Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 23:07


Aktivity ISP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
jurkoo
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 31.08.2014 - 10:04 #107173
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

pedro15 wrote: ›nasiel som si cesticku ku starostom v dvoch obciach kde mozem tahat kable a montovat anteny uz len ja, co ma tesi najviac akurat sa aj stavali obecne najomne byty tak som robil v dvoch budovach komplet rozvody a uz sa stahuju prvy klienti...a nikto iny tam nemoze...

co ma mrzi tak to su spinave praktiky konkurencie, naschval ma rusia, nasiel som si uz odpojene aj poskodene kable, otvorene krabice da sa proti tomu nieco vobec robit??? kedy nebolo tychto praktik nemal by som ani jeden vypadok klop klop...

ani sa necudujem tvojej konkurencii ked sa takto spravas. ak tvrdis ze ides na kvalitu a chces byt najlepsi, tak by si mal vediet ustat aj konkurenciu. ale nie sposobom, ze ich vytlacis z trhu nelegalnymi sposobmi ako napriklad uplatenie starostu. tahat kable a montovat anteny nie je mozne legalne obmedzit na jednu firmu v dedine. staci, aby sa do toho niekto vacsi obul a budes mat velke problemy. to by som chcel vidiet, keby mi v nejakej dedine starosta povedal, ze tam nasa firma nemoze montovat ludom na domy anteny - asi by som sa mu do xichtu vysmial. a v bytovke je to rovnake, staci aby si tam niekto od konkurencie objednal pripojku a musia mu tam umoznit mu ju zriadit, ver tomu ze na to existuju paky (problemy mozu byt akurat so stavbou AP na streche).

sorry za styl mojho prispevku, ale neznasam firmy, ktore sa snazia prerazit takymto sposobom...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 31.08.2014 - 10:59 #107174
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

a to som sa tu minule vadil s jednym spravcom bytovky ktoremu nešlo a nešlo do hlavy...ze v pripade montaze telekom. vedenia nas musia pustit do spoločnych priestorov či sa im to páči alebo nie Cool
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro15
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 31.08.2014 - 12:46 #107175
Basic


Joined: Nov 22, 2013
Posts: 4

neviem ci sa to zda len mne sice nie vsetko ale vacsina veci mi zo zakona nieje jasna aspon nie po prvom citani...odkedy sa zda ze mi to asi pojde sa stale vrtam v zakonoch uz je to nejaky ten piatok a preto som chcel zacat debatu s ludmi a nie s papiermi plnych znakov cisel a odvolani sa na zakony ktorim malokto rozumie...mam s toho vacsi bordel ako na zaciatku...

jurkoo: nemusis sa ospravedlnovat, znesiem ved preto tu aj pisem aby bola nejaka ta spatna vazba...

naschval som to moc nerozvijal ale trochu to objasnim jedna sa len o obecne pozemky a objekty, na rodinnych domoch a sukromnych pozemkoch si roby kto chce co chce to je jasne...ten napad resp tu vetu ze tam iny nemoze povedal starosta sam od seba zdoraznujem bez uplatku (mozno ripnem ale bodaj by som na uplatky mal vsetci to tu tak robia ja si tiez na niektorych miestach kde som chcel ist nepipnem a nedozvedel som sa preco zaujimave ze tam vzdy uz nekto je a vzdy len jedna firma vzdy len jedno velke NIE)...no ale su to dve male obce vedla seba kde sa aj starostovia dobre poznaju a ten druhy sa pridal...ked som zacal jednat nevedel som ani co povedat scim za nimi ist a v podstate som sa bal za nimi ist len koli tomu aky najom mi daju aby som to mal s coho financovat...ani tuto situaciu ale nemam zadarmo rozvody, projekty a vsetko okolo toho islo s mojho vrecka teda su moje obec nedala ani cent a este ma internet zadara na oplatku mozem mat ja anteny a kable tam kde to patri obci toto vsetko je aj na papieri teda okrem toho ze tam nik iny nemoze...vypracovala to obecna pravnicka a ked si to citam nieje tam nic zasadne proti mne skor mam s toho mojim pohladom viac vyhod ja nemam to narychlo pri sebe ale riadila sa tusim obchodnym zakonnikom je to zluva o spolupraci tusim podla paragrafu 269...

to ako si to starosta starostuje a ake su nasledky stym ja nic nespravim max si mozem pripravit plan B...kym som zacal bolo tam 5 providerov teraz su tam okrem mna 3ja...musim ale priznat ked som videl tu robotu ostatnych ani sa starostom necudujem, vsetko rozvrtane, tahane hocijako, do anten moze rovno bocian sadnut, zateka atd...keby to aspon fungovalo ako ma...vsetci tam odchadzaju k telekomu...jeden ten prvy starosta si najprv nieco pozistoval bol si osobne pozriet moje prace a vyskusat net...lebo chcu nieco lepsie ako telekom viac ako 2Mbit za velke peniaze tam nemaju...

NECHCEM sa v ziadnom pripade hadat, len keby niekto mohol pripadne aj ty jurkoo objasnit tuto situaciu co s toho moze byt, ci robim dobre...

PS: ja osobne som s konkurenciou zmiereny bola je a vzdy bude hlavne ked som zacal v tejto dobe (nie vsetci su zly risuju sa nejake vztahy) niekde sme na spolocnom uzemi aj strechach, stoziaroch az 9!!! ALE nech by som uz hocijako zavidel, nech by ma konkurencia hocijako srala NIKDY by som fyzicky nic neposkodil ba dokonca som nieraz dotiahol antenu zaizoloval kabel niekedy idem proti sebe ake mam srdce...hm spinave praktiky, uplatky nieje viacej toto ten nelegalny sposob???...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Aktivity ISP  PostPosted: 01.09.2014 - 10:12 #107176
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tomas.juricek wrote: ›nikde vsak v zakone ani vo vseobecnom povoleni neviem najst ze by bolo pevne dane ze mozes odpojit alebo od zmluvy odstupit az 60 dni odo dna neuhradenia zavazkov. Mozno to jofo mysli tak, ze odstupenie ma byt sprocesovane podla zakona co chapem len si chcem byt isty ze mi nejaka novinka "neutiekla" pretoze nas system automaticky odpaja 30 dni po neuhradeni zavazkov

Presne v zakone to stanovene nie je, ale zalezi na tom, ako mas postavene VOP. Napr vypovedna lehota je 30 dni a zacina plynut 1. nasledujuci mesiac. t.j. ak ti jeden mesiac neuhradi, este 30 dni mu sluzbu musis poskytovat, kym bezi vypovedna lehota. Takze mas v podstate 60 dni neuhradenych. V zakone je tiez uvedene, ze ho nesmies odpojit bez predchadzajuceho preukazatelneho upozornenia t.j. musis ho na to upozornit tak aby bolo jasne, ze tvoje upozornenie dostal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)