Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 10:30


Energotel

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Author Message
sef
3 Post subject: Energotel  PostPosted: 16.03.2010 - 22:37 #81382
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Ahoj. Ake mate skusenosti s Energotelom najma na vychodnom slovensku, ich pristup ku problemom pri vypadku, ako casto mavaju vypadky. Mozno ze treba to presunut do ISP fora ale tam nemam pristup tak som to hodil iba na SKFREE pokec.

Dik za pripomienky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 06:27 #81393
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mal som tu prispevok a zmizol.
nejdem to uz rozpisovat ako povodne ale nemusis sa bat ist do energotelu, maju naozaj dobre pokrytie, velmi dobru technologiu a aj dobru cenotvorbu. Vsetko toto ide z nasich dani, pretoze energotel vytvara kazdy rok stratu a cez SEPS, ZSE, SSE a pod... sa vsetci poskladame ako na chod firmy tak aj na zaplatenie celej technologie. kedze nepotrebuju sa spravat na trhu ako firma co potrebuje zarobit, inak nebude na vyplaty, mozu robit aj dobre akcie a ine akcie aspon sponzorovat.....vivat energotel...nezabudnite chlapci ide skfree.
Teraz k cenotvorbe. V praxi sa najlepsia cena dosahuje tak, ze ides do GTS-ky a energotel ta cez nejakeho nastrceneho kona zacne k sebe lanarit. AK si niekde daleko od ich sajtu a potrebujes kupit lic.spoj tak toto je pre teba ako vysite. Nemenovany biely kon, predavajuci SAF ta zacne lanarit do energotelu, da ti aj ked cez druhu ruku cenu minimalne ako keby si bral aspon STM-1 a este ti ktomu pribaly transport v dobrej cene. Uzasny kolobech preberania zakaznikov, len musis byt v GTS-ke lebo o ich klientoch ma enerogotel prehlad...preco asi?Smile
Teraz k dostupnosti sajtov. Energetici maju vela svojich zariadeni samoobsluznych a naozaj pristup na takyto sajt sa vybavuje niekedy aj 48hod dopredu, viac vybavis ked mas dobre vztahy vo svojom okoli s elektrikarmi ako s energotelom. Vies velkaaa blava.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 07:33 #81394
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
info su trosku zavadzajuce, ked sa ti pokazi technologia na ich nehnutelnosti, vies sa tam dostat za 30 minut.
Ceny nemaju najlepsie, technika Misa Lonceka ano. Stabilita siete je velmi slusna, latencie su dost vysoke, najma v BB koli topologii.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 08:34 #81398
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
gyro wrote: ›info su trosku zavadzajuce, ked sa ti pokazi technologia na ich nehnutelnosti, vies sa tam dostat za 30 minut.
Ceny nemaju najlepsie, technika Misa Lonceka ano. Stabilita siete je velmi slusna, latencie su dost vysoke, najma v BB koli topologii.

