Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 13:58


Sektorova antena a vzdialenost max 1km

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 19:33 #60834
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Jo, vzdy bude asi problem s klientami, vacsine staci iba holy pristup na inetrnet a nejake to percento to ho vyuziva na sosanie. Ja si rad nejaky ten film tiez stiahnem, ale snazim sa v noci, ked je vacsinou volna linka.

A myslim, ze pokial ludi od zaciatku naucis, co je to lokalna siet a jej vyhody, budu stahovat cez moj planovany server a nie od seba...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 19:42 #60835
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
ja na to drbem zatial,pokial mi nelaha net,za mesiac mam trafik asi 270GB a robí mi to len par ludkov a tych nepreučíš,proste si to musíš u seba zvoliť,aký QoS budeš používať ale ked ti zistia,že sa da aj cez den sosať,tak budú.Pri par PC sa to da zvladnuť,tak do 20-30 ať,no jasné,že mam určité QoS aj ja nastavené,lebo darmo upozorním,aby si tych torrent klientov nastavili na taku rychlosť UP a DOWN atd.....čumia že čo chcem?...tak keď nechceš mať problem,kup tu RB333 a naštuduj si to shapovanie a POLICE atd....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 19:45 #60836
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Nie, ja chcem mat torrent klienta priamo na serveri u mna doma pusteneho, a k nemu sa bude pristupovat cez webove rozhranie, zadas link a je to. Keby sa mi na to podarilo naucit ludi, urcite by som tym par problemov vyriesil.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 19:47 #60837
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Počuvaj wifi-učen z Liptovskych revuc som mal spolužiaka šikovneho Pala Kurillu..nepoznáš??..ale je asi v BA..skončil vyšku a ostal tammm
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 20:23 #60838
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

uff, to nie:(
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 20:38 #60839
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Jaj...si to predtsavuješ lahko...net je aj o volnosti,niekomu sa toto možno nebude pačiť a pojde k inemu,zase iste tam sa netrhaju provideri o tych par userov,ale viem,že vela ludí si radšej dava DSL aspon tu,kde nie je to wifi rychle a cena DSL je už COOL a T-COM nič neblokuje a pri tom zdielaní ešte radšej ale noo comment.Proste každy si vyberie a ked sa nepáči tak idem k inemu.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 20:52 #60840
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Nehovorim o obmedzovani!

EDIT: ale toto nie je tema pre toto vlakno... Wink
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 23:50 #60860
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

wifi_ucen wrote: ›Jo, vzdy bude asi problem s klientami, vacsine staci iba holy pristup na inetrnet a nejake to percento to ho vyuziva na sosanie. Ja si rad nejaky ten film tiez stiahnem, ale snazim sa v noci, ked je vacsinou volna linka.

A myslim, ze pokial ludi od zaciatku naucis, co je to lokalna siet a jej vyhody, budu stahovat cez moj planovany server a nie od seba...


poviem to takto.. vacsine ludi staci cisto web + nejaky chat (najcastejsie ICQ a Skype). Male percento ludi to berie tak, ze si platia za net "tazke prachy", tak ho chcu vyuzivat naplno.. darmo im spravis lokalny server.. stale budu sosat z netu kolko to da... u mna sa stav po spusteni testovacieho FTP servra takmer vobec nezmenil... ludia co tahali vela z netu, tahaju veselo takisto.. akurat ze popri tom este tahaju aj z lokalneho servra Smile proste stahovac nikdy nema dost a stale mu bude malo...
U mna na jednom bode to vizera tak, ze za mesiac 20 uzivatelov prenesie cca 600GB a zvysnych 140 uzivatelov prenesie tiez tolko.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 18.01.2008 - 23:57 #60861
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

Ci uz to budu vyuzivat alebo nie, aspon sa donutim pouzivat Linux. A to beriem ako plus toho servera. Ci uz klesne traffic alebo nie, je ine. Beriem to ako dobru skolu;)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 19.01.2008 - 02:53 #60873
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

bola tu otazka ze jaky je roziel medzi B a G...

sirka pasma... bohuzial nemam tu snimky zo spektraku, lepsie raz vidiet jak trikrat pocut... ale skusim opisat... vodorovna os je frekvencia, zvisla je vyziareny vykon... B-ckovy graf vyzera asi ako trojvrsie v slovenskom znaku Wink pricom ten najvyssi vrch je na tom kanali, na ktorom je naladeny, a tie dva nizsie kopce presahuju do okolitych kanalov (do susednych vyrazne, do este susednych uz dost nevyrazne).

Gckovy graf je rovnako siroky, ale vyzera ako lichobeznik. hned na zaciatku vystupi do vysky ktora je nieco medzi nizsimi a vyssimi vrskami Wink a tak sa drzi az dokonca... potom zase pridko klesne. takze kym Bcko zozerie jeden kanal uplne a okoilte trochu, Gcko zozerie ten jeden aj tie okolite uplne rovnako. zaroven, kvoil dodrzani tusim spektralnej hustoty ktora je pre toto pasmo prikazana, nesmie mat Gcko taky silny vystupny vykon ako Bcko (mam dojem ze ide o to aby plocha toho grafu bola rovnaka, a tak ked sa silnejsie vyzaruje na tych krajnych kanaloch, musi sa na tom strednom o tolko slabsie). realne su wifi zariadenia nastavene tak ze G-cko je na vystupe o 2-3 dB slabsie ako Bcko, bol som osobne pri merani w3000g/w4000g a videl som na vlastne oci takze nie jedna pani povedala Smile

no a kvoli tomu ze Gcko cvrlika aj na okolitych kanaloch, je nachylnejsie na zarusenie.

zaroven ale Gcko pouziva modulaciu OFDM, napriti CCK pouzitemu v Bcku. OFDM sa celkovo povazuje za lepsiu (ze preco, to sa ma nepytajte), ale aj 5GHz 802.11a pouziva rovnako OFDM. CCK sa v a-cku nepouziva.

takze su tu aj pre aj proti.. G-cko ma slabsi vykon, viac zabratych kanalov, ale lepsiu modulaciu a lepsiu priepustnost. takze podla mna z toho neexistuje "lepsie" a "horsie" ale iba "vhodnejsie" a "nevhodnejsie" a to sa lisi pripad od pripadu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Sektorova antena a vzdialenost max 1km  PostPosted: 20.01.2008 - 13:29 #60966
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

B-cko: http://www.smartbridges.com/new_images/32_DSSS.gif

Ak mate ku G-cku, dajte link
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)