Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 07.06.2024 - 10:13


Licencovane radia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Aman
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 08:36 #93454
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

lubosk wrote: ›
Na PtP spoji je zapnuty airmax totalne na hovno , vypnut .A este by som musel vydiet par nastaveni aby som ti vedel povedat ,kde robite chujoviny.40mbit z rocketa dostanem aj ked je velmy zle nastaveny....


airmax ked som vypol, tak pri 20 mbit toku pingy vysli z povodnych 2-5ms na 200-300ms, tak neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 09:43 #93455
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

cim to je ze kazdemu sa ten isty vyrobok chova inak? jeden povie zapnut airmax druhy povie vypnut....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 09:56 #93456
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

JJ, ja ked vypnem airmax tak pohroma. Zas poznam ludi co to ani nezapinaju a chodi to tak isto.

Aman ako sa to správa? Spadne ccq? kvalita? kapacita? ci vsetko 100% a len stupa latencia? Skusal si novy FW a No ack for PtP?

FW 5.3.3:
Fix: AirMax: Low performance when PTPnoACK is ON and operating in 40MHz/20MHz channel widths

40m je dost malo....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 17:22 #93457
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Nemame airmax zapnuty nikde , nevidim dovod mat vobec airmax zapnuty pri PtP spoji vsak je to primarne urcene pre vela navesanych klientov na jedno apcko nie ??
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 18:14 #93458
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

presne tak a predsa ked ho vypnem, spoj uz nejde tak dobre.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 19:22 #93459
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

nie je to celkom tak... airmax obsahuje aj ine ficurky resp optimalizacie, ktore drzia latencie na prijatelnej urovni aj pri plnej zatazi...
pre priklad uvediem realny spoj na Bulletoch na 5,5km
pri vypnutom airmaxe, pri speedteste (okolo 90M traffic) latencie 200-1000ms s 20-50% packetlossom

pri zapnutom airmaxe, rovnake zatazenie, latencie max 28ms bez packetlossu

darmo, chlapci v ubnt to celkom pekne vyladili do pouzitelnej podoby...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 23.09.2011 - 19:26 #93460
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

No nechcel by som sa dostat k tomu aby som cez bulleta musel prasit 90mbits .... A tie featurky si viem nastavit aj bez Airmaxu , nechapem ako by mohol airmax udrzat pri ROVNAKOM zatazeni packetloss a latencie o tolko nizsie .Ked mam spoj dobre nastaveny tak nemam pri speedteste 1000ms v reale duplom a loss mam 0.000 aj bez airmaxu , jedine ked je zarusene prostredie ale tam staci 20mhz kanal a ide to dobre aj nadalej
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 26.09.2011 - 21:23 #93465
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lubosk wrote: ›No nechcel by som sa dostat k tomu aby som cez bulleta musel prasit 90mbits .... A tie featurky si viem nastavit aj bez Airmaxu , nechapem ako by mohol airmax udrzat pri ROVNAKOM zatazeni packetloss a latencie o tolko nizsie .Ked mam spoj dobre nastaveny tak nemam pri speedteste 1000ms v reale duplom a loss mam 0.000 aj bez airmaxu , jedine ked je zarusene prostredie ale tam staci 20mhz kanal a ide to dobre aj nadalej


Airmax riadi pravo klientskych zariadenia (STA, STA-WDS) vysielat.

Bez Airmaxu, STA zariadenie (ktorekolvek podla normy 802.11 a/b/g/n) ktore chce vysielat, najprv musi pockat na okamih kedy je medium (vzduch) volne, teda nikto nevysiela. Potom vysle data, a ak ma stastie, ze do toho isteho casu nevyslal data ani iny klient ani samotne AP, tak ma sancu ze tieto data sa preniesli. Ak nahodou dojde ku kolizii vo vysielani a data sa nepodari dorucit, obe strany ktore nevedeli data dorucit, cakaju nahodne dlhu dobu a skusia to zas.