Musim suhlasit, maximalna doba co sme cakali na vstup bola jedna hodina( z toho cesta na POP trva energetikom 20 minut)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 09:38 #81399
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
A potom pride steve a da najvyhodnejsiu ponuku.. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 09:40 #81400
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pristup - zalezi od toho ako kde...
ked sa jedna iba o planovanu akciu, vymena, upgrade...hocico normalne napises energotelakom ziadost o vstup a naplanuje sa termin, kedy tam pride ich clovek. musi sa to oficialne dohodnut s majitelom co je ZSE, SEPS,...a pod
ak tam vsak mas poruchu da sa to poriesit operativne aj ked to robina neradi. Zatial vsak s tymto skusenosti nemam-nemal som este u nich nejaku zavaznu poruchu.
Inak na oboch sajtoch co mam od nich su tusim skoro stale elektrikari, cize problem s dostupnostou fakt asi nebude v priapde velkej nudze...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 10:14 #81403
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
gyro nebudem suhlasit a tvoja info je zavadzajuca, dostat sa do nehnutelnosti do 30min je skoro top cas, ak nehovorime teda priamo o prevadzke kde som napisany v knihe ako servisny technik, tam neckam a rovno idem na sajt. V samoobsluznej budove sa nahlasuje vstup dopredu, vyjazd energetikov musi byt planovany a konkretny priklad, ktory sa stal mne osobne, ze sme mali poruchu a clovek, ktory mal nastarosti budovu bol na skoleni bezpecnosti prace, tak do tej sme sa dostali az po jeho pracovnej dobe a to len preto, ze som ho ukecaval po telefone a prislubil mu odvoz domov. Cize porucha sa stala v noci a do nehnutelnosti sme sa dostali presne o 15.30 a nie zasluhou energotelu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 17.03.2010 - 10:23 #81405
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
suhlasim ze 30 min je Top cas, ale ja mam skusenost ze pri poruche dojde bud technik Energotelu , alebo je vzdy jeden elektrikar ktory ma sluzbu, zistime kto to je a idem po neho domov a aj ho zaveziem spat. tych 10-15km ma nezabije, dolezite je to ze to urychlim. vzdy som sa dostal do POP-u za nejakych 40-70 min. za 6 rokov sa to stalo asi 3-4 krat a nikdy nebol problem.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 06:46 #81437
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
menge to je v pohode, do samoobsluznej budovy sa skor dostanes v sobotu alebo poobede ked mas natvrdo technika, ktory ma hotovost a on sa necha rad odviest ako sa dostat do budovy cez pracovny cas Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 07:22 #81439
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ste-ve wrote: ›A potom pride steve a da najvyhodnejsiu ponuku.. Very Happy

Steve, ano mas lepsie ceny a vies ze som ja dost skepticky proti tvojmu konektu, zhrnme si par faktov:

- cele to stoji a pada na jednom cloveku, teda tebe
- sam musi uznat ze nepatris medzi najspolahlivejsich ludi
- co sa stane ked niekto z tvojich zakaznikov nezaplati a ty nebudes mat na dorovnavku? T-com siahne vypinac a su bez connectu vsetci.
Otazka znie ci tych 500 - 1000 ? mesacne stoju za tie nervy a trpnutie.

K energotelu: do budovy energetikov naozaj nie je roblem dostat sa ked je porucha. Ked sa nam vkuse kazil daf chodili sme tam ako na klavir a bez roblemu, je to samobsluzna stanica.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 08:17 #81441
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
gyro , m?li? sa

- to si mysl?? iba ty
- ak nie?o s?rne potrebuje? mus?? ste-veho ob?s? , a komunikova? s t?mi spo?ahlivej??mi
- k tomuto bodu som tie? nap?sal koment?r ale po zrelej ?vahe ho rad?ej nebudem publikova?

k tomu energotelu , ke? sme zria?ovali v kom?rne linku pre jedn?ho klienta do?lo k nejak?mu nedorozumeniu a neboli sme ohl?sen? ?e pr?deme na pop. Elektrik?r bol zm?ten? ?o vlastne od neho cheme , ?e jemu z energotelu ni? nepovedali. Po p?r min?tach vytelefonov?vania kde nastala chyba dostal elektrik?r povolenie n?s pusti? do objektu. Po cca hodinke pri?iel obchod?k z blavy skontroloval ?o sme ako spravili pofotil zapichli sme k?bel do cisca a bolo vybaven?. Jedin? ?o ma trocha zarazilo z ?oho m?m zmie?an? pocity , ke? sme potrebovali pichn?? router do elektriky , bola voln? iba jedna z?suvka v racku aj t? bola dos? blbo pr?stupn? , obchod?k vytrhol ved?aj?? adapt?r ?o nap?jal nejak? optick? konvertor z z?suvky zapojil n?? k?bel a sp?? adapt?r. Potom zavolal na doh?ad ?e bol v kom?rne v?padok na optike ?e ?i to u? ide ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 08:45 #81442
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Thomas wrote: ›gyro , m?li? sa

- to si mysl?? iba ty
- ak nie?o s?rne potrebuje? mus?? ste-veho ob?s? , a komunikova? s t?mi spo?ahlivej??mi
- k tomuto bodu som tie? nap?sal koment?r ale po zrelej ?vahe ho rad?ej nebudem publikova?

