Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.04.2024 - 11:18


EDUNET a Infovek

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pixall
Post subject: EDUNET a Infovek  PostPosted: 29.01.2016 - 17:05 #110488
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ministerstvo skolstva sa chysta kupit internet a Wifi pre skoly za 81 milionov eur pod nazvom EDUNET - je to pokracovanie projektu Infovek

blizsie info napriklad tu
http://blog.etrend.sk/michal-rybarik/ed ... -dost.html

ministerstvo obhajuje vysoke ceny tym, ze je potrebne QoS, SLA, wifi zariadenia maju byt ultrasuperspica ktore si tusim vedia same aj optimalizovat vyzarovanie signalu pre optimalne pokrytie vsetkych kutov miestnosti...

chcem sa spytat tu pritomnych ISPckarov a amdinov, ktori pripajaju skoly, spravuju skolske siete, atd, ake mate doterajsie skusenosti s Infovekom, ake su skusenosti s centralnou spravou tychto veci z Bratislavy, ake su skusenosti s poruchami a ich riesenim.. ak viete povedat tak ake skuzby sa na tych linkach pouzivaju, ze ci vobec existuju aplikacie pre ktore je v tomto prostredi potrebne QoS a SLA...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: EDUNET a Infovek  PostPosted: 30.01.2016 - 08:13 #110493
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
QoS je nevyhnutne nutne pretoze v nejakej dedine toto ultra spickove moderne riesenie zavesia na aDsl v lepsom pripade inac pojde na IsDn linku. Tieto ich projekty ma neskutocne vytacaju do vyvrtky. Nerobim uz ISP. Ale toto co sa deje je hnus, stvu tu ludi proti ucitelom. vsade pisu kolko tisic zarobia ucitelia, ale vsera mi zena oznamila ze pride o osobne lebo skola nema na vyplaty. Kde do pi.e su tie miliony. Cely system je zly. Starostovia si ulievaju. A ona donesie po 20rokov praxe domov 680e, je vysokoskolsky vzdelana a vychovava nasu buducnost. V praci ma z domu doneseny monitor PC, aby nieco pre deti mala, kedze knihy sa nedaju pouzivat, toaletny papier si kupuje sama aby v praci mohla ist na WC. pomocky jej vyrabam ja v garazi, a ja ked tu vidim ze zas ide nejaky onicom projekt do skol, tak ma ide jebn.t.
Toto treba riesit, takto to dalej nejde.

PS Michal budem od nedele v KE dame niektori vecer pivko?
PS2 v tomato by sa mali spojit lokalny a akym kolvek sposobom to zarazit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 30.01.2016 - 21:23 #110495
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
z tychto veci sa mne zdviha zaludok a ani nemam sil s tym bojovat a ani sa nad tym rozculovat... miso clanok aj diskusia ktoru tam vedies je na vysokej urovni avsak stado ostane stadom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 01.02.2016 - 09:48 #110498
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Tych co za tym stoja postavit celom k stene.... Je to výsmech.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
intercooler
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 01.02.2016 - 10:35 #110500
Basic


Joined: Jún 19, 2006
Posts: 67

a teraz este strajkuju, aby stat daval okrem vyplat aj viac pracov na pomocky = viac prachov na ulievanie. Len tak dalej...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 01.02.2016 - 10:37 #110501
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

intercooler wrote: ›a teraz este strajkuju, aby stat daval okrem vyplat aj viac pracov na pomocky = viac prachov na ulievanie. Len tak dalej...

nejak som nepochopil tvoju narazku na ucitelov - co s tym maju oni? k ucitelom sa nedostanu ani tie prachy, a casto ani tie pomocky...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 01.02.2016 - 18:58 #110503
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

sifón za 3eura, štát ho kupuje za 300Eur:)
https://drive.google.com/file/d/0Bx9cA1 ... JWeFU/view

Dlho si kladiem otazku ako to ze nie je verejne uctovnictvo statu, taktiez verejny ucet...kde si kazdy obcan moze pozriet tranzakcie statu, ktore idu z jeho penazi....


dalsia NATO zakladna v Presove
https://drive.google.com/file/d/0Bx9cA1 ... 54LU0/view
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 01.02.2016 - 21:20 #110506
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›Dlho si kladiem otazku ako to ze nie je verejne uctovnictvo statu, taktiez verejny ucet...kde si kazdy obcan moze pozriet tranzakcie statu, ktore idu z jeho penazi....


