Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.05.2024 - 18:39


wline

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Author Message
majak
Post subject: ..  PostPosted: 23.01.2011 - 16:16 #87851
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
Aman wrote: ›(mne treba momentalne 2-3 kusy, tak by si si mohol svihnut Very Happy )


tak to si myslim ze by trebalo viacerym a permanetne.. Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: wline  PostPosted: 23.01.2011 - 19:42 #87856
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
majak....kazdy patri tam kde sa zaradi. Ja som ta privital u nas na slovensku, ak si nepochopil myslienku, tak to je tvoj problem ty s nim musis zit, nie ja. Ak ti to mam povedat polopate, bolo to zosmiesnenie pomerov na slovensku, nie teba ako osoby. Ludia na slovensku potrebuju silneho obchodneho partnera, ktory nerobi psie kusy ako SAF. SAF kupis v polsku, madarsku a pod...lacnejsie ako na slovensku. Ak kupis spoj v polsku, narobis tym neskutocne vela problemov predajcovi. Vela providerov riesi situaciu nakupovanim ci uz v madarsku alebo polsku alebo v cechach. Pixall sa snazi predavat za dobre ceny ale jeho marza je na tom par korun a ja ho obdivujem, ze sa do toho pustil. Diagnoza slovenskeho providera je taka, ze nekupi u znameho....mali sme to moznost vidiet u gyra a jeho neptun, pixall s jeho obchodom a pod.....takze taka situacia u nas. Ono to aka je situacia na slovensku je pravdaze aj o ludoch, takze onas vsetkych. Skus si teda este raz precitat moj prispevok, myslim ten predchadzajuci, a skus tam nehladat utoky na svoju osobu a trochu sa od toho textu odosobnit.....no a potom napis este raz ci si stale myslis to co si napisal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: slovak-podnikatel  PostPosted: 23.01.2011 - 22:24 #87859
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

Ja som to vyriesil zaujimavo, az ma to zaraza Smile

Jednoducho so slovakmi nerobim...Mame zakaznikov z USA, Kanady atd., a tam sa dohodnute veci (aj USTNE dohodnute) drzia ako fras - ked je dohoda 15teho peniaze na ucte, tak tam 15teho svietia - ziadne vyhovorky ze banke to dlho trva alebo tak Smile

Slovakovi nech ponuknes akukolvek sluzbu (napr. 24 hodinovy monitoring alebo okamzity zasah na jeho systemoch - pri systemovej administracii) tak on chce cenu ako keby sa to robilo v pracovny den od 9 do 17 a samozrejme chce to mat hotove ihned (nech na tom ihned robi 10 systemakov a minimalne 4 sietiari). Potom samozrejme nezaplati v termine splatnosti, ani po prvej upomienke...Az ked sa spytam ze kde su peniaze tak sa zbada ze aha, daco som nezaplatil a samozrejme sa ozve az ked bude zase nejaka krizova situacia, lebo co je to za nehoraznost chciet peniaze za vystavenu fakturu...Profylaxia ziadna, sprava ziadna...a tak si tu zijeme Smile

Zaraza ma aj pristup obchodnikov (AGEM), dojimave to bolo pred vianocami ked mi (podla ich slov) nestihli nalozit balik kurierovi, lebo oni toho maju vela (kto by to len cakal na vianoce, ze?) a ze to pride na dalsi den - samozrejme prislo, ale nekompletne, nejaky balik sa cestou "stratil"/"zabudol" v depe DPDcka takze z 24 hodinovej dopravy bola doprava 5 dnova (boli vianoce) - uz som ani nepisal reklamaciu - ved naco Smile aj tak sa nic nezmeni lebo slovaci su uz raz taki...pixall ma ako jeden z mala ludi na tieto veci triezvy a normalny pohlad - vacsina ludi mi vravi ze je to normalne...ale tak ked to v USA, kanade alebo kde vsade funguje bez problemov (platobna disciplina, platby cez kreditky) preco to nemoze tak byt u nas...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: wline  PostPosted: 23.01.2011 - 23:36 #87860
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
sogi je to velmi jednoduche, u nas to nefunguje preto lebo najvacsimi dlznikmi su prave firmy patriace poslancom a zakonodarcom tohto statu. Oni sami si vytvaraju take podmienky, aby nas vsetkych mohli okradat a nehoraznym sposobom obrat o peniaze. Ved preco neuzakonia, ze nezaplatenie faktury do 14 dni je trestny cin. Ved co by sa stalo....nic, podnikali by iba ti co na to maju. Preco ti lekar nepredklada fakturu za vykon, ktory si da preplatit v tvojej poistovni? lebo by si zistil ako ta okrada. V zahranici som videl jednoduchy sposob. Doktor ta vysetril, vystavil fakturu ty si ju zaplatil a potom si isiel do poistovne a ta ti ju preplatila ale iba tie ukony, ktore mas u nej zazmluvnene, ostatne nad ramec si cvakas sam.....atd takychto veci by sa dalo na slovensku najst neskutocne mnozstvo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: wline  PostPosted: 24.01.2011 - 00:07 #87862
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
re 421: myslim si ze som to napisal dost mierne na to aby si to nepochopil tak ze som si myslel ze na mna dajako extra utocis. zaroven s tebou suhlasim v tvrdeniach ohladom situacie na slovensku o com som tu uz aj predtym pisal... az na ten rozdiel ze dane informacie ktore mas ty som ja doteraz nemal. Smile takze nic sa nedeje z mojej strany vsetko OK.


