Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 07:06


5GHz AIRCA, anteny a ich montaz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
Dikobraz
Post subject: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 10:19 #23178
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
To PIXALL: Citam tvoj prispevok v diskusii o compexe ohladom polarizacii.
Mam taky problem. Chcel som spojazdnit prvy 5GHz spoj. Na jednej strane STAR-OS s ATHEROSOM 5212 a na druhej strane GENTOO,MADWIFI a CM9ka. Anteny su http://www.*REKLAMA*.sk/shop.php?result= ... u=SA5214-M na vzdialenost do 600m. Kabel som dal RF240 s dlzkou do 3m na obe strany. Ale vobec nic nechytam. Jednu antenu mam pomerne vysoko nad strechou ale druhu mam dost blisko k strechce. Momentalne to mam na V polarizacii. Moja otázka znie:
Ak to otocim na H polarizaciu podla teba to pojde? Ak na V polarizacii nechytam ani mak. Aka je FRESELOVA zona pri tejto vzdialenosti?


Last edited by Dikobraz on 22.09.2005 - 00:23; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 11:56 #23183
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
max priemer 1. fresnelovej zony pri 5500MHz bude 5.72m (v strede trasy)
dost poxybujem ze ak nechytas ani naznak signalu na V polarizacii ze chytis nieco na H pol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 12:24 #23185
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Ani mne sa to moc nezda. Skusim AIRCU a uvidim.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 15:58 #23191
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
co je to AIRCU?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 18:36 #23195
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalo ... mp;it=9240

Toto je AIRCA
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
coolpanther
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 19:12 #23196
Basic


Joined: Sep 06, 2005
Posts: 236
Location: Praha
Hmmm tak to som v prdeli. 20 dB nechyta na 600m. Neviem sice jak sa chova 5 GHz pasmo ale na taku antenocku to musi chodit. Este by som videl problem v tom co je v priestore medzi antenami, ak faklia nizko ponad domy tak by podla mna mohla pomoct H polarizacia.
Kua amater a jak tu mudrujem Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
coolpanther
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 19:17 #23197
Basic


Joined: Sep 06, 2005
Posts: 236
Location: Praha
O a este taka otazka? Skontroloval si ci su zariadenia funkcne? Naoko to moze byt ok aj konfiguracia v poho ale nemusi byt signal, ja som sa minule potrapil s AP kde bol utrhnuty kabel od konektora.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 19:24 #23198
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Zatial som to velmi neskumal. Len sme to postavili. Jedine co som skusal bola vymena kariet, konfiguracia a vymena kabla. Ale dnes mi dosli AIRCI a zajtra mi dojdu 17dB Backfire anteny z DATA. Takze ked budem mat vsetko, tak mozem skusat hoc aku kombinaciu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
coolpanther
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 19:27 #23201
Basic


Joined: Sep 06, 2005
Posts: 236
Location: Praha
Oki, potom by si mohol dat vediet co a ako, lebo uvazujem nad 5 GHz ze jak ti tie AIRCI choduia, lebo tam nie je zla cena.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 20:46 #23203
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

coolpanther wrote: ›Oki, potom by si mohol dat vediet co a ako, lebo uvazujem nad 5 GHz ze jak ti tie AIRCI choduia, lebo tam nie je zla cena.


mal som v umysle nahradit compexy niecim inym, tak som zistoval ake su skusenosti s airca... vysledok bol taky ze tam kde compex chodi stabilne, airca pada niekolkokrat denne... odpaja sa wlan strana a treba to restartovat. potvrdene nezavisle viacerymi ludmi... hm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 21:01 #23204
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
To pixall skus mi odpovedat na primarnu otazku.
Co sa tyka COMPEX vs. AIRCA som pocul presny opak. Kolega ma spoje na AIRCE a hovori ze mu to vobec nepada. A velmi to vychvaluje.

PS: 5gigac povedz k tomu nieco. Ty mas AIRCI.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: 5GHz anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 21:19 #23205
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Dikobraz wrote: ›To PIXALL: Citam tvoj prispevok v diskusii o compexe ohladom polarizacii.
Mam taky problem. Chcel som spojazdnit prvy 5GHz spoj. Na jednej strane STAR-OS s ATHEROSOM 5212 a na druhej strane GENTOO,MADWIFI a CM9ka. Anteny su http://www.*REKLAMA*.sk/shop.php?result= ... u=SA5214-M na vzdialenost do 600m. Kabel som dal RF240 s dlzkou do 3m na obe strany. Ale vobec nic nechytam. Jednu antenu mam pomerne vysoko nad strechou ale druhu mam dost blisko k strechce. Momentalne to mam na V polarizacii. Moja otázka znie:
Ak to otocim na H polarizaciu podla teba to pojde? Ak na V polarizacii nechytam ani mak. Aka je FRESELOVA zona pri tejto vzdialenosti?


viac o fresnelovej zone je popisane a nakreslene tu
http://www.rfelements.cz/buxus/generate ... age_id=989
tamtiez je link aj na WLAN Calculator, ktory na vypocty pouzivame aj my.

