Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.05.2024 - 19:13


import faktur do Alfa plus

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
stehnoo
Post subject: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 06.02.2014 - 15:09 #105855
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

Riesili ste niekto takyto problem. Potrebujem do uctovneho programu Apfa Plus naimportovat faktury za internet. V starom programe Alfa som to mal vyriesene parserom, v novom je vsak databazovy system uplne iny - koncovka .eap to ani neviem v com otvorim. Takze si s tym neviem rady, dakujem za kazdu pomoc
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 06.02.2014 - 18:41 #105859
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Z coho faktury? Naco vlastne? Ja som zo zaciatku tiez robil import z LMS do Pohody, ale potom som sa dozvedel, ze to nie je potrebne. Staci kazdy mesiac vystavyt suhrnnu fakturu a platby parovat k nej. Odvtedy je menej starosti s uctom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 06.02.2014 - 19:35 #105860
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

a ake faktury posielas firmam/niekomu kto si tu fakturku zaklada do svojho uctovnictva? staci vygenerovana z LMS s tym, ze ty ju v uctovnictve nemas?
alebo co obsahuje ta suhrnna faktura?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 06.02.2014 - 21:35 #105863
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

faktury zakaznikom generujem v ISPAdminovi, pre moje potreby plne postacujuce. Potrebujem vsak samozrejme viest aj uctovnictvo a tam tie faktury musia byt vsetky vlozene ako moje pohladavky.
To s tou suhrnou fakturou sa mi nezda, pretoze som kedysi mal danovu kontrolu a s podobnym argumentom ma vysmiali.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 06.02.2014 - 22:27 #105865
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Internet spadá pod zákon o elektronických komunikáciách, takže platia pravidlá uvedené v tomto zákone. Z hľadiska DPH by to malo byť tiež OK, keďže čísla sedia. Ku každej faktúre mám zoznam faktur z lms.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 07.02.2014 - 08:17 #105867
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

zbezne som si presiel zakon o EK ale o uctovnictve a suhrnych fakturach tam nie je nic ako som aj predpokladal pretoze uctovnictvo riesia ine zakony a tie platia pre kazdeho rovnako. Bola u teba uz kontrola z DU?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 07.02.2014 - 09:47 #105868
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ved ked vystavis suhrnnu fa a k nej prilozis zoznam fa z billingoveho systemu, tak je vsetko ok a vsetko sedi aj v beznom uctovnictve.. Ved si zober ze na rovnakom principe funguje aj predaj cez ERP.. Alebo si kazdy jeden blocek nahadzujes rucne do ucta? Nie. Kazdy den ked uzavries pokladnu, nahodis do uctovnictva len jeden suhrnny zaznam do pokladne (uzavierku). Nikde nerozpisujes, co si komu predal v ten den. Proste mas prijem v pokladni a mas k tomu prilozeny bolk s uzavierkou z pokladne. To iste je aj internet z billingu. Kazdy den jedna suhrnna fa, ku ktorej prilozis zoznam fa z billingu (datum, meno, suma, dph) a k tomu mas zaparovane vsetky platby, tak ako prichadzali. Z hladiska dane vsetko sedi a teda nemal by byt ziaden problem.
Uz o tom pisali pixall a 421 tusim v inom vlakne a oni tych kontrol uz mali iste niekolko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 07.02.2014 - 12:39 #105871
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ano takto sa to da. tie sumare musia byt nahravane za kazdy den (nie teda raz mesacne alebo tak), aby sedel aj uctovny dennik.

inac zavinac, my pomaly ale isto prehadzujeme vsetko na svoj novy system, kombinovany s flexibee uctovnictvom, ktore ma programatorske API. uz ziadne sumare, ziadne prenosy faktur medzi systemami. evidenciu prevadzkovych udajov mame v sql databaze, a fakturaciu v uctovnictve, a toto je medzi sebou rozumne previazane. banka sa nam kazdy den automaticky importuje do flexibee, faktury sa nam automaticky priebezne vystavuju vo flexibee, odtial sa nam automaticky aj rozosielaju klientom, a este nad tym striehnu skripty, ktore paruju uhrady na faktury, a tak podobne. sucastou toho celeho je este administracny portal pre admina a pre klientov. je mozne ze sa jedneho dna dozijem toho, ze to bude dostupne aj pre dalsich providerov, kedze to uz zopar ludi/firiem odo mna pytalo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 15.02.2014 - 09:15 #105911
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

ja to robim tak, ze faktury importujem z ISPadmina do Omegy a z Omegy ich vies preimportovat do Alfy. Je pravdou, ze potrebujes stlacit o 2 tlacitka viac, ale funguje to spolahlivo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: sumarne fa  PostPosted: 15.02.2014 - 20:11 #105912
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

pixall wrote: ›ano takto sa to da. tie sumare musia byt nahravane za kazdy den (nie teda raz mesacne alebo tak), aby sedel aj uctovny dennik.

inac zavinac, my pomaly ale isto prehadzujeme vsetko na svoj novy system, kombinovany s flexibee uctovnictvom, ktore ma programatorske API. uz ziadne sumare, ziadne prenosy faktur medzi systemami. evidenciu prevadzkovych udajov mame v sql databaze, a fakturaciu v uctovnictve, a toto je medzi sebou rozumne previazane. banka sa nam kazdy den automaticky importuje do flexibee, faktury sa nam automaticky priebezne vystavuju vo flexibee, odtial sa nam automaticky aj rozosielaju klientom, a este nad tym striehnu skripty, ktore paruju uhrady na faktury, a tak podobne. sucastou toho celeho je este administracny portal pre admina a pre klientov. je mozne ze sa jedneho dna dozijem toho, ze to bude dostupne aj pre dalsich providerov, kedze to uz zopar ludi/firiem odo mna pytalo...


