Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 14:41


shaping device do krabice outdoor

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
savas
Post subject: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 04.02.2013 - 20:58 #102698
Basic


Joined: Sep 14, 2003
Posts: 120

mam rb450g nasadeny ako hlavnu branu, co robi nat a shapuje. doteraz pouzivam jednoduche simple q na nom, co celkom zvlada a chodi max na nejakych 40% cpu. ale chcel by som ten shaping prekopat na queue tree, nech to robi co chcem. len problem nastava s vykonom. cpu uz ide trocha vysie nad 60% a to som tam prekopal mozno 1/3 zakaznikov. rozmyslam nad tim, ze by som pouzil nejaky linux na shaping. umiestnenie gateway-e je v krabici vonku asi 10m nad zemou, kde byva hodne zima aj hodne horko. tak by som potreboval poradit nieco male, vykonne a hlavne nech to vydrzi extremnejsie podmienky. rozmyslam nad alixom, ale neviem ci sa to este oplati. ci nahodou niesu nejake lepsie zariadenia momentalne na trhu. traffic upto 50M, pocet klientov asi 110. netreba wireless interfacy. nie simple q, ale q-tree. poradte daco...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 04.02.2013 - 22:05 #102699
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

no myslim ze by to pri takom tafficu ta 450g mala zvladat, ono sq je podstatne narocnejsie na vykon ako qt...takze ked to prekopes, musi ti poklesnut spotreba cpu..samozrejme ak to robis dobre...
A ak chces vykonnejsiu masinu a mas peniaze tak supermicro a hod si tam co chces(ros, linux) alebo ja pouzivam intel dn2800mt, kupis tam nejaku intel pci-e kartu, spotreba do 17W, treba tam prirobit vetrak ak to budes mat v silnejsich teplotach...ale nie su s tym ziadne problemy nasadene vyse pol roka ako hlavna brana....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
asdewq01
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 04.02.2013 - 23:05 #102700
Basic


Joined: Okt 05, 2012
Posts: 41

atom+linux a s prehladom... aj do buducna, koli otrasom ssd disk, robia sa aj dosty priamo s 12v napajanim. Mam do toho napisanu seriu skriptov ktore shaper krmia priamo zo sql databazy ktora je prepojena s nasim is.. je to v pripade potreby krmitelne aj z textacov s konfigmi priamo na shaperi.. load cpucka pri 70/30 je co pozeram 0.6
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 05.02.2013 - 00:49 #102701
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

RB450G som mal chvilu ako gw, ale rychlo to islo dole.. Trafik som mal tiez do 50M, bez queue, bez mangle, iba routing + NAT. Pri 50M to uz mlelo z posledneho... Teraz tam je E350 a pri 260M sa flaka na nejakych cca 20%.. viac jak 30% to este neslo... Mal som tam predtym aj Alix s Linuxom a ten teda siel omnoho lepsie ako to zaprdene RBcko... Nechapem, naco tam napchali gigabitove interface, ked cely board neznesie viac jak 200M agregovaneho trafiku v kombinacii s NAT...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 05.02.2013 - 02:11 #102702
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

JOFO wrote: ›RB450G som mal chvilu ako gw, ale rychlo to islo dole.. Trafik som mal tiez do 50M, bez queue, bez mangle, iba routing + NAT. Pri 50M to uz mlelo z posledneho... Teraz tam je E350 a pri 260M sa flaka na nejakych cca 20%.. viac jak 30% to este neslo... Mal som tam predtym aj Alix s Linuxom a ten teda siel omnoho lepsie ako to zaprdene RBcko... Nechapem, naco tam napchali gigabitove interface, ked cely board neznesie viac jak 200M agregovaneho trafiku v kombinacii s NAT...


ako si poriesil tu e350? uz ti ide bez problemov? kolko ti to zerie? ake tam mas karty?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 05.02.2013 - 09:19 #102705
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Hodil som tam este jednu PCI-E Intelku a na nu som dvomi VLanmi cez ThoughSwitch priviedol oba uplinky.. odvtedy ziaden problem. Vizera to tak, ze tie 2 PCI sloty su zdielane a po case to zacne kolidovat. Ak to bude blbnut este niekedy, hodim tam supermicro a bude pokoj Smile

Spotrebu celeho stroja som nemeral, ale malo by to byt do 20W so vsetkym. Vykonovo je to paradna masinka, nad 30% to neislo ani pri spominanom 260M trafiku. Myslim, ze s debianom by sa to flakalo este viac, ale momentalne nemam cas bavit sa s konfiguraciou, tak som tam zatial nechal ROS...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 05.02.2013 - 15:03 #102714
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
asdewq01 wrote: ›load cpucka pri 70/30 je co pozeram 0.6


zas tá bulharská konštanta ?
load bez ďalších informácií nemá výpovednú hodnotu . môžeš mať load 15
a cpu sa flaka ale nestíhajú napr pamäte.
Už som videl na web serveri load cez 40 a v pohode stíhal , jediné čo vyselo vo fronte bolo zapisovanie logov apachu , lebo sa vždy pre prístup k diskom ubehalo niečo prioritnejšie .

Aj na rotry môžeš mať load 5,6, ..,10 a pritom môže v pohode routovať , shapovať , natovať ale vo fronte čaká nejaký útok na ssh.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
asdewq01
Post subject: RE: shaping device do krabice outdoor  PostPosted: 05.02.2013 - 18:05 #102720
Basic


Joined: Okt 05, 2012
Posts: 41

thomas: bulharska konstanta alias % vyuzitia cpu, preto som pisal o loade cpu a nie systemu Wink sory obcas som lenivy pisat.. pamate je tam strcene gigo spotrebovanych 223mb a swapu je spotrebovaneho 0
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)