Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.04.2024 - 01:05


Stoziar

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Aman
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 14:10 #73042
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kamos ma nieco podobne spravene, jedno je 6m, druhe 8m, tretie 12m a stavia 22m. vsetko ovesane 27db a 29db antenami, plus sektory a pohoda. a prezilo to uz nejednu velku vichricu...

ked dojde tornado, tak to mate jedno. zoberie vsetko a nie len vase home-made stoziare. podla mna to staci aj s rezervou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 14:49 #73043
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Tiez si myslim ,su to hrubostenne rury 4mm stena tak ked pride prava pohroma tak to nevydrzi asi aj okolie a nielen ten stoziar.Hovoris ze mas z tensich materialov postaveny 5m stoziar a toto ma byt pouzitelne do 4m ? Ja nejdem na vrch davat Skody120L tak po 4 kusy ale tak maximalne 3 paraboly s radomom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 15:10 #73045
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

lubosk wrote: ›Z obrazka vies povedat dopredu ze to neudrzi na 6-9m 3 paraboli ?Chcem ta za statika.Vystuhy su ok ak by bolo treba nieje problem ich nasekat cik tak vsade .Teraz mam na tom mieste jednu 40mm ruru v priemere vysky 6m ,myslis ze ked su takto zvarene 40 tky 4 40x40 Lkom nebude to stacit?Je to nadimenzovane urcite viac nez dost ,odhovarali ma majstry ze tam uz ani to cik cak nemusim davat a pre istotu som to tam este dal co najvacou plochou.Pridi sa pozriet ked tam budu paraboly a bude dobry vietor ( na tom mieste super fuka) Budeme sediet v aute a presvedcime sa ci to vydrzi ok ? :)Myslim ze dolezitejsie je dobre osadenie do zeme tak meter a pol Very Happy zabetonovat.


OK, ved ja nic. Len nerob tie stoziare vyssie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 28.01.2009 - 17:10 #73053
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

deelite wrote: ›
lubosk wrote: ›Z obrazka vies povedat dopredu ze to neudrzi na 6-9m 3 paraboli ?Chcem ta za statika.Vystuhy su ok ak by bolo treba nieje problem ich nasekat cik tak vsade .Teraz mam na tom mieste jednu 40mm ruru v priemere vysky 6m ,myslis ze ked su takto zvarene 40 tky 4 40x40 Lkom nebude to stacit?Je to nadimenzovane urcite viac nez dost ,odhovarali ma majstry ze tam uz ani to cik cak nemusim davat a pre istotu som to tam este dal co najvacou plochou.Pridi sa pozriet ked tam budu paraboly a bude dobry vietor ( na tom mieste super fuka) Budeme sediet v aute a presvedcime sa ci to vydrzi ok ? :)Myslim ze dolezitejsie je dobre osadenie do zeme tak meter a pol Very Happy zabetonovat.


OK, ved ja nic. Len nerob tie stoziare vyssie.

Ja radsej postavim nizsi stoziar vyssie na kopci ,do 20m by som asi nesiel na to sa mozem vysrat a budem hladat druhu cestu.Robim to hlavne pre komfort nastavovania anten ,predsa len mozes ku tomu vyliezt a nastavit ..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 29.01.2009 - 09:31 #73092
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

ako ja som nepovedal ze to nevydrzi, a pokial to nechces tahat velmi vysoko tak nevidim v tom problem
take 2, 3 clanky by nemali mat absolutne ziaden problem (predpokladam, stat sa moze vsetko) ale stavat s toho 12m stoziare by som si nedovolil
ako vyber materialu by bol v poriatku (myslim, nepocital som) len urcite nie na 300x300 mm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 29.01.2009 - 09:39 #73095
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

euro wrote: ›ako ja som nepovedal ze to nevydrzi, a pokial to nechces tahat velmi vysoko tak nevidim v tom problem
take 2, 3 clanky by nemali mat absolutne ziaden problem (predpokladam, stat sa moze vsetko) ale stavat s toho 12m stoziare by som si nedovolil
ako vyber materialu by bol v poriatku (myslim, nepocital som) len urcite nie na 300x300 mm

Meral som to 300x300 ma to vnutorne lko patky som daval 110 x 110 mm aby to drzalo na velkej ploche a od rohu patky po roh to ma 380 x 380 Laughing 12m by som z toho postavil stym ze by som dal ocelove lana ako podporu a dal viac vystuzi MOZNO ale asi nic specialnea tie 2 ,3 clanky MUSI uznat teda aj najvacsi pesimista ze to udrzi na sebe ,preboha sak mam 50mm rury 6m naz demou a nikdy sa neohla ani minuly rok ked bol vietor so silou 140 Kmh a na tom kopci to slo kym nepadla elektrika Laughing jedine preco mi tie rury nevyhovuju je ze sa neda na vrch poriadne dostat Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 29.01.2009 - 09:52 #73098
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

6m v pohode, len daj tam este aspon par bocnych vystuh.
ja som sice pisal ze tam mam tensie materiali ale oto hustejsi vyplet,
ked sme sa to s kamosom skusali tak sme ho podobreli na stranach a po strede skakali a bol v celku stavilny (samozrejme nejake kmity)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 29.01.2009 - 21:50 #73152
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

dneska som dal 3 kusi dokopy ,rohy postavil na tehly asi do vysky 20cm a postavili sme sa tam traja cca 290 kg zivej vahy Very Happy .Nic sa anilen nepohlo (iba tehla sa zacala pukat ) ani ked sme sa tam pohupovali.Myslim ze to musi stacit Very Happy ako skuska zatazenia Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
TiboR__
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 30.01.2009 - 00:11 #73159
Basic


Joined: Jan 28, 2009
Posts: 10

Spravna rychlost vetra pod dobrym uhlom moze sposobit vibraciu, ktora ked dosiahne rezonancnu frekvenciu stoziara tak sa ti to cele skydne. Pri vyske 6 - 9m to podla mna nehrozi.
Staci sa ist v takom vetre zapocuvat co robia stoziare mobilnych operatorov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Stoziar  PostPosted: 30.01.2009 - 08:30 #73167
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no tie si hvizdaju aj pri vanku ale zas hore je aky kosisko a este ta pekna vyska ze 45m
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)