Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 18.05.2024 - 00:23


Zabespecovacka po LAN sieti

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
marsl
Post subject: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 13.04.2010 - 13:38 #82014
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Cafte. Oslovil ma jeden zakaznik s poziadavkov.. vytvorenia zapespecovacky po LAN sieti. Jedna sa o to ze v lokalite kde sa nachadza miestnost ktoru chce zabespecit nie je ziadny mob. operator... Ma tam jednu kameru ku ktorej je aj net... Existuje zariadenie ktore dokaze zaslat mail.. a ma LAN rozhranie.. Mail by sa preposielal na SMS branu .. Alebo navrhujete nieco lepsie? DIk za odpovede..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dino_bs
Post subject: RE: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 13.04.2010 - 15:26 #82015
Basic


Joined: Dec 28, 2009
Posts: 59

Mame nieco podobne riesene prevodnikom z paralelneho portu.
Staci na to ASUS WL-500 resp. pocitac.
Prevodnik su IO 7400 zapojene ako RS klopne obvody.
Vyhodnocuje to Nagios
Ma to ale este zopar much ktore suvisia napr s ochranou proti pripadnemu prepatiu (ak je to na kopci)
Original LAN komunikaciu ma myslim ze Jablotron, pripadne asi SPIN.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 13.04.2010 - 20:01 #82017
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
Ak spravne chapem otazku jedna sa o pripojenie normalnej IP kamery...
Ak tam mas wifi siet v com je problem???

Zapojis, nakonfigurujes tej kabere IP, siet, branu a nejaky smtp server. Vacsinou vies nastavit niekolko trigrov... Aby na bezny mail posielala obrazky, alebo aby nahravala na FTP pokial detekuje pohyb alebo proste aby poslala mail ked detekuje pohyb. Ten mail proste nasmerujes na mail2sms providera a je po probleme.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 13.04.2010 - 21:09 #82020
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

PCnity wrote: ›Ak spravne chapem otazku jedna sa o pripojenie normalnej IP kamery...
Ak tam mas wifi siet v com je problem???

Zapojis, nakonfigurujes tej kabere IP, siet, branu a nejaky smtp server. Vacsinou vies nastavit niekolko trigrov... Aby na bezny mail posielala obrazky, alebo aby nahravala na FTP pokial detekuje pohyb alebo proste aby poslala mail ked detekuje pohyb. Ten mail proste nasmerujes na mail2sms providera a je po probleme.


Chcu to zabezpecit kus lepsie ako len Kamerou... Infra snimace.. zakodovanie miestnosti... atd.. ja sa mam pokusit zriesit.. notifikaciu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 14.04.2010 - 01:10 #82022
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ak to je taketo "huste" a ide tam o serioznu ochranu a nie o hranie sa na bezpecnost, tak by som sa nespoliehol na nejake mail2sms alebo ziadne polepene internetove riesenie, ktore moze byt nefunkcne z tisic a jedneho dovodu. ked sa nechces zahravat s tym ze ti to neposle notify prave vtedy ked potrebujes, ale chces skutocnu bezpecnost, tak tam treba natiahnut klasicku analogovu linku slovak telekomu a pripojit to na policiu. to je technicky najbezpecnejsie z moznych rieseni.