Opytam sa este takto polopate. Tie sumare sa musia nahravat za kazdy den, alebo len za dni, kedy boli vystavene nejake faktury, pripadne prijate nejake platby na ucet?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 16.02.2014 - 00:02 #105913
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Ak si platcom DPH tak asi ta sklamem.. po novom uz takyto system asi nebude mozny, teda aspon podla toho co som vydedukoval z noveho zakona o DPH.. Konkretne mam na mysli kontrolne vykazy, ktore je treba podavat, kde musis uviest zoznam vsetkych faktur platcom dph.. jedine ze ich vyclenis zo sumaru a ich faktury nahodis zvlast..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 16.02.2014 - 19:40 #105921
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
prosim Vas nediskutujte tu o uctovnictve a sumaroch faktura a podobne, ved ked to tu citam, tak sa cudujem ako mozete podnikat. Prosim Vas co to je vedenie uctovnictva? to je predsa vedenie uctov podla uctovnej osnovy. Svoj ucet ma majetok, svoj ucet maju sluzby. Ak ak vystavis faktury a kludne ich moze byt aj 1000 v exceli tak si kludne mozes suhrnu sumu za tisic faktur za sluzby poskytovania internetu kludne zratat na kalkulacke a vo svojom uctovnictve si to iba jednoducho, myslim tuto celu sumu, vlozit na spravny ucet. Vobec nie je potrebne robit ziadne importy faktur a pod. Neos sa pyta ako casto tie sumare mas vkladat, no ak nie si platca DPH tak ti staci raz za rok....prepanajana robme chlapi kazdy to co vieme, uctvnictvo nechajme na tych co mu rozumeju aj ked....bol som u nemenovaneho ISP, u ktoreho si uctovnicka povedala, ze internet je tovar. Nahrala si kazdy program do skladu ako skladovu kartu a pri vystavovani faktur tento tovar vyskladnovala, kazdy kvartal potom spocitala ze predala tolko balickov toho a tolko toho Smile a nasledne fakturu od dodavatela garantovanej linky zauctovala s dodacim listom na presne dopocitany pocet balickov, tak aby mala na konci obdobia vsetko vyskladnene.....pani neverte uctovnickam, castokrat ani oni nevedia co robia.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 16.02.2014 - 20:14 #105923
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Pokiaľ nie je platcom DPH je to jednoduché ako píšeš. Ale v kontrolných výkazoch DPH musíš rozpísat všetky faktúry platcom DPH, takže musíš ich zo sumáru vyčleniť aby to sedelo s výkazom.


Last edited by JOFO on 16.02.2014 - 23:41; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 16.02.2014 - 23:03 #105924
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mne auditor hovoril cosi o tom, ze uctovnictvo musi byt vedene chronologicky, takze ak vystavujem faktury pocas roka priebezne, a ludia mi ich platia tiez priebezne, tak tieto operacie maju byt v uctovnom denniku zauctovane, ako inak priebezne... ak mi ludia cely rok platia na ucet, a ja na k 31.decembru nahram do uctovnictva sumar faktur vystavenych za cely rok (alebo na konci mesiaca za cely mesiac), tak uctovny dennik chronologicky nebude ani nahodou. danove priznanie sadne, to je pravda, ale uctovnictvo nie je vedene spravne. s nahravanim dennych sumarov suhlasil, s tym problem nemal, pretoze dennik je vedeny (ako to uz z nazvu vyplyva) po dnoch - rovnako sa po dnoch nahravaju aj trzby z registracnej pokladne, ako denny sumar.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: import faktur do Alfa plus  PostPosted: 17.02.2014 - 10:19 #105931
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
michal nechcem otvarat hadku o uctovani ale to co hovoris nie je vobec v rozpore s tym co som povedal, ak firma predava tovar a predava aj internet tak na obidve komodity ak to rozdelime na dve casti mozes viest predsa dva rady cislenikov. Je predsa uplne normlane vo velkej firme ze sa vedie niekolko ciselnikov, pre faktury - tovarove, pre faktury -sluzbove, pre objednavky a pod....jasne ze potom vedies dennik a nahravanie do ucta nema nic spolocne s tym ze si vo svojom bilingu parujes faktury automaticky z banky kazde rano a rucne priebezne podla potreby. Ked sa opytas auditorov ktory robia audit telecomu, plynarnam ci elektrarnam, tak ti daju iny nazor na uctovanie ako prezentuje tvoj auditor. Aj na zaklade toho vlastne vznikol software Komplex - ako biling od profesionalov, ktory robia pre velke spolocnosti takyto produkt a uctovnictvo mozes robit kludne aj na omege.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)