Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:16


inels inteligentna elektroinstalacia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
edusko
Post subject: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 24.01.2014 - 16:31 #105730
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

vie mi niekdo poradit lacnejsiu variantu takehoto systemu

http://www.elkoep.sk/downloads/promotio ... _RF_01.pdf
moje poziadavky su
ovladanie cez internet
ovladanie spinacov aj ovladacom aj povodnym existujucim mechanickym tlacitkom

kappak nechcem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 26.01.2014 - 12:34 #105731
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Vela ludi pouziva toto:
http://www.loxone.com/cscz/start.html

Ja som si to nedal a aby som nemusel vypisovat preco tak ti sem dam prispevok z ineho fora v ktorom je to pekne zhrnute (lepsie by som to nenapisal):

preco by som si mal tahat kable a mat hospodarsku miestnost narvanu pristrojmi blikatkami, ked vysledok toho vsetkeho bude len to, ze zapnem svetlo? Proste vysledok rovnaky? Ano, mozes si naprogramovat akykolvek vypinac na cokolvek, ale obvykle to raz naprogramujes a potom to uz takto funguje x rokov?
Ale o inom som chcel, je tu jeden HLAVNY dovod, preco nie inteligentnu elektroinstalaciu. Dnes kupim za x tisic eu riadiacu jednotku spolu s dalsimi a za 10-15 rokov mi RJ odide. Pojdem do obchodu a tam mi povedia, no ano, ale my uz tuto RJ nepredavame 8 rokov, teraz je uz super high tech specialna RJ 8smej generacie, tu si musis kupit. Ale tie vypinace s nou uz nefunguju, lebo uz je vytvoreny novy komunikacny protokol ABC 8.11 a tie vypinace komunikuju s max 3.80 verziou.
A navyse ono uz nestaci 8 zilovy kabel, dnes uz treba 16, alebo optiku.
A ja si budem trhat vlasy, lebo mne odisla RJ a tak zijem po tme ako v 8smom storoci s technikou z 21. storocia. Stala ma velke prachy, dnes mi je na dve veci a znovu musim dat dalsich x tisic...
Inac celkom by ma zaujimala spotreba tej elektroinstalacie. Ono tie blikatka totizto aj zeru energiu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 26.01.2014 - 13:03 #105732
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

Kablovu instalaciu nechcem potrebujem bezdratovu tu co som sem dal je inels s bezdratovym ovladanim aj mne sa zda kablova elektroinstalacia draha aj ked to montujeme konkretne loxon je to fajn ale zbytocne vela zbytocnych funkcii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 26.01.2014 - 20:21 #105738
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
mfi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 26.01.2014 - 21:42 #105739
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

Ako s mfa zapnem svetlo Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 26.01.2014 - 21:46 #105740
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

Ako s mfa zapnem svetlo Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 27.01.2014 - 03:04 #105742
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ja som myslel nieco taketo zbastlit http://dopice.sk/8m4 ... ono v zasade sa daju tie jednotky pouzit na pripojenie k comukolvek Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: inels inteligentna elektroinstalacia  PostPosted: 27.01.2014 - 10:34 #105744
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

presne tak.. pripojis si relatko, ktore potom mozes cez mfi ovladat... moznosti su siroke...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)