Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 11.05.2024 - 21:17


aku antenu na vzdialenost 200-300m

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tinkotn
Post subject: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 29.03.2005 - 20:35 #18153
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

caute prosim Vas mozete my poradit aku si mam kupit antenu na vzdialenost asi 200-300m
Su to dva domy oproti sebe a chceme takto pouzivat internet .
ze ja budem mat net a kamarat sa bude cez mna napajat na net a chceme aj hrat po sieti atd.
Mozete my poradit nejaku antenu nie moc drahu na takuto vzdialenost lebo som v tomto uplny laik
za skore odpovede dakujem

Martin
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 29.03.2005 - 20:46 #18154
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pokial nemate zarusene prostredie, tak vam to bude behat aj na internych antenach v pripade ze si radia vyhodite v igelitovom sacku za okno (von)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 29.03.2005 - 20:52 #18155
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

tomu akosi nechapem ake radia v igelitovom sacku mame vyhodit von?
medzi nami v strede su elektricke stlpy je tam vedena elektrina ale to su klasicke nie tie velke napatove
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 29.03.2005 - 23:36 #18159
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
normalne zoberies HW AP, zabalis do sacku a zavesis z okna tak aby ti nan nenaprsalo... tak raz za 1 - 2 mesiace je treba ale sacok vymenit lebo inac sa rozpadne Smile z radia do kompu ti ide uz iba normalny ethernet a do radia ide este napajanie. Cena kompletneho riesenia pre obe strany sa da spravit za neake 3 - 4 tisice...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 30.03.2005 - 16:23 #18213
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

a keby som kupil dve keyboly za 2000sk tak to by my nestacilo na spojenie dvoch pc na vzdialenost 200-300m?lebo neviem co to je tie radia a kde sa to da kupit
potrebujem nieco jednoduhe a hlavne aby to islo bez problemov
dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 30.03.2005 - 17:14 #18216
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
to co ti dava neaky signal do neakej anteny (a aj ho odtial prijma) je neaky radiovy vysielac (prijmac), jednoducho povedane radio... je to obecne pomenovanie pre lubovolny HW vysielajuci a prijmajuci radiove vlny.
V tom co som pisal vyssie som pod radiom myslel HW AP (teda krabicku, na ktorej je konektor na antenu, napajanie a RJ45)
ak chces skusat keybolu, je to na tebe, ja som to v ruke nedzal a ani neplanujem, osobne sa inym rieseniam ako HW AP vyhybam (je to dane mnohorocnymi skusenostami a tym ze sa mi nexce riesit zbytocne problemy ktorym sa mozem vyhnut)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tinkotn
Post subject: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 30.03.2005 - 19:14 #18221
Basic


Joined: Mar 29, 2005
Posts: 13

a nevies kde sa daju tie veci zohnat co si pisal ?
ja som pozeral aj www.wificentrum.sk
nevies ci to tam maju ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
blister
Post subject: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 30.03.2005 - 20:03 #18223
Basic


Joined: Jan 07, 2004
Posts: 198
Location: Banská Bystrica / UK
"radio" = mikrovlnka Smile najcastejsie PCI karta, USB (keybola) alebo ethernetovy adapter. ethernetovy adapter je aktivny sietovy prvok, nezavisly od OS. je to taka "skatulka" v ktorej bezi casto nejaka mini linuxova distribucia a k PC, resp. sieti sa to pripaja po klasickom ethernete. konfiguracia prebieha na dialku (web rozhranie, telnet/ssh etc.) a tym ze je to nezavisle od pripojeneho PC a na nom instalovanom OS, to ma podstatne vacsiu stabilitu, odpadaju problemy s drivrami atd. cize je to urcite z trojice hore spomenutych typov najlepsie riesenie. ale vo vseobecnosti aj najdrahsie a pri takychto point-to-point spojoch sa casto pouziva aj PCI karta. riesenie s umiestnenim ethernetoveho adapteru do sacku mi pripada prilis amaterske az diletantske Very Happy tie zariadenia rozhodne na to stavane nie su... podla mojho nazoru v tomto pripade by bolo pouvazovat aj nad riesenim PCI + antena Micro 8 (cenovo porovnatelne s eth adapterom, ale je to "normalne" riesenie na rozdiel od igelitoveho sacka) a to rusenie by som az tak nepodcenoval... ak to xete robit v nejakom strednom az vacsom meste, nejake rusenie tam uz urcite mate a je len otazka casu kedy bude silnejsie... s cim by sa micro8 antenky pri tejto vzdialenosti vedeli vysporiadat lepsie ako tie mini dodavane antenky...
zohnat sa to da trebars aj v tom wifishope, ovsem aj inde... (trebars jeden z najlacnejsich ethernetovych adapterov ovislink 1120 zozenies uz skoro vsade, trebars aj na eshope skfree.sk)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: Re: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 31.05.2005 - 14:12 #20026
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

