Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 05:16


Skusal uz niekto powerbeam ISO?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 10:06 #109972
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Netestoval to uz niekto? da sa to kupit niekde v SR?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 10:09 #109973
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Asbis ma par kusov tych malych 22db.. este som neskusal...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 10:44 #109974
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›Asbis ma par kusov tych malych 22db.. este som neskusal...

co som cital tak tie xw ak su na ap idu podstatne lepsie a vylepsia aj klientov...a uplne markantny rozdiel je ak je ap s tymi dvoma wireless chipmi....

tie dva wireless cipy maju asi len AC verzie (wa firmware) ak sa nemylim?

neexperimentoval niekto co sa tyka pororvnania spojov ak je
xw-xw
wx-xm
wa-xw
wa-xm

jedno ap druhe klient
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 12:22 #109976
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Klasicke M5-ky neexistuju s dvomi cipmi... Dva cipy maju len M5 AC radia..
takze XM ani XW nemaju dva cipy.. Az ACcka t.j. XC a WA maju dva radia a airMAX cip.. takze kombinacie XM (XW,TI) -> XC (WA) AP nefunguju...
Chystam sa otestovat ako budu chodit klasicke N-kove M5ky oproti ACkovemu APcku.. vraj je to celkom viditelny rozdiel, kedze ACcko zvladne obsluzit viac klientov naraz ako klasicke N-ko.. uvidime...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 18:01 #109977
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›Klasicke M5-ky neexistuju s dvomi cipmi... Dva cipy maju len M5 AC radia..
takze XM ani XW nemaju dva cipy.. Az ACcka t.j. XC a WA maju dva radia a airMAX cip.. takze kombinacie XM (XW,TI) -> XC (WA) AP nefunguju...
Chystam sa otestovat ako budu chodit klasicke N-kove M5ky oproti ACkovemu APcku.. vraj je to celkom viditelny rozdiel, kedze ACcko zvladne obsluzit viac klientov naraz ako klasicke N-ko.. uvidime...


pises ze kombinacie xm,xw oproti xc,wa nefunguju? ved spojenim novych firmwarov (8 vs 6) funguju...tu mi uslo co si chcel povedat...


a ano presne ako pises vraj je to markatntny rozdiel ked je ap aceckove radio a obsluhuje nkovych klientov...

len hovorim zaujima ma ci je rozdiel ked je ap xw oproti xm a klienti su povedzme xm....ci ma vyznam menit apecko xm za xw...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 18:47 #109978
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

XM maju procesory 400MHz, XW maju 560MHz.
Navyse nove rockety XW maju uz 120MB RAM, stare mali len 64MB. Vymenil som takto na jednom vytazenom sektore, a priepustnost sa o nieco malo zvysila.
Ak mas aj klientov, tak linkova rychlost je o nieco malo vyssia.

Cize vyznam to urcite ma. Ja by som vsak uz radsej nasadil AC-cko na AP.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 19:08 #109979
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

jurkoo wrote: ›XM maju procesory 400MHz, XW maju 560MHz.
Navyse nove rockety XW maju uz 120MB RAM, stare mali len 64MB. Vymenil som takto na jednom vytazenom sektore, a priepustnost sa o nieco malo zvysila.
Ak mas aj klientov, tak linkova rychlost je o nieco malo vyssia.

Cize vyznam to urcite ma. Ja by som vsak uz radsej nasadil AC-cko na AP.


bohvie ci to ma vyznam ked je ap rocket ac a klient by sa dal stary xm(klasicky Rocket M), ci nebude prechadzat tok uzkym hrdlom ale co som cital tak je vo v6 a v8 uplne prepisany airmax...cize airmax by mohlo ratat len apecko a tym klient ma usetreny vykon (stare M)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 18.11.2015 - 19:19 #109980
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

preklep, opačne som to myslel, t.j. AC Klient oproti N-kovému AP nefunguje. V rýchlosti som to napísal presne naopak ☺
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 08:56 #109988
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

ubnt idu na to celkom dobre ako to bolo aj kedysi ked vychadzali n kove zariadenia tak ked ste na bod dali n kovy bullet a zapli airmax a do starych dali najnovsi firmware tak rychlosti sa zvysili...

S rocketom ac (na nkovym klientom) to bude podla mna presne rovnake, len to chce skusit a uvidime o kolko to teraz stupne..Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 11:31 #109989
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

pedro4444 wrote: ›S rocketom ac (na nkovym klientom) to bude podla mna presne rovnake, len to chce skusit a uvidime o kolko to teraz stupne..Smile

Prave dnes nahadzujem na jeden sektor Rocket M5AC-PTMP, tak uvidime ake budu vysledky... som zvedavy... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 13:25 #109990
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

tak zverejni info som zvedavy:)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 15:28 #109995
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

O chvilu sa to bude prehadzovat, takze coskoro postnem prve vysledky Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 16:06 #109996
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

To prehazdujes veci na sektore v piatok pred vecerom? Ja by som nemal na to nervy, navyse by ma ludia zozrali ze im v piatok poobede nejde chvilu net... Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 16:28 #109997
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

prehodenie je otazka par minut a je to na menej vytazenom sektore (je tam max do 17 radii v spicke)..

Update:
Takze prve vysledky su slubne.. APcko je na 20MHz, klienti su iba M5 (loco, beam a grid). Priepustnost oproti M5 APcku sa o nieco dvihla.. Co ma ale prekvapilo je, ze uzivatel dokaze jednym vlaknom downloadovat cez 50Mbit/s co na N-ku bolo dost obtiazne... latencie sa o nieco malo zvysili, ale nic hrozne.. rozdiel je cca 2-3ms co je stale super..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Skusal uz niekto powerbeam ISO?  PostPosted: 20.11.2015 - 16:51 #109998
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ako ti funguje zo strany ap airmagic?
mohol by si prosim ta tu pastnut screen z uvodneho menu len tie sekcie kde je interferencia, priepustnost...CINR...celkom ma zaujima ako to vyzera v pripade N kovych klientov..

a podla ubnt.com fora ma priepustnost stupnut na klientovi o 30% kedze aj cely airmax je prepisany...a zaujimalo by ma ci klesne vytazenie cpu na klientoch, kedze vacsinu spinavej prace robi ap a ten druhy wireless cip...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)