Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:03


Slusne znacky kabelaze

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chalan
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 11:42 #68984
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kazdi z nich chce zarobit, a vie ze cim lacnejsie to kupi tym viac na tom zarobi, pochybujem dnes o kvalite hocktorej znacky, vsetko sa ajtak berie z ciny... preto som pisal ze radsej pouzit cat6 a ocakavat od neho menej, resp. minimalne to iste ako od cat5e ako kupit cat5e a ocakavat od neho ze pojde ako cat5e Smile...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 12:31 #68986
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Gembird vyraba /nie nevyraba, len znackuje/ od kablov cez switche a sluchadla "vsetko".
Lanko na 60m ??? Sa mi sniva a ci bdiem ? Lanko by som nakrimploval maximalne medzi pocitacom a zasuvkou. Na taketo dlhe spoje LEN drot. Je pravda ze v exterieri - na slnku a na mraze sa rozpada po 1 roku izolacia. Idealne su outdoor hrube samonosne droty, ale ukoncuju sa len do zasuviek. Znacka DRAKA. Inak na vsetky indoor spoje pouzivam drot BELDEN alebo Solarix. BTW je celkom fajn ked su zafarbene aj blede kabliky. Neviem ako to mam opisat - u "znaciek" ako GEBIRD su cisto biele, u lepsich znaciek su farbene odtienom farebneho kablika /sak si roumieme/. U FTP a STP maju aj kvalitny oplet. Na vytahove sachty len a len tienene. Kolega zo Ziliny, ktory bol aj na stretku skfree spominal, ze sa mu do ethernetu indukuju aj nejake veci z koax. spolocnych TV zvodov. Takze na strechu len tienene a droty.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 13:12 #68989
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

CHALAN
Quote: › kazdi z nich chce zarobit, a vie ze cim lacnejsie to kupi tym viac na tom zarobi, pochybujem dnes o kvalite hocktorej znacky, vsetko sa ajtak berie z ciny... preto som pisal ze radsej pouzit cat6 a ocakavat od neho menej, resp. minimalne to iste ako od cat5e ako kupit cat5e a ocakavat od neho ze pojde ako cat5e ...


Uz len cakam, ze by som kupil CAT6 a nepojde to ani ako CAT5, lebo to bude akoze fake CAT5E prepisany na obale na CAT6 ... Rolling Eyes K tomu este, ked miesto koncoviek CAT6 hodia nejake CAT5E, tak vysledok bude - no neviem neviem, aby nebolo este horsie Smile

Ako si clovek moze byt isty, ked vseliake pofiderne kable na CAT5E idu ledva na 60m, tak ked bude mat CAT6 podobneho typu, tak mu co - pojde na 70m ??? Very Happy To radsej kvalitny CAT5E, ked tam aj tak napr. pojde fast ethernet. Podla testov napr. u gigabitu, nebola problem ani CAT5E kabelaz ako skor komponenty /server, klient, sietovky, switche/ na oboch stranach.


orin
u Gembirdu tu bolo ale pisane, ze sa rovnako choval aj DROT...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 13:35 #68990
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Ja co viem a o com rozpravam tak tie su certifikovane a certifikaty prechadzaju podla normy 5e. To znamena ze ked niekto kupi 6kovy kabel znacky chin shej alebo nieco ala gembird tak to plati ako pisal chalan. ALe pokial mas osahanu znacku kablu, ktoru poznas a prechadzaju ti testy podla deklarovanej normy a este aj med bude mat stale konstantnu hrubku tak sa nemusis obavat ze ti kabel pojde iba na par desiatok metrov nedajboze budes rozmyslat ci cez to budes vediet pustit Gbit.
A kazda serioznejsia znacka (predajca) kablov si svoje zasielky kontroluje a meria....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 13:38 #68991
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Co sa tyka koncoviek CAT5E vs CAT6 /RJ45/, niekto tvrdil, ze CAT6 ma hrubsie drotiky, takze vraj nejde napchat do CAT5E koncovky. Teda, ze CAT6 koncovka ma hrubsie otvory pre drotiky. Tak by sa to dalo asi rozoznat.

