Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 21.05.2024 - 02:45


Merak optiky a metaliky

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Levian
Post subject: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 06:45 #86000
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Zdar
Potreboval by som poradit s vyberom vhodneho certifikovaneho meraku na optiku aj metaliku.
Uvazoval som nad niecim takymto,
http://www.fluke.sk/index.php?show=esho ... egoria=125

Co vy nato, pripadne ktory iny je dobry ???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bob
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 12:19 #86011
Basic


Joined: Máj 25, 2003
Posts: 264

vies aj cenu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 13:37 #86016
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

skus www.profiber.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 15:19 #86019
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

levian:

mozem sa opytat, na co Ti je certifikacny tester ? Smile
--------------------------------
Pred rokmi som si dal robit siet. Opticku i metalicku. Od optiky som dostal papier z certifikacneho testera. Vtip bol v tom, ze papier bol od vyrobcu kabla, alebo predajcu, ktory ho urobil a dal montaznej firme. Ale ake parametre to malo po instalacii, cert vie... Naviac, ak to aj niekto odovzda, za 5-10 minut tam mozu byt uplne ine hodnoty vplyvom okolia.

Ked som sa pytal vo firmach, co robia profesionalne siete na certifikacne testery a potvrdenky, tak suma sumarum sa doslo k zaveru, ze firma urobi siet, natiahne kabel a urobi meranie. Ale co zistim uz z merania, nikoho nezaujima. Vysledok - cerfitifkacne meranie je aj podla firiem, co to robia, len pre dobry pocit.

Keby mal clovek ten tester pre seba, ze to po niekom si otestuje, tak prosim. Druha vec vsak je, ze ak aj najdete nieco zle, tazko casto zjednat vobec napravu. Pretoze sa zle dokazuje, co je koho vina.

Takze prakticky je dobre mat slusny tester, ktorym dokazem zistit kvalitu siete, pripadne problemy, ale najsikovnejsie je pre urychlenie roboty - switche s funkciou virutal cable tester. Clovek sa pripoji priamo na switch a da si otestovat povedzme vsetkych 24 ci 48 portov a moze sa potom zamerat na tie problematickejsie. Takto je mozne zistovat stav pravidelne, alebo priebezne. V roznych budovach nikdy neviete, kde koho napadne tahat napr. subeh siloveho vedenia a metaliky, alebo k vasej instalacii optickeho kabla, pripojit nejaky iny kabel o vas a ohnut tak kabel, ci niekde zalomit kabelaz pri stahovani opretim nejakej skrine o kable...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 19:06 #86025
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Merak potrebujem pre svoje ucely, na kontrolu funkcnosti trasy.V pripade problemu nieje cas na skusanie patchkablov,prevodnikov... chytim merak, vidim vysledok, od zasuvky po zasuvku je to OK a delej neriesim. Ak je problem uz na trase, na zaklade vysledku z meraka sa preukazem a volame firmu na opravu trasy. Je pravda ze to mozno pouzijem 20x za rok ale neni v tomto pripade podstatne. Akurat pondelok sa mi jeden merak pokazil a jak naschval som potreboval premerat 8 optik s ktorymi mam problem. Vsetko fungovalo, zrazu to vypadlo, ale podla dodavatela je trasa OK.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 04.11.2010 - 19:57 #86026
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

8 optik s ktorymi mas problem??

sakra za 2 roky co frcim na optike som mal seriozne 1 problem s prasknutym zvarom po manipulacii so spojkou (samozrejme ze hl. uplink) co bolo dielo furukawi od optokonu a vsetky ostatne zvary (cca 800) cinskoui zvarackou chodia na jednotku..

