Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 07:14


PC z bateriek

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
hrnous
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 18:13 #75371
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

http://www.sunpower-uk.com/ranges/DC-DC ... efault.htm

co vy na to ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 18:43 #75372
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
ewew wrote: ›Napadlo ma, že či sa nedá upraviť normalný ATX zdroj v tom zmysle, že by sa vyradil usmernovač. V podstate impulzi to dáva z jednosmerného napätia. Je možné že by sa to nedalo bez važnejšieho zásahu do trafa ale mohlo by to fungovať. Predsa je tam len jednosmerné napätie a čo by sa stalo keby tam bolo rovno 48 V. Jená cesta ako to zistiť je zobrať vyradení ATX zdroj a skúsiť čo to povie na tých 48 V jednosmerných.

Blbost....
Primarna strana je po usmerneni napajana cca 300V napatim, niektore sa daju prepnut na 110V, potom staci polovica ale na 48V to urcite nepojde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 19:15 #75373
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ewew wrote: ›Napadlo ma, že či sa nedá upraviť normalný ATX zdroj v tom zmysle, že by sa vyradil usmernovač. V podstate impulzi to dáva z jednosmerného napätia. Je možné že by sa to nedalo bez važnejšieho zásahu do trafa ale mohlo by to fungovať. Predsa je tam len jednosmerné napätie a čo by sa stalo keby tam bolo rovno 48 V. Jená cesta ako to zistiť je zobrať vyradení ATX zdroj a skúsiť čo to povie na tých 48 V jednosmerných.


Zase unikatny napad z dielne ewewa.

ATX zdroj,ale aj akykolvek iny zdroj ked je urceny na napajanie zo siete 230V/110V je robeny tak,aby tam to vstupne napätie aj mal,ako si mozes mysliet,ze ked odpojis usmernovac a pustis tam 48V tak to bude fungovat ako ma.To by sa musela upravit cela minimalne primarna elektronika.

Jedine keby to fungovalo korektne ( aspon myslim) je ze keby si odpojil ten usmernovat a pustil si tam 230V alebo 300 jednosmernych,ale to by nemalo ziadny zmysel nieco take robit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 19:17 #75374
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Ale akurat ma napadla jedna vec.Su nasobice napätia,pouziva sa to do aut hlavne,12V jednosmernych=230V striedavych,nedalo by sa to napajanie riesit takymto sposobom?ten nasobic napajat z baterie 12V.A za neho an tych 230V zapojit normalny ATX zdrojAle otazkou tam je asi ten odber toho nasobica,zrejme to bude zrat vela Áčok a nestihalo by to dobijat baterie,respektivne ich vymienat,neviem ako to chces riesit,ci solarkom alebo co.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 21:09 #75379
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Vlastna spotreba menicov 12V-230V sa pohybuje niekde okolo 20V (zalezi od typu a vykonu) nehovoriac o ucinnosti okolo 70-80%, vysledkom by bola rovnaka ucinnost ako keby tam bol zalozny zdroj (v principe je to to iste) a teda to aj straca opodstatnenie.
Co sa tyka prestavby ATX zdroja co tu navrhoval ewew, ha... bolo by to zabavne, vymenit komplet primarnu stranu, problem by nastal tiez s chladenim kedze by bolo nutne chladit niekolko % z prikonu.
Len tak pre doplnenie k tym malim zdrojom napajanym z 12V, jeden taky mam doma, funguje nadherne ale pozor na tich udavanych 9-30V na vstupe, totiz aj ten moj to ma udane ale tych 12V nieje spinanych ale napriamo, teda ak date 30V na vstup na doske mate 30V a doska pa pa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 21:39 #75381
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
euro wrote: ›Vlastna spotreba menicov 12V-230V sa pohybuje niekde okolo 20V (zalezi od typu a vykonu) nehovoriac o ucinnosti okolo 70-80%, vysledkom by bola rovnaka ucinnost ako keby tam bol zalozny zdroj (v principe je to to iste) a teda to aj straca opodstatnenie.
Co sa tyka prestavby ATX zdroja co tu navrhoval ewew, ha... bolo by to zabavne, vymenit komplet primarnu stranu, problem by nastal tiez s chladenim kedze by bolo nutne chladit niekolko % z prikonu.
Len tak pre doplnenie k tym malim zdrojom napajanym z 12V, jeden taky mam doma, funguje nadherne ale pozor na tich udavanych 9-30V na vstupe, totiz aj ten moj to ma udane ale tych 12V nieje spinanych ale napriamo, teda ak date 30V na vstup na doske mate 30V a doska pa pa

