Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 07.06.2024 - 01:57


voip wifi router

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: voip wifi router  PostPosted: 09.01.2012 - 19:23 #95841
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
poradi niekto stabilny a odskusany voip wifi router s 1x wlan, 4x lan, 1x wan 2x sfxs ci 1x fxs, dakujem pripadne aj voip router bez wifi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 09.01.2012 - 23:33 #95844
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Chalan: chces lacak alebo Cisco level ? ak lacak tak by to mozno mohlo byt toto - Zyxel P-2612HW Series - http://www.zyxel.sk/web/product_family_ ... DCA2010012

... okrem ADSL2+ WAN portu to ma aj Ethernet WAN, wifi a 2 FXS porty. Neskusal som to takze ak je to nejaka <>vina nerucim za to Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 10.01.2012 - 08:41 #95847
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dik ale hladam nieco co je cenovo dostupne pre bytoveho klienta, tie zyxely su dost drahe 134eur... ked si zoberies ze well ata 172 stoji cca 40eur a nejaky tplink wifi router 20, tak 60 eur je hranica...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 10.01.2012 - 17:06 #95861
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›dik ale hladam nieco co je cenovo dostupne pre bytoveho klienta, tie zyxely su dost drahe 134eur... ked si zoberies ze well ata 172 stoji cca 40eur a nejaky tplink wifi router 20, tak 60 eur je hranica...


mum tu weel gate 3508 ci tak nejak, je to wifi router s 2x FXS portami, cena bola koko tych 60 eur. mal som to na test, je to komplet nove v krabici, ked mas zaujem mozem ti poslat.

router a apcko je realnek 8186 (overena klasika, funguje so vsetkym), voip je tiez pstaveny na tomto realteku, funguje normlane. router podporuje aj multicast relay ale to som neskusal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 11.01.2012 - 11:19 #95881
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
zobral by som ale jeden kus mi nestaci kde to kupujes?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 11.01.2012 - 12:56 #95883
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

eXplorer wrote: ›Chalan: chces lacak alebo Cisco level ? ak lacak tak by to mozno mohlo byt toto - Zyxel P-2612HW Series - http://www.zyxel.sk/web/product_family_ ... DCA2010012

... okrem ADSL2+ WAN portu to ma aj Ethernet WAN, wifi a 2 FXS porty. Neskusal som to takze ak je to nejaka <>vina nerucim za to Very Happy


odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 11.01.2012 - 22:53 #95887
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
server3 wrote: ›odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje


nehovorim ze vsetky, ale niektore ano odkedy mam realne skusenosti (1,5 roka dozadu) Very Happy

Akoze ak nejaky box nezvlada obycajne NATko podla zadanych rulov tak je to proste shit - ide, ide ide a zrazu bum a fungovat to prestane, NEzmrzne cely box, len proste nerobi co som nastavil a niektore spojenia prestanu fungovat ... mozno sa uz zlepsili.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 11.01.2012 - 23:10 #95888
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

eXplorer wrote: ›
server3 wrote: ›odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje


nehovorim ze vsetky, ale niektore ano odkedy mam realne skusenosti (1,5 roka dozadu) Very Happy

Akoze ak nejaky box nezvlada obycajne NATko podla zadanych rulov tak je to proste shit - ide, ide ide a zrazu bum a fungovat to prestane, NEzmrzne cely box, len proste nerobi co som nastavil a niektore spojenia prestanu fungovat ... mozno sa uz zlepsili.


mozno si ho pretazil, nemozes na 7 tonovy zeriav pripevnit 10 tonove zavazie.a mozno mali nepodarene zariadenia aj to sa stava.ja nemozem na nich nic povedat,vsetky masiny co od nich mam su bezproblemove.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 11.01.2012 - 23:51 #95889
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›zobral by som ale jeden kus mi nestaci kde to kupujes?


vo wirixe.. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 12.01.2012 - 00:09 #95890
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
server3 wrote: ›
mozno si ho pretazil, nemozes na 7 tonovy zeriav pripevnit 10 tonove zavazie.a mozno mali nepodarene zariadenia aj to sa stava.ja nemozem na nich nic povedat,vsetky masiny co od nich mam su bezproblemove.


nie, od toho chudaka routra ci firewallu ci ako tomu nadavaju, som chcel aby mi preNAToval dovnutra siete IPsec (UDP 500 a 4500). IPsec bol terminovany inde - dalej v sieti. Pripojil som sa a na cielovu masinu cez IPsec z internetu, ale ak sa chcel pripojit niekto iny tak smola. Rovnako smola ak mi to padlo ... od toho sprosteho boxu som nechcel NIC ! len aby proste LOPATOVAL pakety a spravil NAT (presnejsie DNAT). Nezvladol to tak som tam dal TPlink, ten sice obcas zdechol totalne, ale zato NAT zvladal bez najmensich problemov.