myslim ze by si nemal kupovat merak ale vymenit dodavatela zvarov..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 05.11.2010 - 05:45 #86032
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Problem najskor nebude v zvaroch ale niekde na trase. Kable vedu v rostoch v roznom priemyselnom prostredi a mysicky si oblubili tieto kable. Uz sme mali zopar ohlodanych.....
Na prvom mieste je sluzba ktoru mi zariadenie spravi a az potom cena. Aj ked niekedy to zdravy rozum nechape......
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 05.11.2010 - 07:12 #86033
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kazdy z nas ma na tento problem svoj nazor, pre mna za mna nech si kludne kupi levian aj pozlateny merak s diamantami ak nato ma. Logicky vsak ak mas pouzivat merak sem tam, je lepsie si pozicat s profiberu, popripade si vyhliadnut este jednu firmu, ktora taketo zariadenia poziciava do zalohy ak by bol v tej prvej prave pozicany. Merak je vec , ktora ma velmi kratku moralnu zivotnost a vyvoj na IT poli je velmi hekticky. Ako priklad uvediem jednu firmu firmu, v ktorej som kratky cas pracoval, robila klimatizacie a buracie-vrtacie kladivo si zasadne poziciavala z Baumaxu. V kazdom baumaxe je pozicovna, cize ked nebolo v jednom tak sme pozicali v druhom, jedine co firma vlastnila bol 6cm vrtak s diamantovymi zubami na prevrtavanie betonu. Myslim, ze celkom dobre vymyslena politika, ziadne opravy, reklamacie, ziadne prvotne naklady a pod....pozicias a robis. Ked nepotrebujes nepozicias.
Posledna levianova veta: na prvom mieste je sluzba......az potom cena. Je podla mna skor nahovaranie si, ze ked budem mat ten merak, budem mat nejaku istotu....ale to naozaj zdravy rozum nechape Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 05.11.2010 - 09:10 #86037
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
421
Myslis ze je to nahovaranie si ???
Pokial mi merak ukaze ze trasa neni v poriadku neni o com debatovat, musi prist firma na opravu alebo natiahnutie novej trasy a mozu si hovorit co chcu ze im to funguje. Uz 5 rokov nam funguje model kedy si premeriame optiku funguje, my sme isteny vysledkom merania, a firma nema namietky a opravi co treba.
Ak si to spolocnost ktora to plati moze dovolit tak preco nie, tak ako pises, nech si kupi aj pozlateny....
S poziciavanim je problem, celkovo s dodanim nakolko je len par firiem ktore su schvalene ako nasi dodavatelia. Uz to bolo pisane o nadnarodnych firmach a ich logike. Kto to nezazil nepochopi. Vyhadzuju miliony € za blbosti a setria na pracovnej sile.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 05.11.2010 - 13:25 #86054
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ok.. ved ty musis vediet cvo potrebujes...

ale mozno by stalo za uvazenie kupovat si na debugging prehryzenych kablov to najlacnejsie co existuje... cize niaky cinsky srot ako ponuka napr ASM

mal som ho v ruke a celkom sa tvaril ze funguje aj ked obcas mu trebalo vysvetlit co chcem Smile