btw ako tak pisete o tych fakturach za lekara alebo spominate tie veci s usa a kanadou tak to je inac fakt uplne iny pristup.. ja tak isto poznam take pripady s usa kde to uplne inac funguje s platenim za sluzby (kamarat pre americanov robi weby..). mohlo by to veru tak aj na slovensku fungovat. tuna je kopec veci uplne cudnych Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: wline  PostPosted: 24.01.2011 - 21:52 #87874
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
tato debata je teda uz offtopic ale aj wline pokladam za off Smile pixall neuraz sa...takze situacia je v celej europe velmi zla. Ak sledujete dianie v cechach, tak skoro vsetci lekari dali vypovede. Minister krici ze je to nezodpovedna a pod....nikto sa vsak nepozastavuje nad tym, ze nase peniaze sa naleju do nejakej poistovne, ktora potom rozhoduje kolko vyplati za lieky, kolko za ukony lekarov a kolko si odvezie na kajmany....no a zatoto beru plat poslanci? Poslanec a minister by mali byt funkcie za odmenu, ako prestiz a nie platene funckie. Vsetkym v parlamente by som zobral vyplatu a hotovo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: wline  PostPosted: 25.01.2011 - 01:03 #87878
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
btw. uz sa nam to krati priatelia.. Very Happy http://ubnet.ath.cx/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: wline  PostPosted: 25.01.2011 - 10:49 #87882
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
na margo stazovania sa na netcons: vcera som bol za p. paskom - musim povedat ze tento pan sa aspon vie na urovni fundovane porozpravat a bol ochotny a mal cas diskutovat o moznostiach vyriesenia mojho dlhodobejsieho problemu s reklamaciou takze kvitujem a vzhladom na zistene skutocnosti musim poznamenat ze som po velmi dlhej odchadzal spokojny. este som zvedavy ako sa ukonci nas zmluvny vztah vramci danej veci. za svojim nazorom si stojim ale hlavne mi bolo objasnene ako sa veci maju takze musim p. pasku v tomto momente pochvalit za ludsky pristup. kiez by sa takto postupovalo u kazdeho cloveka u predajcov a providerov okamzite a nie len po dlhych tahaniciach tak by veci isli ovela jednoduchsie a pritom staci si len najst chvilu casu. verim ze takych ludi akymi som aj ja ktorym treba vysvetlit detailnejsie ako sa veci maju a zodpovedat to na co sa pytaju aby vedeli ako sa maju zariadit nie je az tak vela aby sa tomu nedalo z casu nacas venovat chvilu biznis casu. vysvetlena a ukoncena kapitola... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: wline  PostPosted: 28.01.2011 - 00:05 #87933
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›tato debata je teda uz offtopic ale aj wline pokladam za off Smile pixall neuraz sa...


Wink ty sa tiez rasto neuraz, ale kde si bol posledne 2 roky ze si na toto zistenie prisiel az teraz? ved vyvoj skoncil asi pred 2 a pol rokom, a snad pred rokom skoncila aj wline webka, tak ake neuraz sa... a just sa urazim Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: wline  PostPosted: 28.01.2011 - 07:16 #87937
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
bal som sa ci nemas este stale velky citovy vztah k wline-u .... viem, ze ste tam odmakali vceku dost prace....a potom prisiel velky lenin, viedol ludi do boja aby mali vzdy dost chleba, radosti a pokoja.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)