Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 00:22


Kamerovy system pre obce

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
theone
Post subject: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 10:53 #110452
Basic


Joined: Jan 07, 2013
Posts: 36

Riesil niekto uz kamerovy system pre obce ? je povolene tahat kable po stlpoch (pokial viem nieje to povolene )? Ake kamery pouzivate ? rozloha obce asi 4km nadlzku obce

Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 14:04 #110455
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

telekomunikacne vedenia ( = vedenia pouzivane na prenos signalov) sa v zastavanom uzemi umiestnuju pod povrch zeme. ziadna zakonna vynimka pre kamerove vedenia neexistuje. tolerovanie nezakonnych nadzemnych vedeni pre kamerove systemy suvisi s tym, ze jednak do nich nikto nema dovod vrtat, a jednak by si ich odstranenie spravidla museli nariadit samotne obce, pretoze su jednak ich vlastnikom a jednak aj stavebnym uradom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
theone
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 15:33 #110458
Basic


Joined: Jan 07, 2013
Posts: 36

t.j. ak chce obec kamerovy system tahat cez stlpy tak moze a ak chce niekto tahat optiku cez tie iste stlpy ,obec moze zakazat tuto stavbu kedze to nieje pre obec ? Videl som par obci ,kde maju novo vybudovany kamerovy sytem a je to ponatahovane po stlpoch
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 15:50 #110459
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

No a ja som zase videl vybudovanie a dokonca obec dala nove stlpy, zaviazala sa ze ak by bol problem tak na vlastne naklady to da do zeme a este aj zaplatila za vybudovanie hotspotu pri ocu za cca 9000€ a tie kable co idu do zakaznikov tak sluzia asi na napojenie ku kameram resp. k hotspotu a v ziadnom pripade na internet pre ludi. Samozrejme v zmluve je ze ak by chcel niekto iny dat na tie stlpy svoj kabel tak tu musi povolit dana firma co tam uz ma tueto kable. Zmluva je volne pristupna na nete. Skratka bomba kseft, keby ja som tak mohol odrbat vsetky obce kde mam ja zakaznikov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 15:59 #110460
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

aj my sme robili kamery po stlpoch v dvoch dedinach nikdy nebol problem ty si iba montayna firma obec je vlastnik nehnutelnosti samoyrejme net tam bol pusteny iba pre hotspot system
kamery pouzivame iba hikvision, alebo kde neni potrebna kvalita aj nejake onvif cinske kamery samozrejme iba osvecene s ktorymi mame skusenosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 18:25 #110461
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

theone wrote: ›t.j. ak chce obec kamerovy system tahat cez stlpy tak moze a ak chce niekto tahat optiku cez tie iste stlpy ,obec moze zakazat tuto stavbu kedze to nieje pre obec ? Videl som par obci ,kde maju novo vybudovany kamerovy sytem a je to ponatahovane po stlpoch

Ani obec nemoze porusovat zakon aj ked je stavebnym uradom. Ked sa do toho niekto obuje bude zle nedobre, hlavne ked je to z eurofondov. Teraz to funguje na principe kde nie je zalobca nie je ani sudca.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 26.01.2016 - 21:03 #110462
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

bakula wrote: ›Ani obec nemoze porusovat zakon aj ked je stavebnym uradom. Ked sa do toho niekto obuje bude zle nedobre, hlavne ked je to z eurofondov. Teraz to funguje na principe kde nie je zalobca nie je ani sudca.


presne tak. raz natrafite na niekoho komu to bude vadit, a ak po tom skutocne pojde, kable budu musiet ist prec, a bud si to obec potichy da postavit zemou (odkial na to vezme?) alebo pokrci plecami a vrati dotaciu (odkial na to vezme?)..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 27.01.2016 - 08:43 #110464
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

pixall wrote: ›
bakula wrote: ›Ani obec nemoze porusovat zakon aj ked je stavebnym uradom. Ked sa do toho niekto obuje bude zle nedobre, hlavne ked je to z eurofondov. Teraz to funguje na principe kde nie je zalobca nie je ani sudca.


presne tak. raz natrafite na niekoho komu to bude vadit, a ak po tom skutocne pojde, kable budu musiet ist prec, a bud si to obec potichy da postavit zemou (odkial na to vezme?) alebo pokrci plecami a vrati dotaciu (odkial na to vezme?)..