blister wrote: ›"radio" = mikrovlnka Smile najcastejsie PCI karta, USB (keybola) alebo ethernetovy adapter. ethernetovy adapter je aktivny sietovy prvok, nezavisly od OS. je to taka "skatulka" v ktorej bezi casto nejaka mini linuxova distribucia a k PC, resp. sieti sa to pripaja po klasickom ethernete. konfiguracia prebieha na dialku (web rozhranie, telnet/ssh etc.) a tym ze je to nezavisle od pripojeneho PC a na nom instalovanom OS, to ma podstatne vacsiu stabilitu, odpadaju problemy s drivrami atd. cize je to urcite z trojice hore spomenutych typov najlepsie riesenie. ale vo vseobecnosti aj najdrahsie a pri takychto point-to-point spojoch sa casto pouziva aj PCI karta. riesenie s umiestnenim ethernetoveho adapteru do sacku mi pripada prilis amaterske az diletantske Very Happy tie zariadenia rozhodne na to stavane nie su... podla mojho nazoru v tomto pripade by bolo pouvazovat aj nad riesenim PCI + antena Micro 8 (cenovo porovnatelne s eth adapterom, ale je to "normalne" riesenie na rozdiel od igelitoveho sacka) a to rusenie by som az tak nepodcenoval... ak to xete robit v nejakom strednom az vacsom meste, nejake rusenie tam uz urcite mate a je len otazka casu kedy bude silnejsie... s cim by sa micro8 antenky pri tejto vzdialenosti vedeli vysporiadat lepsie ako tie mini dodavane antenky...
zohnat sa to da trebars aj v tom wifishope, ovsem aj inde... (trebars jeden z najlacnejsich ethernetovych adapterov ovislink 1120 zozenies uz skoro vsade, trebars aj na eshope skfree.sk)



SORRY ale myslim ze keybola je zavisla od pouzitia operacneho systemu ved je to na USB port.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
soham
Post subject: Re: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 31.05.2005 - 14:19 #20027
Basic


Joined: Dec 13, 2003
Posts: 47

sCARAB wrote: ›
blister wrote: ›"radio" = mikrovlnka Smile najcastejsie PCI karta, USB (keybola) alebo ethernetovy adapter. ethernetovy adapter je aktivny sietovy prvok, nezavisly od OS. je to taka "skatulka" v ktorej bezi casto nejaka mini linuxova distribucia a k PC, resp. sieti sa to pripaja po klasickom ethernete. konfiguracia prebieha na dialku (web rozhranie, telnet/ssh etc.) a tym ze je to nezavisle od pripojeneho PC a na nom instalovanom OS, to ma podstatne vacsiu stabilitu, odpadaju problemy s drivrami atd. cize je to urcite z trojice hore spomenutych typov najlepsie riesenie. ale vo vseobecnosti aj najdrahsie a pri takychto point-to-point spojoch sa casto pouziva aj PCI karta. riesenie s umiestnenim ethernetoveho adapteru do sacku mi pripada prilis amaterske az diletantske Very Happy tie zariadenia rozhodne na to stavane nie su... podla mojho nazoru v tomto pripade by bolo pouvazovat aj nad riesenim PCI + antena Micro 8 (cenovo porovnatelne s eth adapterom, ale je to "normalne" riesenie na rozdiel od igelitoveho sacka) a to rusenie by som az tak nepodcenoval... ak to xete robit v nejakom strednom az vacsom meste, nejake rusenie tam uz urcite mate a je len otazka casu kedy bude silnejsie... s cim by sa micro8 antenky pri tejto vzdialenosti vedeli vysporiadat lepsie ako tie mini dodavane antenky...
zohnat sa to da trebars aj v tom wifishope, ovsem aj inde... (trebars jeden z najlacnejsich ethernetovych adapterov ovislink 1120 zozenies uz skoro vsade, trebars aj na eshope skfree.sk)



SORRY ale myslim ze keybola je zavisla od pouzitia operacneho systemu ved je to na USB port.


Na co mu radite blbosti...Normalne tam daj keybolu,zaves to na ram okna nejakymi vrutmi do dreva,od oka nasmeruj,daj do ad-hoc modu a frcis...Nezabudaj ze ku keybole potrebujes este USB stick...Na take bezne pouzivanie to staci...A vsetky novsie PC uz dnes USB zasuvku maju,tak neviem co riesite a chuda lamka ma potom z toho gulas...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Re: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 31.05.2005 - 15:41 #20031
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
zabudli ste mu povedat ze kamaratovi net nepojde pokial nebude on mat zapnuty pocitac (tipujem ze ma domov dovedene usb dsl modem) a nenastavi zdielanie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: Re: RE: Re: aku antenu na vzdialenost 200-300m  PostPosted: 01.06.2005 - 18:10 #20079
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

fleg wrote: ›zabudli ste mu povedat ze kamaratovi net nepojde pokial nebude on mat zapnuty pocitac (tipujem ze ma domov dovedene usb dsl modem) a nenastavi zdielanie.





to je uplna pravda Smile USB je USB a bez zapnuteho compu to nepojde
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)