Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 08.06.2024 - 13:57


Mala upska

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
lukas-svk
Post subject: Mala upska  PostPosted: 13.09.2011 - 22:32 #93318
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

Zdar, vedeli by ste poradit nejaku spolahlivu ups.

Vlastnosti:
Musi sa zapnut po uplnom vybiti
Spolahlivost
Nizka cena
Vydrz pri nizsej zatazi (na kazdej pojde jeden switch)
- musi to byt riesenie ktore sa nebastli (kupit, osadit)

Edit: Vystup 220V

Dik


Last edited by lukas-svk on 13.09.2011 - 22:56; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 13.09.2011 - 22:54 #93319
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ja som teraz kupoval tieto PSC60B (24V), zatial su prvy den v terene a asi tyzden boli na stole, po vybiti baterii nabehnu same.

http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... tu/psc-60/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 13.09.2011 - 23:03 #93320
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

andreas4all wrote: ›ja som teraz kupoval tieto PSC60B (24V), zatial su prvy den v terene a asi tyzden boli na stole, po vybiti baterii nabehnu same.

http://www.meanwell.co/napajacie-zdroje ... tu/psc-60/


hi, myslim klasicku UPS, towerovu apc, eaton, mge etc etc.. Pripadne tip na nieco schopne z sk, ale hotove riesenie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 13.09.2011 - 23:31 #93321
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tak to sme kupovali eaton pulsar M a MX (tusim 3000 a 4000 VA) - spokojnost, ziadne problemy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 13.09.2011 - 23:36 #93322
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

andreas4all wrote: ›tak to sme kupovali eaton pulsar M a MX (tusim 3000 a 4000 VA) - spokojnost, ziadne problemy.


Male na jeden switch, tj myslim nieco z rozpoctom do 100e/ks mozno aj to je vela Smile
Takych upsiek bude treba viac tusim cca 15kusov.

Takze tak.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 14.09.2011 - 00:22 #93323
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

z tejto mame jeden kus, inak o nej neviem

http://wifi.aspa.cz/ups-eaton-ellipse-a ... c-z102981/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 14.09.2011 - 04:06 #93325
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

APC BackUPS 350
CS / RS

kludne ti staci 350tka (alebo mozes aj 500vku), ale oba typy maju rovnaku 7Ah baterku, akurat 500vka je dimenzovana na vyssi odber, co ti pri malom odbere netreba.

podla odberu to kludne vydrzi tahat niekolko hodin, bezne hodinu, dve, tri, styri, podla toho kolko tam zavesis. zapne sa po vypadku napajania. tam kde mame poruke linux s USB portom tak si tam tu UPSku pripajame a da sa dohladovat alebo vyvolat cez nu killpower (vypne asi na 10-20 sekund vystup a potom ho zas zapne = restartne priopjene zariadenia). mame ich niekolko desiatok kusov (odhadom 30ks), z toho snad dva tri su nejake trochu chrobacnejsie, a mam dojem ze to boli uplne prve co sa kupovali tak pred 7 rokmi, potom to uz bolo dobre.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 14.09.2011 - 08:18 #93327
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

APC CS 350/500 urcite neber.
Pri malom odbere im drbe po uplnom vybiti pri nabehu siete - nezapnu napatie na vystup.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 14.09.2011 - 17:24 #93329
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

mne sa osvedcili tieto hovna Fortron - EP650 UPS 360W - 650VA

bateria 7Ah 12V, zapnu sa vzdy dokonca sa da cez USB aj vypnut to otravne piskanie pri vypadku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 14.09.2011 - 18:08 #93330
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Na tie APCcka pozor. Rada CS neni tusim line interactive. Rada RS bola line interactive. T.j. tie ktore su line interactive dokazu vyrovnavat podpatie, co sa hodi aj ked je nestabilizovany napajaci adapter, alebo problemovy adapter na switchi. Rada CS to nema.

