Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 09:20


Iptables - presmerovanie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
kockac
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 03.06.2004 - 17:18 #9391
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Nie, to sa pise do /etc/inetd.conf. Ak mas nieco ine (xinetd, tcpserver...), musis si to asi previest sam. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 03.06.2004 - 17:24 #9392
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
gyro: presne ako vravi kockac, ono ja totizto pouzivam klasicky inetd, pokial pouzivas nieco ine, tak ti neporadim Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 27.12.2004 - 15:02 #13880
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Code: › # $IPTABLES -I PREROUTING -t nat -p tcp -s 192.168.101.2 -j DNAT --to 192.168.100.100:997


na porte 997 mam web s upozorenin ze ucastnik siete nezaplatil za internet, presmerujem tam poziadavky ale prehliadac tuto web stranu zobrazi len ak som dal otvorit "cistu" domenu bez zadania cesty k suboru... napr www.google.com - zobrazi upozornenie avsak www.gogle.com/index.php uz nie ... ako by som to mohol vyriesit ?

Vdaka.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 28.12.2004 - 10:32 #13894
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
preco presmerovavas na web? preco nepresmerujes len na to lokalne echo? ja to tak mam a tento problem nemam ako to ty popisujes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 28.12.2004 - 11:03 #13895
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No takze...

Ked to presmerujeme na Echo ... tak to vobec nefunguje v Internet Expl. len v alternativnych prehliadacoch a kedze lamy pouzivaju IE je mi to nanic. Navyse to funguje len cez INETD a nie XINETD aj ked som pouzil INEDTCONVERT tak to neslo, skusali sme to nezavisle od seba traja a spravalo sa to rovnako na roznych distribuciach (aj na slacku)

No a web je krajsi Smile .. ale to je jendo keby to ficalo na tom XINETDe tak by mi to nevadilo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 28.12.2004 - 11:15 #13897
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no preco to nefunguje na xinetd neviem ale v ie to ide urcite (s tym echom)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 28.12.2004 - 12:13 #13900
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
gyro: to echo funguje, mam to overene, takze leda ze si nieco dorval... a funguje uplne univerzalne bez ohladu na to aku stranku a podstranku si pytas... a ked velmi chces, mozes do toho echa dorvat este html tagy, aby si to mohol nafarbit, zvyraznit a pod.... (a bude ti to vyzerat ako web)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 29.12.2004 - 02:16 #13910
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
no to mi je vsetko jasne .. viem ze ti to fici na inetd to fici aj nam no xinetd na tom porte jednoducho "nenasloucha". asi naozaj prejdem na slack ... uz ma na fedore sere viacej veci.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 29.12.2004 - 10:55 #13915
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
tak tak len prejdi aspon bude s kym riesit problemy...sicko nema vzdy cas a chut;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 29.12.2004 - 12:10 #13922
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
gyro ake napr. ? lebo ja ju mam vselikde a problemy nevidim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 16.09.2006 - 21:16 #40256
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Mam taky problem ze potrebujem urobit to ze sa userovi zaobrazi stranka kde bude navod ako si nastavit dnsko lebo sa mi nechce behat po celom meste tak mi jednoduchsie napisat nejaky text Very Happy

cez iptables presmerujem tcp na ip:port ale je problem ako tu uz pisal gyro ze ak niekto otvori na miesto google.com google.com/drist/index.php tak to presmeruje na blabla/drist/index.php a kedze tam stranka nie je tak velke lobogo

Preto sa pytam neda sa to nejako nastavit pomocou direktivy redirectmatch v apache ? ak ano tak ako lebo uz som skusal vselico a h**no z toho Evil or Very Mad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 16.09.2006 - 22:21 #40262
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Preto sa pytam neda sa to nejako nastavit pomocou direktivy redirectmatch v apache ? ak ano tak ako lebo uz som skusal vselico a h**no z toho


AliasMatch ^/.* <cesta_k_oznamu_na_disku>
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 16.09.2006 - 22:30 #40263
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ja so to vyriesil jednoducho,

Na web serveri som prepisal hlasku 404 na tu istu ako aj index, kde sa hovori o nezaplateni Internetu, vtedy mozes zadat akukolvek adresu a vyhodi ti tu istu hlasku, aj ked v skutocnosti otvori iny subor na disku s web serverom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 16.09.2006 - 22:32 #40266
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
jmi wrote: ›gyro ake napr. ? lebo ja ju mam vselikde a problemy nevidim


Uz neviem, teraz pouzivam CentOs Server ediciu, nemam zatial problem.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Iptables - presmerovanie  PostPosted: 16.09.2006 - 22:33 #40267
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Na web serveri som prepisal hlasku 404 na tu istu ako aj index, kde sa hovori o nezaplateni Internetu, vtedy mozes zadat akukolvek adresu a vyhodi ti tu istu hlasku, aj ked v skutocnosti otvori iny subor na disku s web serverom.

To bol moj prvy napad. Niektore prehliadace, napr. IE su tak zvrhle, ze maju svoje vlastne hlasky, takze ked dostane kod 404, tak siahne na lokalny disk a zobrazi svoj vlastny blabol tykajuci sa 404. Da sa to vypnut, ale toto *musi* fungovat kazdemu. Preto web server musi vratit kod 200.

Vyssieuvedene riesenie zabezpeci, ze web server odignoruje celu cestu a vzdy vrati ten isty subor. Tam sa ani neda vyrobit chyba 404.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)