Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.04.2024 - 05:08


madwifi crcerr a phyerr

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pixall
Post subject: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 01.10.2008 - 00:02 #68669
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ahojte

je tu nejaka dusa ktora bezi na madwifi?

nahodili sme na tom par spojov (dva) a nabieha na nich peeeekne velke crcerr (okolo 50% oproti poctu prenesenych paketov) a aj slusne phyerr (okolo 10% oproti poctu prenesenych paketov). phyerr je kod 17, co znamena OFDM timing. skusali sme zmenu ack timeoutu ale nepomohlo.

inac jeden spoj je chyteny so signalom asi -65, druhy asi -70, sum tam nie je ziaden, rusenie skoro ziadne. ten silnejsi spoj je alix-alix, ten slabsi je alix-wpe54ag, oba spoje bezia vo WDS. ten alix-compex ide napicu, da asi len 1-3 megabity, hoci vypisuje ze je linknuty tak na 36-48 mbps. ten druhy, alix-alix, je linkutyy na 48-54mbps a dava podstatne viac. tak neviem kde je chyba, ci je madwifi drbnute (je tam last stable), alebo kieho oneho. mate niekto madwifi chodive? najlepsie aj proti compexu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 01.10.2008 - 17:25 #68688
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no ja mam asi 50 spojov madwifi, vsetko wrap vs wrap a aj pri -70 nemam ziadne errors, teda pri asi 300M pckts nejakych par tisic

ale vsetko je master-managed, nikde nemam taku vec ako wds a ani nepouzivam tieto compexy, mam jednu instalaciu, kde je airca8 voci wrapu, ale ako tak kukam, tam nemam takmer ziadne errors
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 02.10.2008 - 00:40 #68705
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›no ja mam asi 50 spojov madwifi, vsetko wrap vs wrap a aj pri -70 nemam ziadne errors, teda pri asi 300M pckts nejakych par tisic

ale vsetko je master-managed, nikde nemam taku vec ako wds a ani nepouzivam tieto compexy, mam jednu instalaciu, kde je airca8 voci wrapu, ale ako tak kukam, tam nemam takmer ziadne errors


hat do puce... Wink mohol by si mi pls kuknut aku verziu madwifi tam mas? co sme googlili tak sme sa dogooglili ze podobny problem ma plno ludi a nikto nema riesenie Smile) robi nam to aj na spoji alix-alix, karty su tam CM11 vsade. viem z toho dostat stabilnu priepustnost 20mbps (takmer presne, cca medzi 19.9 po 20.1 mbps pri opakovanych testoch), je to vela? malo? kolko to robi tebe? je to sice pekne ale na stole to bolo 34mbit bez turba a s turbom 80mbit v spicke..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 02.10.2008 - 08:41 #68712
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no, ja pouzivam este archaicky voyage0.2, takze urcite je to kurevsky stara verzia, ale prave preto ze je to stabilne, tak to nebabrem

okrem toho, ja tam mam cm9

co sa tyka ocakavani, tak moje su ovela nizsie ako tvoje, pretoze v zavislosti od vzdialenosti a zarusenia, som rad ak mi 5km spoj chodi 12/3, ale samozrejme kratsie spoje chodia aj 16/4

je mozne ze vyssi voyage v spolupraci s cm11 toho dokaze ovela viac, ale ja silne preferujem to, ze sa o to nemusis starat, pred tym ze to pojde o tretinu rychlejsie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 03.10.2008 - 22:25 #68756
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nam to dalo 20mb halfduplex resp 10+10mega fullduplex, ale to pri teste velkymi paketmi. ked sme na to hodili realnu prevadzku tak pri cca 11+2megabitoch to bolo za hranicami moznosti a pingy liezli na 200 milisekund, chybovost priserna. samozrejme tu musi byt stabilita absolutna, ale aj priepustnost potrebujem, tu az tak nehra zas ulohu cena.. ci taka karta alebo ina, alebo taka doska alebo ina, je jedno,len nech bezi stabilne a nech dava riadnu priepustnost

budeme skusat este vymenit driver za ubiquiti radio driver, to je pachnute madwifi, ked som pozeral do nanostation kde tento driver pouzivaju tak v ovela horsich podmienkach ma PHYerr aj CRCerr takmer nulove. ale zatial neviem ci ubiquiti driver pojde aj s CM11, alebo to maju locknute len na svoje XR/SR karty. ako druhu variantu mame pripravene vytiahnut ten driver co bol vo voyage 0.2, ten co si odporucil ty, ze uvidime co spravi ten.

ono signal tam mam brutalny, su tam plne paraboly PW28 a polmetrovym pigtailom na kartu, precizne namontovane, a okrem toho jeden spoj je z kraja mesta von, a druhy je uplne mimo mesto pomedzi kopce, takze prenosove podmienky idealne. uvidime co sa podari cez vikend s tymi driverami, dam potom vediet, zatial dik Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 03.10.2008 - 23:52 #68763
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no som zvedavy, lebo ja som v tomto tradicne ultra konzervativny, lebo mam prave taketo skusenosti s novinkami co sa tyka radii, ze novsie je horsie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: madwifi crcerr a phyerr  PostPosted: 06.10.2008 - 22:29 #68895
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›no som zvedavy, lebo ja som v tomto tradicne ultra konzervativny, lebo mam prave taketo skusenosti s novinkami co sa tyka radii, ze novsie je horsie


tak zatial viem tolko ze ubiquiti radio driver ma v sebe ubiquiticky HAL ktory nezozerie ine radia nez od ubiquiti. swine... Smile takze zajtra sa bude patchovat original madwifi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)