Co myslite ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 10.10.2008 - 15:07 #68992
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
keo wrote: ›


Hej maju hrubsie medene jadro a tym padom aj cely drotik aj s izolaciou je hrubsi.... Avsak sa da trozka obtiaznejsie ale da sa nacvaknut na cat5 konektor. Cat6 konektor je iny v tom ze konektor sa sklada zvacsa z dvoch casti, ktore sa do seba zasuvaju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 11.10.2008 - 20:12 #69024
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
navrhujem na dalsom stretku skfree novu sutaz v rychlosti krimpovania kabla cat6 do koncovky cat5.....kto je za?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 10:11 #87527
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL:

co poviete o pouziti CAT5E kablov vo vyrobe. Je tam mnostvo silovych vedeni 480V a mozn sa nebude dat obcas vyhnut kratkemu subehu na par metroch. Pouzivat UTP, ci radsej FTP/STP ? Ukoncenie bude na klasicke RJ45 koncovky do prepatovych ochran od APC.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 10:34 #87530
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
na to je predsa optika a je vyriesene vsetko, aj dlhe useky, ktore sa vzdy vyskytnu vo vyrobe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 10:44 #87531
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

na 480V by som si daval pozor, je to viac ako 400V.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 11:14 #87533
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

421:

isteze, optika by to riesila. Ale ked sa to zrata ta cena, plus dalsie mozne komplikacie - adapter do racku. Esteze ten je zalohovany na line interactive UPSke. Ale na druhom konci napajanie adaptera vo vyrobe, kde su tazke masiny... to bude kolisat, adapter zblbne, prevodnik vytuhne. Naviac sa mozno bude planovat viac dalsich strojov. Na to uz nie su porty na zapojenie dalsich adapterov.

Teraz, ked to ma clovek robit okamzite bez naradia na optiku. Kolegovia to niekde natiahnu, nedodrzia ohyby. Plus, aj ked sa urobia,
tak pri instalacii dalsich kablov mozno cakat zle zaobchadzanie so stavajucou kabelazou. Proste to niekto niekedy niekto niekde nasilu narve...

Optika je idealna, ale v nemennom a stabilnom prostredi. Ono je to do 100m, takze neni nutnost to riesit optikou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 11:38 #87534
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ja mam na to jednoduchu formulku...

co je indoor 100MBit, gigabit je mi sumafuk.. hocijaka cina mi zatial chodi uplne jednoznacne..

co je outdoor je 100Mbit s PE obalom

a co je outdoor gigabit je vzdy optika
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 07.01.2011 - 19:31 #87548
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

keo: ked nechces optiku, tak tam daj SSTP (SFTP) kable, ci uz cat5e alebo cat6...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.01.2011 - 20:46 #87600
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no raz som bol na angacable v nemecku, a tam ma presviedcali chalani z beldenu aky su uzasny a ze maju iba vlastne fabriky a nic nerobia v chine a pod....isiel som od nich dobre vyzbrojeny, od krimpovacich kliesti, cez orezavak az po specialne pripravky na montaz roznych konektorov a konektorov hadam tisic v batohu. Na druhy den som sa zastavil u jednej chinanky ktora sedela za malym stolom a mala pred sebou iba A4 vykres a na nom nalepenych asi 10 vzoriek nejakych kablov. Tak som si k nej prisadol a spustila.....nestihal som tie anglicko cinske cislice a kilometre kablov co spominala, ze vyrabaju.....a potom vybrala sanon a ukazala mi kopie kontraktov ako referencie napriklad s nokiou, beldenom a pod.....bolo dodiskutovane Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Slusne znacky kabelaze  PostPosted: 09.01.2011 - 22:22 #87601
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

keo
asi mas nejaku akciu a neves co pouzit my robime pre JC kadeco a tahame aj silovinu aj datovku
pouzivame tento kabel http://atcomp.sk/presmerovani.aspx
alebo nieco podobne(tieneny kabel cat6 kazdopadne) su tam trasy cca od 130-150 m a chodi to a subehy kablov su desiatky metrov niekdy je to skoro na celej trase
mozno priemustnost nieje 1000Mb ale iba 100 ale nebol problem ked sme to tahali takto
z cat 5E sme mali problem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)