BTW naprv sme boli aj my takito optimisti - namontovali sme, zapli, a cudovali sme sa co nechodi Surprised) takze teraz uz najprv kazdy 5ghz spoj najprv otestujeme na stole, potom na streche s antenami v rukach, potom ledabolo prichytenymi, vtedy sa podla priepustnosti spravi final dosmerovanie, a az potom sa to dotiahne poriadne a natrvalo. hlavne pri dlhych spojoch, kde ani s dalekohladom nie je mozne urcit ci je priama viditelnost, byvaju probemy. skusali sme aj hvezdarsky dalekohlad ale neosvedcilo sa Smile

jedna skusenost z jedneho zacarovaneho miesta. spoj nedajboze chodit. vymenili sme na oboch stranach anteny, kable, zariadenia. nic. uplny pruser. viditelnost asi dobra ale nepotvrdena - z jednej dediny vidno druhu, z druhej prvu, aj domy sa _asi_ vidia. tak nic, neni ina moznost ako menit polohu - nabehli sme s notebookmi na oboch stranach, anteny do ruk, a ide sa. nakoniec sme zistili, ze ked sme to na jednej strane zdvihli asi 5 metrov nad uroven strechy, tak sa to v horizontale ako-tak drzalo. 4 a pol metra ani prd, 5 metrov OK, 5 a pol metra vyborne. vertikal ani v jednej polohe ani neprdol. tak sme to tam takto namontovali, podla priepustnosti doladili smerovanie anten, a odvtedy to ide... ked to bolo namontovane, tak sme si konecne mohli zistit kam to smeruje, a kde vlastne mame druhy koniec - a vyslo z toho ze ideme len o picny chlp ponad strechu vyrobnej haly, asi v tretine trasy (mala tusim okolo 8km). z toho sa da dedukovat ako ta fresnelka vlastne vyzera - tipol by som ze keby sme vo vertikali isli o dva metre vyssie, isiel by aj ten.

a co na zaver tejto poucnej prihody? este jedno poucenie. kazde poznanie nieco stoji. mne pocas posledneho merania sfuklo z komina moj manazersky notebook a nalomil sa zaves displeja.. minuly tyzden sa uz odlomil uplne, tak som si dal vycislit opravu - no, cakal som ze to nebude lacne, ale 17-23tisic bez dane (podla servisu) za prasknuty plast je kuuurva vela. takze taka je cena praktickeho poznania fresnelovej zony... vsetkym odkazujem, nelezte na strechu s notebookom ked fuka vietor. a kto ma skolenie bezpecnosti prace, vie ze za vetra nad 10m/s sa na strechu nema liezt vobec. Surprised)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 21:48 #23208
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
prepac ale som s toho uplne blby. Ja pisem o spoji na 600m s priamov viditelnosou. Jedna antenna je kusok nad strechou, druha ok. Otazka znie. Moze byt, ze nic nechytim??
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
5gigac
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 22:25 #23211
Basic


Joined: Jún 29, 2005
Posts: 173
Location: Michalovce
Dikobraz wrote: ›To pixall skus mi odpovedat na primarnu otazku.
Co sa tyka COMPEX vs. AIRCA som pocul presny opak. Kolega ma spoje na AIRCE a hovori ze mu to vobec nepada. A velmi to vychvaluje.


Samozrejme je to pripad od pripadu, vsade ine podmienky, ale moje AirCA... [Uptime: dd:hh:mm] 81:04:55 ... si myslim ze posledne nam v celom meste padla elektrika, a UPS po 40min zdochla Sad inak to bezi od spustenia


Last edited by 5gigac on 21.09.2005 - 23:21; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: 5GHz AIRCA, anteny a ich montaz  PostPosted: 21.09.2005 - 22:31 #23212
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
mne CPX chodia ako hodinky (2.2 az 3.7KM bod-bod bridge s 25dB antenami a vykonom na -12dB), uptime mam vsak len tyzden nakolko pred tyzdnom som menil vykon. avsak co viem tak za par mesiacov nezamrzli ani raz ani nic podobne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)