Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 21.05.2024 - 20:15


Sektorovka - vertikal

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
tulo
Post subject: RE: Sektorovka - vertikal  PostPosted: 15.11.2005 - 16:22 #25308
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Lezec1 wrote: ›takze staci zmenit ten rozsah na tej sietovej karte na ktoru je pripojena siet? Alebo treba aj nieco ine?


V principe staci, ale ako vravi pixall zmen si celkovo rozsah na vnutorny, a dopln v keriovi ze do siete xx.xx.xx.xx sa dostanes via gateway /lan rozhranie W4000/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Sektorovka - vertikal  PostPosted: 15.11.2005 - 19:18 #25311
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › btw, vsimol som si ze tam mas IPcky 100.100.x.x... tento rozsah nie je urceny pre taketo pouzivanie, je rezervovany pre ine ucely. na privatne siete su vyhradene rozsahy 10.x.x.x, 192.168.x.x, 172.16.x.x-172.31.x.x. v ramci tychto rozsahov si moze kazdy cislovat co chce a ako chce, ale do inych by sa trepat nemal, lebo to moze robit divne veci.


Nebude to robit divne veci akurat na IPcky ktore maju dany rozsah prideleny na internete sa nedostanes, otazne je co na tych IPckach bezi ... je dost mozne ze by si to ani nevsimol. Ale samozrejme takto sa to nerobi a nema robit, takze oprav si to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Sektorovka - vertikal  PostPosted: 15.11.2005 - 20:15 #25312
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›Nebude to robit divne veci akurat na IPcky ktore maju dany rozsah prideleny na internete sa nedostanes, otazne je co na tych IPckach bezi ... je dost mozne ze by si to ani nevsimol. Ale samozrejme takto sa to nerobi a nema robit, takze oprav si to.


na IPckach 100.100.x.x nebezi nic, su rezervovane pre jana, jaaj pardon IANA.. ale vo vseobecnosti je to hodne blbe, davat si IPcky od buka do buka. supportoval som zakaznika ktory mal IPcky 90.60.89.xx, som sa cudoval co je to zac, ze take som este nevidel, chcel som ho vystopovat cez traceroute ale nikam nedoslo... potom po dalsej komunikacii z neho vyslo ze jeho default gateway je 90.60.90.1 - a tom som uz pochopil ze admin je viac na baby ako na RFCcka.. Cool

ale moznosti ako to pobabrat je plno... staci trafit dobre cislo v prvom oktete, a je po srande. ked sa moze pouzivat 10, tak preco nie 15 (to je ale hp/compaq), a ked sa uz da vybrat 90, tak preco nie aj 85 (a tam uz lezi vselico).. provider vie wo co go, ale chudaci zakaznici, ked im niektore weby ani za svateho nechcu chodit...

a minule som na sieti jedneho dost velkeho providera spravil svoj oblubeny traceroute, ktory prezradi cestu do sveta - traceroute 1.1.1.1 - a na moje velke prekvapenie to co je obvykle nedosiahnutelne, bolo dosiahnutelne za par milisekund... a orange gprs sa tiez nema cim chvalit, jeho image optimizer bezi na ipcke 2.2.2.2....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)