Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:13


Inštalácia Mikrotik ma PC s win?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
meter21
Post subject: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 19:05 #85786
Basic


Joined: Okt 25, 2010
Posts: 3

Zdravim chcel by som sa opytat ci je mozne nainstalovat mikrotik na pc s windowsom. Chcel by som aby fungoval ako proxy server + AP

Ak ma niekto skusenost s instalaciou mohol by mi napisat jednoduchy navod?

Vopred dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 19:21 #85788
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

meter21 wrote: ›Zdravim chcel by som sa opytat ci je mozne nainstalovat mikrotik na pc s windowsom. Chcel by som aby fungoval ako proxy server + AP

Ak ma niekto skusenost s instalaciou mohol by mi napisat jednoduchy navod?

Vopred dakujem


Poradím ti zožen si nejaké staré PC a sieťovky a skúšaj.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
meter21
Post subject: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 19:50 #85790
Basic


Joined: Okt 25, 2010
Posts: 3

Ano Pc je amd sempron 2800+ 512mb ram disk 80gb 3xstietovka lan a 1x wifi karta b/g na pc mam nainstalovany win xp ale problem je ze nikde nemozem stiahnut mikrotik pre win xp resp. neviem ako ju nainstalovat stiahol som subor routeros-x86-5.0rc1.npk ale co s nim Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 19:58 #85791
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

2x nadych...

nevies ho najst preto ze taky nie je, mikrotik je operacny system sam o sebe.

http://en.wikipedia.org/wiki/MikroTik

vydych...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 20:21 #85792
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

... je to operacny system ale da sa to vyriesit.
nainstaluj si microsoft virtual pc, vytvor si virtualny mikrotik. ja takto zviknem skusat rozne nastavenia, pred nasadenim...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 20:30 #85795
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

yeager wrote: ›... je to operacny system ale da sa to vyriesit.
nainstaluj si microsoft virtual pc, vytvor si virtualny mikrotik. ja takto zviknem skusat rozne nastavenia, pred nasadenim...


Alebo VirtualBOX
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 20:35 #85796
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no pocul som ze uz vyrobili ovislink 5460 na ktorom ked sa prihlasis bezi windows, to keby si zostal bez PC a potrebujes nieco napisat vo worde alebo posurfovat po nete az mas k dispozicii maly pc. Odborne sa to vola pcwinet. Inak meter 21 nezabudni dat to toho pc s win velmi silne karty a vo vnutri namotaj z medenneho drotu valec aby si mohol tento pc vyuzivat aj ako mikrovlnnu ruru. Ked pri praci dostanes chut na bagetu, hned si ju mozes prihriat. Ja pracujem momentlane na zlepsovaku s odporovym drotom. Moja idea je, ze na konci budes mat pc s win a mikrotikokm a namiesto jednej z anten bude spirala a bude zohrievat vodu. Kedze ide o win xcem to na dialkove ovladanie, najlepsie hlasom....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 25.10.2010 - 22:05 #85805
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
neblbnite da 25 € za l4 licenciu a tej elektriky čo to zožerie ... kup radšej routerstation buchneš tam 3 karty a kedže je tam linux spravi stým čo len bude chcieť ... možno aj ten ku rýchlovarnú kanvicu čo 421 spomínal ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
meter21
Post subject: RE: Inštalácia Mikrotik ma PC s win?  PostPosted: 27.10.2010 - 18:12 #85850
Basic


Joined: Okt 25, 2010
Posts: 3

Dakujem za info a poucenie Smile som si naivne myslel ze mikrotik je aj software pre nejaky operacny system koli aplikacii winbox ale uz som to pochopil Smile. Mikrotik som na komp instaloval lebo som si to chcel vyskusat pred tym ako dam 200 E za nejake zariadenie ktore nebudem vediet ovladat:-(

re 421 mal by si si dat patentovat ten valec z medeneho drotu, ani nevies co by to pre dnesny konzumny svet zamenalo. Na tvari mam blazeny usmev ked si predstavim ako sedim za pocitacom , menim si status na facebooku , z repracikov sa ozyva rythnus a pri tom sa mi v pocitaci hreje bagetka. Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)