presne tak, zbytocne straty...potrebujete menic z 12,24,resp.48V na 3,3 , 5 a 12V to je vsetko. A ten vam ukazal hrnous. Zbytocne je spekulovat a upravovat veci co nie su na to urcene, potom sa zvysuje aj poruchovost a myslim si ze dost sa clovek nabeha kvoli sieti , netreba dalsi slaby clanok v retazi. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 20.09.2009 - 21:42 #75382
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
server3 wrote: ›
ewew wrote: ›Napadlo ma, že či sa nedá upraviť normalný ATX zdroj v tom zmysle, že by sa vyradil usmernovač. V podstate impulzi to dáva z jednosmerného napätia. Je možné že by sa to nedalo bez važnejšieho zásahu do trafa ale mohlo by to fungovať. Predsa je tam len jednosmerné napätie a čo by sa stalo keby tam bolo rovno 48 V. Jená cesta ako to zistiť je zobrať vyradení ATX zdroj a skúsiť čo to povie na tých 48 V jednosmerných.


Zase unikatny napad z dielne ewewa.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing bude z neho Einstein
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 21.09.2009 - 00:07 #75383
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

DC 48V/ATX zdroje sa pouzivaju v zdravotnickzch zariadenia. Ja som do svojich HP serverov dal take, nevyhoda je cena (cca 170E). Ale kedze v prvom rade potrebujem spolahlovost, v com by mala byt zdravotnicka technika spickou, nemal som nad cim rozmyslat. Originaj zdroj DC48/ATX od IBM stoji +- 700EUR
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 21.09.2009 - 09:44 #75386
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
Nasiel som nieco taketo. Je to presne urcene na zalohovanie PC. Cenu a dodavku by bolo treba zistit.
http://www.globtek.com/html/ups.html
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 21.09.2009 - 20:21 #75399
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›Ale akurat ma napadla jedna vec.Su nasobice napätia,pouziva sa to do aut hlavne,12V jednosmernych=230V striedavych,nedalo by sa to napajanie riesit takymto sposobom?ten nasobic napajat z baterie 12V.A za neho an tych 230V zapojit normalny ATX zdrojAle otazkou tam je asi ten odber toho nasobica,zrejme to bude zrat vela Áčok a nestihalo by to dobijat baterie,respektivne ich vymienat,neviem ako to chces riesit,ci solarkom alebo co.

Inak aké chceš použiť baterie. Ak do aut, tak to není vhodný nápad. Ak nevieš tak batérie v aute slúžia na štart. Keď naštartuješ a máš otáčky dostatočné aby alternátor vyrábal dostatočné množstvo energie, tak sa akumulátor len vezie. Určite sú na to lepšie batérie na záložné zdroje. Tie sú prispôsobené na rýchle nabíjanie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 21.09.2009 - 22:02 #75403
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rakel wrote: ›DC 48V/ATX zdroje sa pouzivaju v zdravotnickzch zariadenia. Ja som do svojich HP serverov dal take, nevyhoda je cena (cca 170E). Ale kedze v prvom rade potrebujem spolahlovost, v com by mala byt zdravotnicka technika spickou, nemal som nad cim rozmyslat. Originaj zdroj DC48/ATX od IBM stoji +- 700EUR

Daj nejaky link, kde sa to da kupit. Potrebujem jeden kus.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: PC z bateriek  PostPosted: 21.09.2009 - 22:30 #75405
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

[quote="ewew"]
server3 wrote: ›
Inak aké chceš použiť baterie. Ak do aut, tak to není vhodný nápad. Ak nevieš tak batérie v aute slúžia na štart. Keď naštartuješ a máš otáčky dostatočné aby alternátor vyrábal dostatočné množstvo energie, tak sa akumulátor len vezie. Určite sú na to lepšie batérie na záložné zdroje. Tie sú prispôsobené na rýchle nabíjanie.


Urcite nie baterie do aut.Ine baterie na prislusne napätie s velkou kapacitou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)