Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.06.2024 - 21:34


Ked nestiha centrala

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
bekola
8 Post subject: Ked nestiha centrala  PostPosted: 08.02.2006 - 19:48 #29610
Basic


Joined: Máj 29, 2005
Posts: 14
Location: Veľký Meder
Ahoj, som technikom v jednej internetovej firme, a mam taky problem, ze mam jednu centralu, ktora je mikrotik na routerboard 532, a mam na nej asi 80 klientov cez mikro, a maju vyborne signali klienti, ale maju viac nez 20% stratu na linke, a pritom centrala ma linku s 0% stratou. vedel by mi niekto poradit? uz na tom robim asi tyzden a nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 08.02.2006 - 20:02 #29611
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
to asi žartuješ 80 klientov na jednom AP ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 08.02.2006 - 20:06 #29612
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

packetloss forever.

skus rozhodit na viac AP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bekola
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 08.02.2006 - 20:57 #29616
Basic


Joined: Máj 29, 2005
Posts: 14
Location: Veľký Meder
Neviem to uz rozhodit, lebo potom ostatne centraly budem mat pretazene, a mam taky problem, ze uz nove AP nemozem dat, lebo uz tu mam 9 central, aj tieto sa mi uz trocha rusia, neexistuje nieco silnejsie, alebo WDS na centraly by mi nepomohlo??? Zajtra chcem este vyskusat giomEx, celmok dobre APcko, ale ked ani to nepojde, tak asi podam vypoved, lebo to nezvladnem s nervami.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 09.02.2006 - 11:50 #29652
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
WDS to ti bude chodit este horšie.

bohužial na toto už riešenie podla mna neexistuje. ja mám na ap do 20 ludí .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 09.02.2006 - 12:11 #29657
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No skus lepsie romziestneniue anten, odtienene stenami, mozes ich mat aj na rovnakom kanali potom, dalsia vec nastav sirku pasma na co najmensie mozne, tak aby to klientom stacilo, (5,5Mbit, 2Mbit)
Sprav Adhoc spoj na iny bod kde premiestnis niektore apecka, nech to nemas tak silno centralizovane, rieseni je vela staci pohnut hlavou.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bekola
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 19:31 #30163
Basic


Joined: Máj 29, 2005
Posts: 14
Location: Veľký Meder
No, tak anteny velmi nemozem uz premiestnovat, lebo uz mam na nich priliz vela klientov, a s odtienenim mam taky problem, ze z deviatich central mam 8 vsesmeroviek, a mam na nich zo vsetkych stan klientov, ale s tou sirkou pasma by som to skusil, ale to zas ako, s tim nemam skusenosti, lebo mam taky problem este, ze mam este cez 50 objednavok, musim to nejak rychlo spravit. Adhoc by mi asi nefungoval, lebo nevidia sa mi vsetky centrali, a zas mam to tak spravene, ze kazda centrala dostava net cez 5GHz, takze s linkou na centralu nemam problemi, len uz cez APcko na klientov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 19:35 #30164
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mathew wrote: ›WDS to ti bude chodit este horšie.

bohužial na toto už riešenie podla mna neexistuje. ja mám na ap do 20 ludí .


myslis na jedno apcko do 20 wireless klientov alebo jedneho wireless klienta a za nim router s 20 lan klientami?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 20:56 #30176
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Pre boha, vsesmerky? ved to nie je robenie siete ale lokalna rusicka, akoze zo vsesmerkami nevyriasis nic, to mozes naozaj rovno zabalit, sektorky a rozdelit body, urcite sa to da, ine riesenie neexistuje.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 21:06 #30180
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Namiesto jedneho AP s vsesmerovkou tam hod dve al. 3 APcka so sektorovkami, daj im rovnake SIDcka a u klientov ani nemusis nic riesit, pripoja sa na ten, ktory ma lepsi signal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 21:51 #30183
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
sup wrote: ›Namiesto jedneho AP s vsesmerovkou tam hod dve al. 3 APcka so sektorovkami, daj im rovnake SIDcka a u klientov ani nemusis nic riesit, pripoja sa na ten, ktory ma lepsi signal.


Si si isty ze to tak funguje a ze to nerobi kolizie ?, nhovorim vsak o WDS mode.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 22:01 #30185
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

APcka by boli samozrejme prepojene ethernetom, takze nie WDS. Odskusane to nemam, ale neviem, preco by to malo robit kolizie. Sektorovky by pokryli tu istu plochu ako vsesmerovka. Mozno by bol problem pri okrajoch, kde by sa stretaval signal dvoch sektoroviek, ale ako vravim, je to len teoria, nemam to odskusane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 22:43 #30194
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

sup wrote: ›APcka by boli samozrejme prepojene ethernetom, takze nie WDS. Odskusane to nemam, ale neviem, preco by to malo robit kolizie. Sektorovky by pokryli tu istu plochu ako vsesmerovka. Mozno by bol problem pri okrajoch, kde by sa stretaval signal dvoch sektoroviek, ale ako vravim, je to len teoria, nemam to odskusane


toto by mohlo teoreticky fungovat ale musel by si odstupnovat kanal - dalsi kanal aby sa to navzajom nerusilo, ale podla praktickej skusenosti z jedneho velkeho rodinneho domu pri rovnakovom ssid bol problem ten ze karta "sa zufalo snazila" drzat ap na ktore bola asociovana a trvalo je dost dlho " kym pochopila ze uz by sa patrilo skocit do inej tak som to musel poriesit dvoma ssid potom to uz fachalo lepsie ale aj tak nejaka praca pri prechode od jednej siete k druhej cize "praca za pochodu" nebola mozna. Ale to len tak pre ilustraciu ako to funguje.

Preto sa bojim ze by si s tym mohol mat problem. Aj ja uz zacinam pocitovat iste pretazenie na AP takze najlahsia pomoc je pridat dalsie AP najlepsie aspon o 5 kanalov dalej a cast klientov obehnut a dat ich do novej siete. A novych uz pripajat len do nej je to najmenej bolestive riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 22:53 #30198
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Chlapci chlapci, asi by sa Vam hodilo skolenie,chystam pre nasich adminom pridite aj vy Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Ked nestiha centrala  PostPosted: 13.02.2006 - 22:53 #30199
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

ked to teraz este raz citam caka ta obrovska reorganizacia siete. Smile ked tam mas teraz 9 AP to je smrt to sa proste uz neda poriesit budes musiet malovat a hladat ine miesto na nove POZOR CISTA TEORIA: ap. vsesmerky vsetky dolu sa cudujem ze ti vobec chodi. teoreticky ak tam nie je este iny poskytovatel dokazes to spravit takto: mas 80 ludi + 50 objednavok to mame 130 cize potrebujes cca 6 APciek aby to chodilo ako tak a dodrzal si cca do 20 ludi na AP cize 3 dolu a hned mas menej rusenia a striedaj kazdy druhy kanal a polarizacie anten daj tam smerovky EQ alebo PW15 tam uz nic ine nevymyslis a este tam postav betonovu stenu - stlp nech sa ti neodrazaju anteny od seba samych.

kokso toto uz neviem ci mam mysliet ako vtip alebo ako realitu...... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)