Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 20:27


Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
instile
Post subject: Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu  PostPosted: 13.09.2012 - 14:31 #100352
Basic


Joined: Feb 06, 2008
Posts: 32

Zdravim,

Potrebujem zriadit ulozisko, kde sa budu ukladat subory, ktore musia byt dostupne vramci vnutornej siete, aj pristupne zvonka.

Zaroven vnutri siete budu 3 pocitace pripojene cez wifi a jedna tlaciaren cez lan kabel. Pocitace musia byt vidno medzi sebou, a aj mozu tlacit na tlaciarni + maju pristup k ulozisku.

Hlavnou podmienkou je aby bolo ulozisko dostupne z vonka, z coho dedukujem ze bude treba verejnu staticku IP adresu od poskytovatela ( je dostupne UPC a Orange).

Chcel by som sa ta opytat, ci neexistuje nejake jedno ucelove zariadenie, co by mozno v sebe skryvalo ulozisko, wifi router, a vedelo zrealizovat aj pripojenie zvonku. Pripajanie k ulozisku pomocou verejnej IP a definovaneho hesla..

Pripadne ina konfiguracia hw ktora by zabezpecovala danu funkciu.

Vopred dakujem za vsetky postnute napady...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu  PostPosted: 13.09.2012 - 15:31 #100355
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Ja mam dobre skusenosti s NAS Synology, je to jednoucelove zariadenie, tada nie PC, ale nema to wifi a je to drahsie, radovo stovky EUR. Urcite sa da spravit nejake kombinacia wifi router+USB HDD, ale ja som potreboval profesionalnejsie riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu  PostPosted: 13.09.2012 - 15:33 #100356
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

mikrotik rb951 - papierovo, realne boli s nimi problemy, nove typy by mali byt ok....funguje tam samizda samba, ftp....
alebo nejaky nas...
a uplne najidealnejsie linuxovy domaci server....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu  PostPosted: 14.09.2012 - 10:04 #100376
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
radsej komp ako krabicku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
instile
Post subject: RE: Sietove uloziko -> navrhy na hw konfiguraciu  PostPosted: 14.09.2012 - 17:23 #100389
Basic


Joined: Feb 06, 2008
Posts: 32

Dakujem za reakcie.

NS zariadenia som prelistoval, ale ceny su dost vysoke. V pripade takej konfiguracie je potrebne aj zriadit verejnu staticku IP adresu?
Ak bude, potom po pripojeni na nu sa asi dostanem na wifi router od poskytovatela, cize asi sa to da osterit port forwardingom na ns ulozisko.

Slo by to tak? Diki
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)