Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 17:24


Ochrana bullet M5 pri burkach

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 13.07.2016 - 20:52 #111377
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Nie som zastanca UBNT, vsetko mi bezi na MT, ale jeden bod mam spraveny cisto UBNT.
BulletM5 ako uplink a BulletM5 vsesmerka, spojene Mikrotikom. Je to 4 poschodova, cize relativne mala, okolo su aj kusok vyssie bytovky, klasicky stary antenny stoziar.
Za cca rok, co som tam Nasadil Bullety som uz menil 4ks, 2x odisiel ethernet a wifi bolo ok, 2x odislo wifi, raz uplne po vcerajsej burke sa znizil vysielaci vykon asi o polovicu (blizsi klienti sa ltt napoja vzdialenejsi uz nie).
Vie mi niekto poradit, co plati na BulletyM5? Nebavi ma to tam stale menit a navyse sa to dost blbo reklamuje (vacsinou sa to neda vobec).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 13.07.2016 - 21:23 #111379
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

ja davam vsade na 100mbit porty tie DBII safesurge prepetovky a vsetko slape aj cez burky. Par krat pri ozaj blizkom udere blesku odisla prave tato prepetovka ale zariadenie to prezilo.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 14.07.2016 - 01:23 #111380
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

pride mi to ze mas az prilis caste problemi...

kabel? koncovky? dlzka kabla?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 14.07.2016 - 09:52 #111381
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Kable su tam 10 rocne, dlzka je minimalna, mam hore do krabice dovedenych 220, takze asi 1-2m kable, Mikrotik je uz na hornom poschodi a tam sa to vsetko zbieha v skrinke. Kable netienene.





























-
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 14.07.2016 - 10:54 #111382
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

a tie netiene kable mas zapojene kam? Aspon cez nejaku prepetovku alebo len cez napajaci adapter ubnt? Alebo len tak rovno do switcha? Sa ti potom ani necudujem, ze ti to odpaluje zariadenia.
Ked nic ine, pouzi aspon tienene kable a tienenie poriadne uzemni.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 14.07.2016 - 12:56 #111384
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Kable idu priamo do UBNT zdrojov (som si spomenul, ze mi uz jeden zdroj odisiel tiez), ktore su v krabici a odktial idu stoziarom dole do skrine a MT.
Pozri robim to takto 15 rokov a problemy som nikde nemal a to mam samozrejme veci aj na exponovanejsich miestach (12posch baraky). Netvrdim, ze tienenie a zemnenie je blbost, len to, ze to dokaze relativne bezproblemovo fungovat aj bez neho.
Navyse na tomto bode som mal 8 rokov 2.4 D-comy a nikdy sa nic nestalo. Potom som tam mal 5GHz radia asi 3 roky a tiez nikdy ziadna porucha.
Iba odkedy som tam dal bullety tak su problemy, takze podozrievam skor tie bullety, ze soudruzi z emeriky proste spravili nieco inak ako mali.
Ale nieco skusit musim, mozno zacnem tym tienenim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 15.07.2016 - 10:52 #111387
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked nemas tienene kable a nemas celu sustavu riadne navzajom pospojovanu a uzemnenu, tak sa necuduj..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Ochrana bullet M5 pri burkach  PostPosted: 15.07.2016 - 20:58 #111389
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

presne tak ako pise pixall /ako prve zmen kable/ mam asi len zo 20 UBNT zariadeni a zatial mi ziadne neodislo a to uz poniektore maju cez 5-6 rokov, jedine co som mal zo zaciatku, ze mi resetovalo zariadenia ktore neboli na tienenych kabloch. akonahle som kable pomenil za tienene , odvtedy o zariadeniach ani neviem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)