Mal som radu APC RS 500VA, ale drviva vacsina z nich po par rokoch, ked im odisla baterka, tak sa tvarila, ze su OK, ale vobec to nenabijalo baterky. Takze kazda nova baterka, ci original od APC, ci kompatibilna, sla do kyticiek po cca 1-2 dnoch, az tyzdni. Isiel ma slak trafit. Vsetky RSka som musel vyhadzat. Az na jedno, ktore kolegovi spadlo na zem, rozbil sa mu plast. Nejak som to zlepil a bolo to OK. Zaujimave je, ze ta UPSka dodnes funguje a prezila aj tu vymenu baterii, ked jej ostatne kolegyne nie Smile Smile Smile Asi som im mal dohovarat kladivom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 15.09.2011 - 13:45 #93334
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

Tak viem ze CS je offline upska, ale z dovodu nakladov sa to inak neda. Preto napiste realne skusenosti v instalaciach, pokial mate nejaky tip. Kludne to moze byt aj sk vyroba ak viete ze su ceny prijatelne tak preco nie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 15.09.2011 - 14:24 #93335
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Offline UPSky ani zadarmo. Das na ne switch a ak je adapter nestabilizovany, ci menej kvalitny, pri akomkolvek zakolisani mas hned tendenciu k zamrzu.

Ked davam UPSku pre switche, tak beriem APC Smart 420. Pripadne, dnes by som mozno dal na switche, keby bola vhodne umiestnena UPSka aj nejake Fortron/FSP UPSky. Uz ich mam na PC, pred par dnami som dal jednu aj na hlavny server. Inde mam zase nasadenu Fortron UPSku na serveri vo vyrobe uz niekolko mesiacov. Zatial nebol problem. Posledny uptime servera je cca 130 dni bez rebootu. Predtym len pre nejake zmeny v konfiguracii. Je to este vo vyrobe, takze kvalita elektrickej siete neni velka + je to dost prasne prostredie a server+USPka to ustala. Zatial sa drzia. Server funguje ako file server a zaroven tam bezi v minutovych a stvrt hodinovych intervaloch silna komprimacia /7zip/ nonstop.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 15.09.2011 - 20:13 #93336
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Pri normálnom servery je absolutne jedno ci je online alebo offline. Server je schopny cca. 2-3 sekundy po vytiahnuty zo siete este bezat vdaka poriadnym zdrojom, ktore si aj vstupny bordel krasne odfiltruju a este ked je kazdy zdroj na inu fazu... A offline UPSky reaguju radovo v ms... Samozrejme to nemie byt server typu pc z agemu a spol. so zdrojom eurocase Smile
Pri switchoch,rb,onana,rockety urcite online alebo na baterky pernamentne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 15.09.2011 - 21:02 #93338
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

deelite wrote: ›APC CS 350/500 urcite neber.
Pri malom odbere im drbe po uplnom vybiti pri nabehu siete - nezapnu napatie na vystup.


nakolko mam tychto UPSiek aj s malymi odbermi (20w a tak) niekolko desiatok a radovo 5-7 rokov, musel by som si takyto problem uz za tie stovky vypadkov prudu a vybiti upsiek nieco take vsimnut. no nevsimol som si.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Mala upska  PostPosted: 19.09.2011 - 22:45 #93385
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

pixall wrote: ›
deelite wrote: ›APC CS 350/500 urcite neber.
Pri malom odbere im drbe po uplnom vybiti pri nabehu siete - nezapnu napatie na vystup.


nakolko mam tychto UPSiek aj s malymi odbermi (20w a tak) niekolko desiatok a radovo 5-7 rokov, musel by som si takyto problem uz za tie stovky vypadkov prudu a vybiti upsiek nieco take vsimnut. no nevsimol som si.


ale drbe.. len treba vymenit bateriu obcas, hlavne ak je to v teple, tak odide aj za 2 roky. Potom to naozaj pri vypadku elektriky zahapruje a uz nenabehne, piska furt a pripadne precvakava relatko ako o zivot.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)