zbytocna otazka, odpoved je jasna.. prave kvoli takym sifonom to nie je verejne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 02.02.2016 - 13:02 #110509
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Ja spravujem niekolko zakladnych strednych a dokonca aj pseudovysoku skolu u nas v meste a okoli a myslim, ze sa mozem relevantne vyjadrit k dianiu.
O tom, ze stat plati Telekomu 110 eur mesacne za skolu, ktora je pripojena na obycajnu ADSL (u nas v meste este bohuzial VDSL nedavavaju hoci okolite dediny uz na tom frcia skoro 2 roky) snad uz vsetci vedia. Ze stat moze vypovedat rocne 2% z objemu viete mozno tiez, cize vypovedat Telekom moze stat za 50 rokov ak s tym zacne dnes.
V ramci infoveku boli dodavane Cisco ADSL modemy, ktore sa niekde spravaju divne. Uz som videl modem "zabudnut" po vypadku prudu konfiguraciu, a zazil zopar vymen. Apropo vymena...najdlhsi reakcny cas telekomakov, ci kto riesi ich servis bol 7 dni...cize skola bola 7 (pracovnych) dni bez netu....riaditelka ma skoro zozrala. Samozrejme, ze som im ponukol vlastny modem, ale do telekomackej MPLS siete sa nenapoji, pretoze ich konfiguracia je tajna.
Dodavane Cisco wifi hotspoty som zrusil hned na zaciatku. V case dodavok nefungovala totizto este web aplikacia, cez ktoru sa ovladali. Navyse na jednej skole mi rovnake Cisco furt mrzlo pricom bolo z neho spravene len hlupe AP. Slo do skladu a nahradil ho RB941.
Rovnakym nezmyslom bolo aj dodavania Cisco 24p switchov, pretoze na skolach to aj tak nikto nevedel manazovat a tam, kde by sa hodil uz mali skole vlastne riesenia. Vo vacsine skol skoncili bud v skatuliach, alebo su v ucebniach ako hlupe switche v lepsom pripade.
Osobne davam do skol uz len RB941, pretoze su lacne a robia to, co maju. Samozrejme nemrznu.
Ako brany som pouzival linuxove routre, ktore natovali, takze ich ADSL masinky aj tak videli vzdy len jednu masinu. Momentalne sa vsak uz skor budem uberat cestou RB, kedze mi to pride ako vhodnejsie riesenie.
Celkom dobru kapitolou su verejne IP adresy, tusim ma kazda skola pridelene 4. Neviem naco, pri asymtrickom priskrtenom uploade som rad ak mi bezi plynule zvonku ssh, pretoze siet byva vytazena doplna...pre ucitelov je stale normalne skusat posielat 20MB maily, takze upload je skoro v kuse zasrany...och ano QoS, ale potom dostavaju timeouty aj pri mensich mailoch a zase riesim preco im n ejdu odosielat maily. Inak s technikom od Telekomu som prve verejne ipecky rozbehaval asi mesiac...volat sa nedalo, tak sme si mailovali a on tvrdil, ze u nich je to ok, ja ze u mna tiez....ale nefungovalo to. Potom sa to "zazracne" rozbehlo, technik asi konecne pochopil, ze za dsl routrom vidi len moj branu;o).
Este taka poznamocka...dnes su skoly vybavene celkom dobre technikou, castokrat zbytocnou (HP Elite booky za tisice eur z projektov), ale na ministerstve si este nikto neuvedomil, ze ZS moze mat v sucanosti uz aj 230 sietovych zariadeni (priklad mojej najvacsej ZS) a ze taku siet uz treba spravovat naozaj pomaly 24h, pretoze sa radi uz medzi stredne siete a ze nikto z ucitelov to robit nebude. Na tabulkove mieste interneho admina vsak nie je vytvorena kolonka, takze sa to lepi externe ako vzdy.
Ale maslo je casto aj na druhej strane, mna vytaca ak vidim ako ucitel ohrna nos nad novym Probookom lebo je tam Celeron a jemu niekto povedal, ze tam musi byt i5, ale naposledy ma dorazili zastupkyne, ked dostali 2 externe 2.5" disky o kapacite 500GB a oni chceli predsa 1TB. To, ze na tom disku v zivote nebude viac ako par GB ani nemusim hovorit.
O skolstve sa da rozpravat a pisat hodiny, ja to tam mam rad, a aj preto im neuctujem tolko kolko by to stalo komercneho zakaznika lebo viem, zeby ich to znicilo.
Na nove wifi sa tesim, urcite zase pride jedna na viacposchodovu budove o rozlohe tisice metrov stvorcovych a v pripade vypadku netu sa nebude dat manazovat. A cena? Radsej nevediet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 14.02.2016 - 15:19 #110622
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

EDUNET: Internet do škôl nakupuje dlhoročný predajca Slovak Telekomu
http://blog.etrend.sk/michal-rybarik/edunet-internet-do-skol-nakupuje-dlhorocny-predajca-slovak-telekomu.html
Koho záujmy vlastne háji človek, ktorý vo vysokej hre prešiel z jednej strany na druhú?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 22.02.2016 - 00:07 #110680
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

http://www.tvnoviny.sk/domace/1820295_d ... rit-nebude

dufam ze tieto volby bude malo ciganov a dochodcov a ti so zdravym rozumom pojdu volit mimoparlamentne strany...a tito zlocinci si sadnu tam kam patria....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 22.02.2016 - 17:22 #110688
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
rado ak si psycholog potom vies ze su ludia ovce... nezmeni sa nic... mozno sa len trosku rozhadzu figurky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: EDUNET a Infovek  PostPosted: 22.02.2016 - 22:46 #110689
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ale no, nebud taky pesimista....

www.idemvolit.sk
- je z coho vybrat - pred volbou si overte stranu

a ja volim uz opakovane bez sklamania:
http://www.naseslovensko.net/kategoria/nase-vysledky/

od zajtra sa rozbieha intv....dufam to bude stat za to:
http://intv.sk/live
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)