policia totizto zrejme ako jedina ma moznost pouzivat na analogu na prenos zabezpecovacich signalov na pult ochrany nadhovorove pasmo, takze zabezpecovacka funguje nezavisle na telefonnom hovore (vyveseni, prezvanani, obsadeni). zaroven sa takto neprestajne kontroluje integrita linky a jej pripadne odstrihnutie vyvola poplach, co tiez na sukromnom pulte nezozenies (a na internete toboz nie, ten aj tak pada kazdu chvilu). na analogovu linku neoptrebujes ziadne vlastne napajanie (na rozdiel od vsetkeho co ma nieco spolocne s internetom) a kazda rozumna zabezpecovacka ma v sebe akumulator aspon na niekolko hodin a ma chranenu konstrukciu tak, ze ju bez poplachu nie je mozne rozobrat, odpojit, narusit, atd, co sa neda povedat o comkolvek internetovom. okrem toho v navaznosti, policia ako silova zlozka statu ma niektore zaujimave prava (ktore ini ludia nemaju) tykajuce sa dojazdu na miesto (pravo prednostnej jazdy sa v zapche velmi hodi) ako aj na spacifikovanie toho kto tam lezie. ak teda chces technicky najspolahlivejsiu ochranu, spojenu hned aj s dojazdom policie, tak od toho co som popisal su uz len horsie riesenia. odcvaknutie linky mimo policie nevie chranit nikto (inac nez prevolavanim, co ale ide kurva do penazi). GSM vyradis rusickou, no GSM aj samo o sebe ma problemy so spolahlivostou dorucenia sprav a aj s opozdenim dorucenia - rychlejsi zlodej uz je na odchode ked GSM nahlasi poplach na pult, alebo ked tam necha rusicku tak sa to dozvedia akurat na druhy den ako chybu komunikacie. analog ma este tu vyhodu ze slovak telekom ma povinnost univerzalnej sluzby k takejto linke teda ze ti musia analog zriadit kdekolvek na uzemi SR. poplatok pre policiu mesacne stoji 15-20 eur podla kraja, takato sluzba spada pod krajske riaditelstva policajneho zboru a maju na to individualne ceny. samozrejme ak chces strazit pivnicu plnu utecencov alebo sklad s marihuanou tak ma aj taketo genialne risenie iste nevyhody Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Zabespecovacka po LAN sieti  PostPosted: 14.04.2010 - 12:03 #82025
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

pixall wrote: ›ak to je taketo "huste" a ide tam o serioznu ochranu a nie o hranie sa na bezpecnost, tak by som sa nespoliehol na nejake mail2sms alebo ziadne polepene internetove riesenie, ktore moze byt nefunkcne z tisic a jedneho dovodu. ked sa nechces zahravat s tym ze ti to neposle notify prave vtedy ked potrebujes, ale chces skutocnu bezpecnost, tak tam treba natiahnut klasicku analogovu linku slovak telekomu a pripojit to na policiu. to je technicky najbezpecnejsie z moznych rieseni.

policia totizto zrejme ako jedina ma moznost pouzivat na analogu na prenos zabezpecovacich signalov na pult ochrany nadhovorove pasmo, takze zabezpecovacka funguje nezavisle na telefonnom hovore (vyveseni, prezvanani, obsadeni). zaroven sa takto neprestajne kontroluje integrita linky a jej pripadne odstrihnutie vyvola poplach, co tiez na sukromnom pulte nezozenies (a na internete toboz nie, ten aj tak pada kazdu chvilu). na analogovu linku neoptrebujes ziadne vlastne napajanie (na rozdiel od vsetkeho co ma nieco spolocne s internetom) a kazda rozumna zabezpecovacka ma v sebe akumulator aspon na niekolko hodin a ma chranenu konstrukciu tak, ze ju bez poplachu nie je mozne rozobrat, odpojit, narusit, atd, co sa neda povedat o comkolvek internetovom. okrem toho v navaznosti, policia ako silova zlozka statu ma niektore zaujimave prava (ktore ini ludia nemaju) tykajuce sa dojazdu na miesto (pravo prednostnej jazdy sa v zapche velmi hodi) ako aj na spacifikovanie toho kto tam lezie. ak teda chces technicky najspolahlivejsiu ochranu, spojenu hned aj s dojazdom policie, tak od toho co som popisal su uz len horsie riesenia. odcvaknutie linky mimo policie nevie chranit nikto (inac nez prevolavanim, co ale ide kurva do penazi). GSM vyradis rusickou, no GSM aj samo o sebe ma problemy so spolahlivostou dorucenia sprav a aj s opozdenim dorucenia - rychlejsi zlodej uz je na odchode ked GSM nahlasi poplach na pult, alebo ked tam necha rusicku tak sa to dozvedia akurat na druhy den ako chybu komunikacie. analog ma este tu vyhodu ze slovak telekom ma povinnost univerzalnej sluzby k takejto linke teda ze ti musia analog zriadit kdekolvek na uzemi SR. poplatok pre policiu mesacne stoji 15-20 eur podla kraja, takato sluzba spada pod krajske riaditelstva policajneho zboru a maju na to individualne ceny. samozrejme ak chces strazit pivnicu plnu utecencov alebo sklad s marihuanou tak ma aj taketo genialne risenie iste nevyhody Wink


Dik za zhrnutie asi sa na to vyje... su stym akurat tak problemy...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)