Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 12:12


MT vs UBNT v podnikovych sietach

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 10:54 #111071
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Pred nedavnom som prehral (tesne) jedno vyberove konanie na pokrytie vyrobnych hal a kedze konkurencia tam nasadila podla mna dost predrazene Motoroly (tusim 250 eur/AP a davali tam tusim 18ks) zaujimalo by ma, cim nabuduce budem vediet vylepsit cenovu ponuku.
Ide o to, ze z UBNT z hladiska lokalneho pokrytia, cize pouzitie edge routrov/switchov, ci Unifi nemam ziadne skusenosti, pretoze som vsade doteraz pchal MT. kde vsak relativne casto narazam na vykonovy strop strojov a navyse Mikrotik robi podla mna skarede veci, co obcas (aspon mam tak pocit) odradza zakaznika. Kdezto UBNT malo vzdy vacsi zmysel pre dizajn a navyse napriklad EDGE routre sa pysia hw akceleraciou a pod.
Mate niekto skusenosti s nasadenim MT vs UBNT vo vacsich podnikovych sietach?
Premyslam nad zmenou orientacie smerom k UBNT hlavne preto, co som riesil naposledy divne sa spravajuci shaper na 750GL a nakoniec sa ukazalo, ze to bolo procakom (vykazoval maximalne 40% zataz), pretoze po vymene za 750G siet uz shapovala ako mala a tym ma trosku MT nasral.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 11:51 #111072
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

S ubnt routermi mnohi nerobia, lebo je to narocnejsie...je to vlastne linux (vacsina veci sa tam nastavuje cez terminal a to mnohi samozrejme nevedia). Cize co sa stability a moznosti tyka je to lepsie riesenie, taktiez unifi pouzivame a bezproblemove.

Avsak ani mk nie je zly, najnovsie maju dizajnovo zaujimave kusky ako nahrada unifi:
wAP, je to aj v ac verzii:
http://routerboard.com/RBwAP2nD
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 13:06 #111073
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
U toho zakaznika, kde som vo finale prehral som mal 2ks 951, ktore sluzili bezproblemovo, ale tie krabicky proste nevzbudili v IT manazerovi asi doveru, co sa tykaju dizajnu...prisli 3 prutove Motoroly, natrepali mu tam kopec veci, co to dokaze (64 SSID a pod kraviny) a samozrejme trosku ohovarania, ze MT chodia vselijako, ze klienti nevedia medzi MT roamovat a pod a firma zaplatila par tisic za chujovinu.
Trosku ma tesi len to, ze tie blbe Motoroly maju problem s NETBIOS a pc sa nevidia medzi sebou na wlan-lan, a dodavatel to nevie vyriesit;oP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
intercooler
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 16:55 #111077
Basic


Joined: Jún 19, 2006
Posts: 67

Kedze sme na skorumpovanom slovensku, tak si prehral preto, lebo si mal zle nastaveny "bandwidth on return chanel". Nabuduce sa o tom skus aspon zmienit a bude im u prdele, ci tam je Motorola, MT alebo UBNT...
Viem, off-topic, ale nedalo mi to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 17:52 #111078
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

minule som kdesi cital taku pravdivu a vystiznu uvahu, ze takych, co by ochotne poskytli "bandwidth on the return channel" maju uz obstaravatelia na kazdy prst dvadsat. proste uz to nie je konkurencna vyhoda, kedze to je ochotny ponuknut uz takmer hocikto.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 04.05.2016 - 18:19 #111079
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
V zivote som nedal ziaden baksis a nemienim sa k tomu znizit. Ak by uz nebolo inej cesty zavriem kram a pojdem pracovat ako radovy zamestnanec niekde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Medo77
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 05.05.2016 - 07:50 #111080
Basic


Joined: Mar 02, 2016
Posts: 11

Nedavno som mal (priatelsky) debat na temu wifi v jednej firme (vratane vyrobnych hal).
Skoncilo to zaverom, ze chef IT v zahranicnej centrale sice vie co to je mikrotik, ale je to proste taka "lokalna CZ/SK zalezitost".
Nasadili sa nejake Zyxely za 200-300/ks (neriesil som detaily).
Alebo to poviem takto: ak si to firma moze dovolit, tak pojde do niecoho "komercnejsieho"...
Jednoducho Mikrotik na zapade neprerazil ...
A kedze viem ako firma funguje, mozem zodpovedne prehlasit ze v tomto pripade sa nehralo na"bandwidth on return chanel".
Proste pragmaticka volba lebo "toto sa hodi viac do firmy".
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
intercooler
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 05.05.2016 - 09:30 #111081
Basic


Joined: Jún 19, 2006
Posts: 67

fleg wrote: ›V zivote som nedal ziaden baksis a nemienim sa k tomu znizit. Ak by uz nebolo inej cesty zavriem kram a pojdem pracovat ako radovy zamestnanec niekde.


Niekde? Mozes prist k nam do NR do Foxconnu, ani daleko to z TO nemas, praca na smeny, castokrat aj sobota poobedna, nadcasy do polnoci, kolegov pri pase by si mal vies akeho druhu, a to vsetko za skvelych 450e/mesacne...
Chlopi, je chudoba. A sme na slovensku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 05.05.2016 - 09:41 #111082
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Vo Foxconne som bol prednedavnom, nastastie len robit nejaky rack;o).
Myslim, ze s mojimi znalostami by som sa nemal problem zamestnat aj inak ako radovy pracovnik za pasom.
Okrem toho vyhliadnute mam skor povolanie ucitela, skoly poznam za tie roky doverne, viem, ze po informatikovi skoci skoro kazda a robota by to bola taka, zeby sa popri tom dalo trosku aj sukromnicit. Staci mi dorobit si 2 roky pedagogickeho minima, mal som uz dokonca aj prihlasku doma len som ju zabudol poslat;o).
Doma by som bol o 15;00 kazdy den, zena by nepindala, ze okolo domu nie je nic spravene a snad by sme z toho aj vyzili.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 05.05.2016 - 10:30 #111083
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

alebo zahod obciansky, povedz ze si imigrant a budes mat 1500e mesacne...a nemusis robit nic....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: MT vs UBNT v podnikovych sietach  PostPosted: 23.05.2016 - 20:41 #111136
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ja sa vyjadrim len v skratke - spravny "obchodak" by sa mal vediet klienta alebo potencialneho klienta pytat tak aby zistil jeho potrebu a nie riesil ci je pre neho vyhodnejsia motorola alebo ubiquiti... zakaznikovi by mal nasledne vypracovat viacere riesenia (ak ten zakaznik stoji za to, co asi bol ten pripad) a pekne mu predlozit na stretnuti ponuku na zyxel ponuku na motorolu ponuku na ubiquiti atd aj s cenami a zakaznik podla jeho vole si vyberie jednu z volieb... v zavere sa pristupi uz iba k odovzdaniu do uzivania a vsetci su spokojni - ty, ze si dodal co chceli a ze ti zaplatili, a oni ze si pre nich urobil a dodal to co sa im pacilo bez ohladu na cenu kedze ty si to vlastne len sprostredkoval... je to to iste ako ked ides do metra nakupovat aro hranolky no pritom mozes kupit aj mc'cain a dodavat ich tej istej prevadzke ktorej nemusi az tak zalezat na cene ako na tom ze si dakde do ramceka na stenu vycapia papierik ze maju kvalitnejsie hranolky aby si na tom ich zakaznik vyhonil... neviem ako si teda postupoval ale myslim si ze to nebol pripad uplatkov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)