pricin.Najcastejsie nejaky makroohyb ,powermetrom nameras v pohode ,ale nejde. To byva vacsinou v kazete ,alebo u zakaznika v koncovej skatulke.Stava sa sem tam aj spinavy konektor. Pokial ides k zakaznikom vzduchom a pouzivas drop kabel ,tak pozor na kotvy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 11.11.2015 - 10:17 #109930
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

tomdeep wrote: ›To nespojenie onu moze mat viacej pricin.Najcastejsie nejaky makroohyb ,powermetrom nameras v pohode ,ale nejde. To byva vacsinou v kazete ,alebo u zakaznika v koncovej skatulke.Stava sa sem tam aj spinavy konektor. Pokial ides k zakaznikom vzduchom a pouzivas drop kabel ,tak pozor na kotvy.


K zakaznikovi ide pigtail s konektorom zapojenym priamo do ONT. Druhu koniec je navareny v kazete. Najskor sa ten pigtail poskodil pri instalacii. Je to klasicky optokon patchcord s konektorom na jednej strane.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 26.11.2015 - 18:50 #110040
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

tomdeep wrote: ›To nespojenie onu moze mat viacej pricin.Najcastejsie nejaky makroohyb ,powermetrom nameras v pohode ,ale nejde. To byva vacsinou v kazete ,alebo u zakaznika v koncovej skatulke.Stava sa sem tam aj spinavy konektor. Pokial ides k zakaznikom vzduchom a pouzivas drop kabel ,tak pozor na kotvy.


Takze odpoviem si sam. Mozno to niekomu do buducna pomoze. Chyba bola v ostrych ohyboch, signal na konci -45dBm Smile. Po vyrovnani -16,5
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 29.11.2015 - 23:31 #110059
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

To akože ostrý ohyb = pokles signalu? Alebo ostrý ohyb = zlomene vlakno = pokles signalu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 29.11.2015 - 23:34 #110060
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

samozrejme ze ostry ohyb = utlm... nedavno som bol diagnostikovat chybu, vlakna islo presvietit viditelnym svetlom, ale link sa nechytil na 300 metrov ani s 3km SFPckami.. zavada sa nasla OTDRkom, buffer v spojke bol 2x tesne omotany okolo stredoveho tahoveho prvku v kabli, po narovnani buffra link bez problemov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 30.11.2015 - 01:06 #110062
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

studirujem tie ohyby podla nejakych dokumentov ktore som nasiel je to cca


Makro-ohybové straty (10x15 mm polomer, 1550nm) 0,25 dB
(1x10 mm polomer, 1550nm) 1,0 dB

to mi pride troška zanedbatelne nie? či toto je teoria a prax je tak 25db? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 30.11.2015 - 03:16 #110064
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

utlm pri ohybe zavisi od vlakna, su rozne druhy, maju rozne znacenie, kazde znesie iny ohyb. vo vseobecnosti sa da poveadt, ze dnes je mozne vyrabat ovela odolnejsie vlakna ako volakedy. niektore mozes ohybat pomerne brutalne a utlm skoro ziadny, niektore ohnes trochu a uz je zle.

z praxe, v jednej kazete mam z jedneho starsieho kabla (asi 10rocneho) vlakna slucku s polomerom asi 2 cm (priemer slucky 4 cm) a jej utlm je ak si dobre pamatam 4,5 dB, takze to ma hodne daleko od toho co si napisal vyssie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 16.12.2015 - 18:52 #110253
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

http://www.ebay.com/itm/Free-shipping-M ... SwFnFV7kcD

https://www.youtube.com/watch?v=g-jn_k5kq3I

a tento zazrak uz niekto skusal? mozno by sa to hodilo ako nahrada miesto miesto OTDR
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: PON powermeter  PostPosted: 16.12.2015 - 23:56 #110259
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

xtome2 wrote: ›a tento zazrak uz niekto skusal? mozno by sa to hodilo ako nahrada miesto miesto OTDR


na jednoduchu diagnostiku mozno staci, ale ja by som nechcel OTDR ktore ukazuje iba vzdialenosti, graf je graf...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)