k tomu energotelu , ke? sme zria?ovali v kom?rne linku pre jedn?ho klienta do?lo k nejak?mu nedorozumeniu a neboli sme ohl?sen? ?e pr?deme na pop. Elektrik?r bol zm?ten? ?o vlastne od neho cheme , ?e jemu z energotelu ni? nepovedali. Po p?r min?tach vytelefonov?vania kde nastala chyba dostal elektrik?r povolenie n?s pusti? do objektu. Po cca hodinke pri?iel obchod?k z blavy skontroloval ?o sme ako spravili pofotil zapichli sme k?bel do cisca a bolo vybaven?. Jedin? ?o ma trocha zarazilo z ?oho m?m zmie?an? pocity , ke? sme potrebovali pichn?? router do elektriky , bola voln? iba jedna z?suvka v racku aj t? bola dos? blbo pr?stupn? , obchod?k vytrhol ved?aj?? adapt?r ?o nap?jal nejak? optick? konvertor z z?suvky zapojil n?? k?bel a sp?? adapt?r. Potom zavolal na doh?ad ?e bol v kom?rne v?padok na optike ?e ?i to u? ide ...




kua chlapi to len ja vidim v kazdom druhom prispevku milion otaznikov, alebo ste tu povestnu rannu kavu nemali viaceri? Very Happy

co za kodovanie to pouzivate?


Last edited by rcp on 18.03.2010 - 13:47; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 09:01 #81443
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
rcp wrote: ›
Thomas wrote: ›gyro , m?li? sa

- to si mysl?? iba ty
- ak nie?o s?rne potrebuje? mus?? ste-veho ob?s? , a komunikova? s t?mi spo?ahlivej??mi
- k tomuto bodu som tie? nap?sal koment?r ale po zrelej ?vahe ho rad?ej nebudem publikova?

k tomu energotelu , ke? sme zria?ovali v kom?rne linku pre jedn?ho klienta do?lo k nejak?mu nedorozumeniu a neboli sme ohl?sen? ?e pr?deme na pop. Elektrik?r bol zm?ten? ?o vlastne od neho cheme , ?e jemu z energotelu ni? nepovedali. Po p?r min?tach vytelefonov?vania kde nastala chyba dostal elektrik?r povolenie n?s pusti? do objektu. Po cca hodinke pri?iel obchod?k z blavy skontroloval ?o sme ako spravili pofotil zapichli sme k?bel do cisca a bolo vybaven?. Jedin? ?o ma trocha zarazilo z ?oho m?m zmie?an? pocity , ke? sme potrebovali pichn?? router do elektriky , bola voln? iba jedna z?suvka v racku aj t? bola dos? blbo pr?stupn? , obchod?k vytrhol ved?aj?? adapt?r ?o nap?jal nejak? optick? konvertor z z?suvky zapojil n?? k?bel a sp?? adapt?r. Potom zavolal na doh?ad ?e bol v kom?rne v?padok na optike ?e ?i to u? ide ...




kua chlapi to len ja vidim v kazdom durhom prispevku milion otaznikov, alebo ste tu povestnu rannu kavu nemali viaceri? Very Happy

co za kodovanie to pouzivate?


co tak skusit nepouzivat diakritiku? Smile

Ozaj, ake ma cca latencie enrgotel v okoli nz? To je otazka asi na zelmara Smile Bo po migracii na ZT, sme sa dostali z 1ms na 13 a vyzera to tak, ze vsade ideme po skratke cez Kosice... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 09:29 #81445
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Kom?rno Bratislava pod 2 ms
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Energotel  PostPosted: 18.03.2010 - 11:01 #81448
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
dpc thomas tvoj rispevok sa neda citat, ty si informatik ? Vidis ze toto forum je dojebane a nikto s tym nema snahu nic robit ani ked clovek poda pomocnu ruku, mozem to jebat a ty to zatial prepis tak aby som to vedel precitat.

Kazdopadne ja si myslim ze v dnesnom stave je najlepsia volba Energotel.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)