S Airmaxom, AP rozhoduje a dava pravo na vysielanie jedotlivym klientom. Odstranuje sa moznost kolizii, a to vdaka tomu, ze nie klienti si urcuju, ze chcu vysielat (a najlepsie tridsiati naraz), ale APcko urcuje, kedy kto ma vyslat svojich par dat.


Pri M5 trase, kde sa od APcka vali plny (maximalny mozny) traffic smerom ku klientovi, ma klient extremne malu sancu vystihnut okamih, kedy data od APcka ustanu, aby mohol vyslat to co potrebuje. Takze data sa v smere AP->STA valia jedna radost a opacny smer caka a caka.... vysledkom su pingy 500ms, 1000ms a tak podobne.

Na tej istej saturovanej linke so zapnutym Airmaxom, nie je vysielanie od klienta nechavane na nahodu, ale APcko mu na to dava priestor - riadi komunikaciu a prestane vysielat svoje data klientovi, aby mohol klient odoslat svoje data APcku. Preto na tej istej saturovanej linke je mozne dosiahnut vyrazne mensiu latenciu pri zapnutom Airmaxe.


Mimoriadne dolezity je Airmax v pripadoch, kedy ma jedno APcko vela klientov, a niektorych s velmi silnym, niektorych s velmi slabym signalom. Totiz, ak nejaky klient so silnym signalom spusti nejaky velky upload, on svoje pakety APcku doruci (lebo prekrici ostatnych). A ti co maju slabsi signal ako on, nemaju sancu dojst vobec na rad a budu mat obrovske pingy alebo packetloss. Airmax "zrovnopravnuje" vsetkych klientov bez ohladu na silu signalu a odstranuje kolizie ktore by medzi klientami pri vysielani vznikali (hidden node problem).

Ale Airmax samozrejme nema zmysel vzdy. Mam tu dve M5 trasy cez ktore ide traffic iba jednym smerom (asymetricky routing), na tejto trase nie je opodstatnene riesit ako rychlo sa klient dostane k odoslaniu svojich dat, pretoze v tomto pripade klient data nevysiela. Tu nema zmysel pouzit Airmax. Ale inac to vzdy bud pomoze, alebo aspon neposkodi. (Poskodilo mi to iba raz, na linke s veeeeeeeelmi zlym CCQ, ale ta isla bez Airmaxu velmi zle a s Airmaxom este o nieco horsie Smile ).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 26.09.2011 - 23:23 #93466
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

ak som to správne pochopil tak na vyrovnanie kvality služieb by som mal klientovi s horším signálom dať high airmax priority a tomu čo má mimoriadne dobrý signál, aj po ubratí výkonu dať menšiu prioritu? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 27.09.2011 - 01:22 #93467
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

midnight_man wrote: ›ak som to správne pochopil tak na vyrovnanie kvality služieb by som mal klientovi s horším signálom dať high airmax priority a tomu čo má mimoriadne dobrý signál, aj po ubratí výkonu dať menšiu prioritu? Smile


klientovi ktory ma na sieti pre teba vyssiu prioritu, das high. a tomu kto je menej dolezity, das low. pri nastavovani high/low nemusis zohladnovat ci ma klient silny ci slaby signal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marekh
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 27.09.2011 - 20:51 #93470
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

Zaujimave licencovane radia pouzivate
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
xmato00
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 27.09.2011 - 22:20 #93471
Basic


Joined: Sep 19, 2011
Posts: 21

Tak asi som mohol nazvat temu skor licencovane vs nelicencovane radia... kazdopadne aj debata o AirMaxe je zaujimava a uzitocna kazdemu kto s tym chce dosiahnut uspech....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 28.09.2011 - 09:01 #93473
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

hej ale tema airmax je v tomto vlakne tak trochu ...offtopic? Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Licencovane radia  PostPosted: 29.09.2011 - 23:20 #93501
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

co rypete... UBNT je tiez licencovane radio... povacsinou pod GNU GPL licenciou Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)