Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 00:54


packetloss na kabli, z baterky ok

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
midnight_man
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 16:11 #104946
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Otázka, ze kde je faza...od niekoho kto vôbec manipuluje s el. rozvodom ...je na zamyslenie kua.

Ked si si nie isty kde je faza zober si skusacku a odmeraj!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 16:15 #104947
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

a co je to za switch ake napajanie ma?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 17:29 #104950
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja viem velmi dobre kde je faza... som ti len pisal ze sa neda spolahnut na znacenie kablov, farby nedodrziavaju a aj samotne znacky na vidliciach su velakrat opacne, ved si pozri kable k upskam a odcvakni konektor a zistis ze modry kablik vedie tam kde je faza... je to asi preto ze normy niesu na celom svete rovnako, vsak? Smile

obycajny 5p plastovy switch... zo zdroja ide 13V a je z toho napajany aj ten switch...

este ma napadlo, mal som takto napojeny jeden zdroj modry kablik pri zdroji napojeny n L, hnedy na N, zelenozlty na zem, ked to uvidel elektrikar zdrbal ma pod zem... ked som mu vsak kabel premeral ukludnil sa...

osobne si vsak nemyslim ze by vymena vidlice bez zeme za vidlicu so zemou vyriesi moj problem...

je skoda ze to je u klienta a este aj takeho problemoveho, neda sa tam moc experimentovat a skusat Sad ked tam pojdeme budeme asi musiet vymenit vsetko a ak to od vtedy pojde nedozvieme sa ze co to robilo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 08.11.2013 - 23:28 #104954
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›este ma napadlo, mal som takto napojeny jeden zdroj modry kablik pri zdroji napojeny n L, hnedy na N, zelenozlty na zem, ked to uvidel elektrikar zdrbal ma pod zem... ked som mu vsak kabel premeral ukludnil sa...


aj ja som sa stretol s napajacim kablom ktory mal modru fazu a hnedy nulak. bol to napajaci kabel k PC, z ktoreho sme odcvakli jednu koncovku a zbytok sme chceli pouzit. nepouzili sme, lebo v tejto podobe to mohlo niekoho zabit a ja by som bol za to zodpovedny.

cinan vyrobil kabel s dvoma koncovkami, a sice vo vnutri pouzil nespravne farebne znacenie vodicov, ale zalial to do nepriehladneho PVC a ukryl pred svetom. ani uzivatel, ani revizny technik, tento omyl vyrobcu pri uzivani alebo kontrole vyrobku nezisti, vyrobok je navonok elektricky spravne zapojeny a moze sa bezpecne pouzivat.

ale takyto kabel ja rozcvaknem, teda hotovy vyrobok mechanicky a elektricky pozmenim, a pouziejm ho vo svojom zapojeni alebo svojom vyrobku, ja som ten kto nesie zodpovednost za novo vzniknuty celok. ak v mojom zapojeni budem mat v modrom vodici fazu, a niekto sa toho chyti a prizabije ho to, ja som ten, kto ma problem. je mojou chybou, ze som pouzil taky komponent, ktory nezodpoveda predpisom.

kebyze takyto smejd pouzijem doma, domov mi ziaden revizny technik ani technicka inspekcia nemoze vliezt. ked ma to prizabije, moj problem. darwinovu cenu kvoli modrej faze sice asi nedostanem, ale aspon sa precisti genofond.

ale ak takyto smejd pouzijem ako podnikatel, namontujem do cudzieho objektu, do spolocnych priestorov bytoveho domu, tak si riadne koledujem. neviem ci to nazvat pokus o vrazdu, hromadne ohrozenie, alebo len hruba nedbalost, alebo ako vsetko naraz, kazdopadne je to strasny fail, a s tymto neradno hazardovat. neodborna instalacia raz urcite niekoho prizabije alebo sposobi inu nehodu, technicka inspekcia sa toho pripadu chyti a pojde skontrolovat dalsie instalacie, a taky cas a mozem rovno dat niekomu plnu moc nech zabezpeci konkuz firmy... a ja budem mat v lochu dost casu studovat EN STN.


pre zaujimavost, ma niekto z tu pritomnych podnikatelov kazdorocne robenu reviziu vrtaciek, predlzovaciek, rebrikov? ma niekto pravidelne prehliadky elektrickych zariadeni? nehanbite sa a pochvalte sa Smile kratky namet na samostudium:
http://www.revizie-elektro.eu/clanky-bezpecnost/
http://www.revizie-elektro.eu/clanky-opos/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 15.11.2013 - 21:00 #105031
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no pixall predstav si ze mam, uplne navsetko....este aj na kanvicu, prisiel chlapik, porozpraval a ze on by to videl na spolupracu v oblasti bezpecnosti a veci okolo toho na pausal, podpisal pausal a potom som mu odkryl karty, zatial neprotestuje aj ked ho to zdvihlo zo stolicky / myslim ten pocet:-) /....mame ho druhy rok a uz su to 3 sanony papierov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 15.11.2013 - 23:55 #105034
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mas moju pochvalu za spolocensku zodpovednost a za podporu zamestnanosti Smile zda sa ze si prvy a jediny... ja som nedavno zistil ze revizie maju byt aj na predlzovacky, a to nemam, takze u mna s vyhradami..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: packetloss na kabli, z baterky ok  PostPosted: 19.11.2013 - 21:37 #105067
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Dakujem pixall, k podpore zamestnanosti mam malu poznamku. Snazim sa normalne obedovat ale poznate to, niekedy clovek nestiha a musi ist do rychloobsluhy. Cize zoberiem tacku, pribor a jedlo, ked dojem, kazdy vraj slusny clovek odnesie tacku na miesto na to urcene. Ja tacku necham na stole a spokojne odidem. Okamzite vybieha tetuska, ktora hromzi ukazuje zdvihnuty prst na mna, nie prostrednik, a tacku s tanierom odnesie. Tak som jej minule kupil cokoladu a popoludni ked bolo malo ludi som za nou zasiel. A teda diskutujeme, ze preco si tu tacku neodnesiem, ze co keby to robili vsetci ako ja... Mi dohovara. Tak jej hovorim, pani a co sa stane ked to nebude robit nikto, ked vsetci budu slusny a vychovany?! Pridete o pracu, budete nepotrebna.Ked uvidim, ze na inych stoloch su tacky a ze mate pracu odnesiem si aj ja ale ked vidim, ze ste bez prace a vsetci odnasaju necham tacku na stole. Vas sef vidi, ze vas treba a vy mate robotu. Smile a tak sme sa s usmevom rozisli.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)