Nebolo to configom, pretoze IPsec bol na samotnom routri vypnuty a vobec ziadne tunely neboli nakonfigurovane, router nemal dovod z IPsec trafficom cokolvek robit ! no napriek tomu sa snazil o akusi inspekciu a cele to po case totalne doj*bal, pretoze po par hodina uz sa nedalo pripojit a vyzadoval reboot Very Happy TPlink takyto problem vobec nemal, no zato ma obstastnoval totalnymi zakvasmi ktore sa nedali riesit remotne.

Ak na tych masinach mas domacich userkov ktori proste citaju fasbuk a sem tam nieco cucnu cez torrent tak su asi OK ale do biznis rieseni sa vobec nehodia (aj ked hovorim mozno sa uz zlepsili).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 12.01.2012 - 09:54 #95891
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
server3 wrote: ›
odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje


tých "vymakaných strojov" mám na sklade plnú krabicu tak sú popiči dobré že si jednoducho ani nezaslúžia byť u nás na sieti Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 12.01.2012 - 11:42 #95892
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Thomas wrote: ›
server3 wrote: ›
odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje


tých "vymakaných strojov" mám na sklade plnú krabicu tak sú popiči dobré že si jednoducho ani nezaslúžia byť u nás na sieti Wink


dako sa mi tomu nechce verit,asi s tym robite kokotiny.Oni maju vacsinou zariadenia do beznej home prevadzky a nie do profi sieti s tisickami userov. Takze pre vas asi len linksys alebo cisco. Ale sa cudujem ze ked niekto ponuka dake cisco na predaj tak ho vsetci poslu s tym do pxce ako mna minule,tak neviem co potom chcete.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 15.01.2012 - 14:10 #95953
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

server3 wrote: ›
Thomas wrote: ›
server3 wrote: ›
odkedy je zyxel pixovina? keby si napisal ze tp-link tak to hej, ale ako to mozes povedat na zyxel. si ozraty ci co? ved to su vymakane stroje


tých "vymakaných strojov" mám na sklade plnú krabicu tak sú popiči dobré že si jednoducho ani nezaslúžia byť u nás na sieti Wink


dako sa mi tomu nechce verit,asi s tym robite kokotiny.Oni maju vacsinou zariadenia do beznej home prevadzky a nie do profi sieti s tisickami userov. Takze pre vas asi len linksys alebo cisco. Ale sa cudujem ze ked niekto ponuka dake cisco na predaj tak ho vsetci poslu s tym do pxce ako mna minule,tak neviem co potom chcete.


potvrdzujem nejaky zyxel wifi router;

bol som minuly tyzden u klienta. kde sa rozhorcoval IT tipek co ma VPN koncetrator, ze preco sa jedna lokalna pobocka nemoze pripojit k nim ked cez TCOM to ide bezne. Ze si ho zavolali na pobocku, ze co to mame za siet. No ja, ze cez nasu siet v pohode fici vela VPNiek....
Vraj VPNka sa dakedy bezdovodne prerusila, niekedy sa ani nespojila....
Ked som debugoval prisiel som na to, ze klient mal zapojeny ako "bezpecnostny prvok" prave zyxel wifirouter, ktory mu bol doporuceny....
Po odstraneni "bezpecnostneho prvku" vsetko bez problemov fici.

Inak som velmi prekvapeny, lebo prave Zyxel vyrastol na bezpecnostnych rieseniach a firewalloch....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 15.01.2012 - 15:43 #95954
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
kubiik wrote: ›Inak som velmi prekvapeny, lebo prave Zyxel vyrastol na bezpecnostnych rieseniach a firewalloch....


nevyrastol, prave naopak stale sa tam iba snazi vyrast len na tom este musia soudruzi tvrdo zapracovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: voip wifi router  PostPosted: 16.01.2012 - 07:45 #95966
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

eXplorer wrote: ›
kubiik wrote: ›Inak som velmi prekvapeny, lebo prave Zyxel vyrastol na bezpecnostnych rieseniach a firewalloch....


nevyrastol, prave naopak stale sa tam iba snazi vyrast len na tom este musia soudruzi tvrdo zapracovat


nooo som sa dost casto stretaval so zywallmi a podobne....
ked vravis, tak to je asi profi riesenie pre biznis zakaznikov citlivych na cenu....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)