ale myslim ze chybu najde cca a potom aj tak budes musiet ist osobne prezret kabel lebo sam sa vdaka meraku neopravi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 05.11.2010 - 17:50 #86065
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
levian ja neviem kto si a neviem kde robis.....poznam tu vela providerov a viem ake ich trapia problemy. Bola tu gyrova aktivita a tiez uvazoval spojit sa s viacerymi providermi a kupit spolocne OTDR-ko.....preco spolocne? no prave preto, ze to stoji vcelku dost...ak hovorime o top kvalite je to az zavratna suma, vacsinou za funkcie, ktore sa nikdy nevyuziju Smile Ak uz pracujes vo firme, ktora tlaci peniaze zo zahranicia a setria u teba prave na pracovnej sile vyber si nejaky merak a kup ho cezomna. Moja marza je na odporucanej maloobchodnej cene uvadzanej vyrobcom je presne 100perc. Svojim pocinom pomozes malemu providerovi na slovensku, ktory ti bude dokonca zivota vdacny a spomenie ta ja vo svojom zavete...dostane duplikat zarucneho listu od toho meraku. Alebo mam druhy navrh mi budeme firma, ktora ti ten merak bude poziciavat a ked sa dohodneme budes ho mat vzdy k dispozicii a od zavolania ho mas u seba do dvoch hodin.....spravne nastavime biznis model a hotovo Smile ostatny provideri ho pravdaze maju u nas zadarmo s vyhradou, ze ked zavola levian skacete do auta a bezite na kavu do trnavy...ako vidis sme komunita ISP velmi prisposobiva systemu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 08.11.2010 - 17:12 #86129
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
421
Takze k vysvetleniu situacie, takto :
Mam 2 zamestnania. Prve je ako technik nasej lokalnej IPS. Druha je ako poistka keby nieco a to IT technik pre PSA Trnava. Zatial to stiham bezproblemov a takto mi to vyhovuje. Popri robote sa stiham venovat aj sieti. ISP relativne ide, funguje ako, ma zisky su,zakaznici pribudaju, siet sa rozrasta. Do buducna samozrejme uz stihat nebudem, takze sa budem venovat len tomu.
A teraz k meraku. Na vsetko v PSA su ludia a firmy. Ak je treba nieco pripojit volame firmu na natahanie kabelaze. Ich starost je natahat kabelaze, ci uz optika metalika alebo elektrika, ukoncit zasuvkou na jednej strane v technologickej miestnosti a na druhej strane pri zariadeni. Vsetko podla vlastnej PSA normy a dohodnutych(francuzskych) podmienok. Presne specifikovany druh kabla,zasuviek, technologie atd. Tym konci ich robota. Moja robota zacina vtedy ak je kabelaz ukoncena zasuvkou. Od zasuvky po zariadenie je moja starost. Stava sa ale ze zariadenia su nakonfigurovane, kabelaz zapojena a predsa to nefunguje. Vtedy je otazka ci funguje trasa. Preto potrebujem merak ktorym to otestujem preukazem sa vysledkom a firma ktora robila kabelaz musi prist na opravu ci je to nova kabelaz alebo kedysi davno tahana. Merak, ktory mame sa nam ale pokazil. Tiez nebol najlacnejsi, ale pomohol, ked bolo treba. Cena bola ako jedno nove auto. To ako casto sa pouziva a ci vobec, to nikto neriesi. Treba to ? tak sa to kupi a hotovo. Meranie metaliky som pouzil za 5 rokov mozno 2x a optiku nech 30merani.
A teraz k dodaniu :
Velmi rad by som to kupil od kohokolvek odtialto kto mi to vie dodat. Preco by som nepomohol. Tak isto to viem dodat aj ja neni problem s tym. Problem ale vznika v PSA nakolko je schvaleny dodavatel ktory to moze dodat. My si presne povieme co a on doda. Da sa vybavit sice registracia a schvalenie noveho ale podla osobnych skusenosti naodporucam.Dodavatel doda a PSA ma cas s vyplatenim aj pol roka a pod.....osobnu skusenost mam s jednou opravou v hodnote 200€ a je to uz treti rok co su mi dlzny. Kazda mala garazova firma ktora ma skusenosti s PSA to potvrdi. A tie vybavovacky a papierovacko okolo toho...nekonecne. Ak je to sluzba ktora sa da vypnut, tak je dobre. Vypneme ak nezaplati. Vtedy vsetko funguje a PSA plati ako tak nacas. Ale ak je to typu dodanie tovaru, katastrofa...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 09.11.2010 - 20:20 #86163
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

niet sa co cudovat, oni sem tak ako mnohi dalsi, dosli kvoli statnym stimulom, nie kvoli tomu zeby tu chceli dlho a spokojne podnikat. sme pre nich docasny danovy raj, nasim dodavatleom jednak neveria, a jednak neplatia, lebo dobre vedia ze ked skoncia stimuly, pojdu do riti a ziadny maly slovak pre nich uz nebude existovat, sekera nesekera. tak ako nedavno molex v kechneci, skoncili stimuly a danove ulavy, prepustili vsetkych, zavreli fabriku, a sup do azie. a co ine sa uz od politiky statnych stimulov pre zahranicne firmy da cakat. keby tie iste peniaze dali domacim, aspon im po skonceni dotacie nezdrhnu, kam by chodili ked su doma, ale zahranicny podnikatel ktory si tu spravi filialku s lacnou (takmer bezplatnou) pracovnou silou, nema preco ostat ked skoncia vyhody kvoli ktorym prisiel. je to system chory od zaciatku po koniec, a je rovnako chore ked sa niekto cuduje nad tym ze takto nastaveny system prebieha tak ako prebieha, a konci tak ako konci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 10.11.2010 - 12:31 #86185
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Merák je potrebná vec ak ked staci iba zakladny. Ak fat clovek potrebuje vytlacit protokol tak ho to musi živť aby sa to oplatilo. Každopádne ak mate ceny na meraky do ruky hodte sem približne kde to začína.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Merak optiky a metaliky  PostPosted: 10.11.2010 - 13:43 #86192
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
pixall to vystihol, presne tak to je, len dodam ze aj PSA tu nebude dlho. Uz ma takmer postavenu dalsiu fabriku v Kaluge - Rusko Chodia k nam uz na skolenia ludia odtial. 2 roky tomu davam a idu do prdele zo slovenska.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)