Kedze obstrukcie spominane pixallom hrozia v buducnosti, tak si polozme otazky:

1. Trapi to montaznika? Nie!
2. Trapi to starostu? Nie!
3. Kto si to teda realne v buducnosti vyzerie? Obcania!
4. Koho zaujimaju obcania? Nikoho z vyssie menovanych!
5. Idu na to dotacne peniaze? Idu
6. Preco to nekontroluju ti, co udeluju dotacie? Neviem odpovedat Wink
7. Aky je realny prinos umiestnovania kamier do normalnych obci? Limitne sa blizi k nule Smile
8. Naco realne sluzia taketo akcie? Aby "vyslo na kavu" starostovi a zucastnenym firmam.
9. Este stale sa cudujeme, ze sa taha na cierno? ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 27.01.2016 - 12:27 #110465
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ja som 3 dni dozadu videl take pekne uzemko, vydané na zavesnu optiku Very Happy Tá argumentácia mesta bola na úrovni strednej školy. (ved predsa nebudeme rozkopavat obcanom cesty ked mozeme zavesit). Obce si robia co chcu...dokonca sú odhodlané to aj brániť.

To svedčí o tom akí odborníci tam robia, čo nepoznajú zákony podla ktorých majú pracovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sugyi
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 27.01.2016 - 15:48 #110468
Basic


Joined: Jan 27, 2016
Posts: 7

U nas akurat pred Vianocami instalovali kamerovy system, po elektrickych stlpoch, este aj kamery na elektricke stlpy a do parku si pre istotu stlpy postavili.

Telekom si tiez stavia nove stlpy hravo k novym domom na kraji dediny. Volakedy zakopali hlavny kabel do zeme ale uzivatelske pripojky su uz vytiahnute nad zem na stlp a tak pripojene k dou, takze nechapem naco sa hlavny kabel zakopaval po celej dedine...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 27.01.2016 - 16:16 #110470
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

U nas v jednej dedine tahaly ten plochy flat kabel a k tomu stahovacimi paskami poprichytavaly cierny cyky na 230V napajanie po celej dedine, kable su tak tazke ze na jednom mieste ked napinaly tym napinakom na zavit tak pretrhly flat kabel...som zvedavy ako dlho vydrzia tie plastove pasky...su to sice tie cierne UV odolne...ale nemyslim ze bude mat dlhu zivotnost.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 27.01.2016 - 18:08 #110471
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

midnight_man wrote: ›Ja som 3 dni dozadu videl take pekne uzemko, vydané na zavesnu optiku Very Happy Tá argumentácia mesta bola na úrovni strednej školy. (ved predsa nebudeme rozkopavat obcanom cesty ked mozeme zavesit).

Obec/Mesto si nemoze byt samo sebe stavebnym uradom. Takze neviem na koho to padne...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Kamerovy system pre obce  PostPosted: 28.01.2016 - 19:29 #110481
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

sugyi wrote: ›Telekom si tiez stavia nove stlpy hravo k novym domom na kraji dediny. Volakedy zakopali hlavny kabel do zeme ale uzivatelske pripojky su uz vytiahnute nad zem na stlp a tak pripojene k dou, takze nechapem naco sa hlavny kabel zakopaval po celej dedine...


to je pravna klucka.. telekomunikacna liniova stavba vlastnena telekomom je v prvom rade hlavny kabel, ktory je pre poriadok v zemi. pripojky od hlavnej stavby k ucastnikom su podla stavebneho zakona drobne stavby, a na tie moze telekom alibisticky povedat, ze to nie je ich, to je ucastnika, a ked stavebny urad chce, nech nahana vsetkych ucastnikov samostatne, ze si to maju prelozit do zeme...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)