Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 02:04


Zahada kabla a testerov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
keo
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 15:13 #72426
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Tak dnes v inej sieti, ine kable tiez riadna matozina. Pre istotu som hned meral CableIQ testerom. Cela trasa - patch kabel zo switchu, trasa z racku po zasuvku i patch kabel zo zasuvky premerane. Vykazoval chybu na osmom drote niekde na zaciatku pri zasuvke. Vymenil som oba patchkable a uz to meralo akoze OK. Potom som si vsimol, ze ked patchkablom novym pohnem, niekedy spojenie vypadne. Tak som prepojil este raz zasuvku. Znova som nameral zle spojenie na zaciatku, pritom patch kable su OK. S jednym mi to hadzalo, ze to neni dobre, s druhym, ze je to OK a pritom samostatne oba merane boli OK. Gigabit nepresiel, ale fast ethernet ano.

Nakoniec som vymenil celu zasuvku. Zda sa, ze bol asi nejaky problem s kontaktom vo vnutri zasuvky. Kontakt, co sa dotykal konektora. A to som to nedavno este cistil zasuvku isoprophylalkoholom /kontakty/ Smile

Zasuvku instalovala profi firma /pred 9-timi rokmi/ co robi siete a je aj roky znackovym servisom pre HP. Neukotvili kabel, takze sa mohol hybat a vytahovat z kontaktov. Co si clovek neurobi sam, nema... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 15:27 #72427
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

nato aka firma to robila by som sa velmi nedrzal, toziz dost firiem zamestnava zivnostnikov ktory im to urobia, oni to iba skontroluju a vybavene, zivnostnik 5 korun, firma 50.
Poznam ludi ktory to robievali a viem ze im bolo suma fuk ako to bolo spravene sak natiahli a zapojili, robota urobena.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 15:46 #72428
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Z toho moze vzniknut male ponaucenie - ako si spravne vybrat firmu, ktora robieva siete - ked uz sa neda verit ani lepsim firmam ?

Ako si vyberate taku firmu na stavbu siete ?
Podla ponuky, alebo musia povedat - ako a co budu robit a este i tak treba dohliadat a premeriavat ?

Ma vyznam vobec pytat vytlaceny certifikacny protokol ? Alebo si daju na papier cokolvek...?
Na co si davat pozor ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 16:58 #72429
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

preto si siete robime vyhradne sami.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 18:24 #72434
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
andreas4all wrote: ›preto si siete robime vyhradne sami.. Smile

Uz sa tolko nevystatujte ... Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 09.01.2009 - 22:40 #72448
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
My si davame robit siete Konkurencii Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 10.01.2009 - 07:23 #72452
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
A co? Aj Slovanet. . . Ovsem ich musia predtym kupit Mr. Green
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 12.01.2009 - 09:08 #72490
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Ja som to s rozvodmi doriesil tak ze som dal zivnostnikom natahat kabelat (uz ked tahali elektriku + ostatne) a pridem az ked bude vsetko hotove a ponapajam konektory. Samozrejme dufam ze mi niekde nepretrhli kabel.

gyro konkurencii??? to preco preboha
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 12.01.2009 - 16:05 #72504
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

euro wrote: ›Ja som to s rozvodmi doriesil tak ze som dal zivnostnikom natahat kabelat (uz ked tahali elektriku + ostatne) a pridem az ked bude vsetko hotove a ponapajam konektory. Samozrejme dufam ze mi niekde nepretrhli kabel.

gyro konkurencii??? to preco preboha


Tak som to robil tiez. Ked sme este mali elektrikarov vo firme, tak polozili kable podla instrukci a pozapajal som ich. Ale kedze nie som od toho plateny, aby som vyrabal siet /a ani neni moja/, tak rozmyslam - nech si to firma necha postavit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 12.01.2009 - 19:15 #72507
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
euro wrote: ›Ja som to s rozvodmi doriesil tak ze som dal zivnostnikom natahat kabelat (uz ked tahali elektriku + ostatne) a pridem az ked bude vsetko hotove a ponapajam konektory. Samozrejme dufam ze mi niekde nepretrhli kabel.

gyro konkurencii??? to preco preboha

Pretoze konkurencia si nataha siete, a potom SUP siet prejde pod nas Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 13.01.2009 - 07:50 #72534
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

keo - ved ked si to firma zaplati preco by som jej tu siet neurobil ja
gyro - vies v akom ta musia spominat? nechcel by som
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 13.01.2009 - 16:48 #72549
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

euro wrote: ›keo - ved ked si to firma zaplati preco by som jej tu siet neurobil ja


Pretoze Slovensko a pretoze som zamestnanec firmy. Dopadlo by to tak, ako uz velakrat. Urob, zabezpec.... A odmena ziadna... Sad V tejto hospodarskej krize k tomu este isiel dolu aj plat /bez ohladu na vykony/ Sad Nemam uz ani ludi na pomocne prace. Takze dakujem, takymto stylom robit nechcem ... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 13.01.2009 - 17:40 #72550
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tak nas odporuc ako dodavatelsku firmu.. my to uz za nejake peniaze urcite zbuchame Smile no a potom sa mozeme aj nejako dohodnut Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Zahada kabla a testerov  PostPosted: 14.01.2009 - 08:53 #72557
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

keo: samozrejme mas pravdu, co som doposial naucil tak ziadna snaha neostane bez trestu Smile teda aj ja byt radovy zamestnanec tak sa nato se....
aby som sa nahanal a nakoniec nic z toho.
predpokladal som ze fungujes trochu inak preto moja reakcia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)