Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 11:06


Anteny a sneh

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
airbilly
Post subject: Anteny a sneh  PostPosted: 16.09.2006 - 17:31 #40249
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Cital som, ze plne paraboly maju problem so zimnym pocasim - t.j. su dost cast plne snehu.
Potrebujem spravit spoj 2 x 16 km. A chcel som pouzit plne 30dbi paraboly. Kedze sa k nim nedodavaju radomy, tak nechcem ist do rizika ze sa budem v zime splhat na nejaky 50 m komin a cistit anteny od snehu.
Bude rozumnejsie pouzit 28dbi sito ? Potrebujem z toho dostat minimalne 10 mbit HD.
Alebo mate tip na 30dbi paraboly s radomom ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny a sneh  PostPosted: 16.09.2006 - 18:26 #40250
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
airbilly: Pouzi taky isty HW, aky sme dali my na 17,5km spoj. Anteny mame sice len 27dB, ale maju dostatocny zisk a som toho nazoru, ze v zime nebudu mat problemy. Su to offsetove paraboly, otocene nadol, takze su urcitym sposobom chranene proti snehu, ktory sa asi tazko zachyti na inverznom sklone. To skor z druhej strany anteny, kde je to jedno. Jedine ze by zapadol ziaric. Uvidime.

Signal dosahujeme velmi dobry (RSSI az do 30), priepustnost je v limite 6mbit/s FD (HD som nemeral). Mam dojem, ze je to limit technologie na tuto vzdialenost, lebo na HW vrstve zariadenia bezia na 48-54mbit/s. Takze ani Ty nemusis dosiahnut viac s beznym HW.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Anteny a sneh  PostPosted: 16.09.2006 - 18:49 #40251
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Robert wrote: ›airbilly: Pouzi taky isty HW, aky sme dali my na 17,5km spoj. Anteny mame sice len 27dB, ale maju dostatocny zisk a som toho nazoru, ze v zime nebudu mat problemy. Su to offsetove paraboly, otocene nadol, takze su urcitym sposobom chranene proti snehu, ktory sa asi tazko zachyti na inverznom sklone.

Das mi link na tie anteny ? Diky
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny a sneh  PostPosted: 16.09.2006 - 21:54 #40258
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
http://www.konsigna.cz/default.asp?mtc= ... na-jprc-28
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)