Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 23:55


mikrotik bridge transparent

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
peterho
3 Post subject: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 16:29 #95097
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

caute, chcem vas poziadat o radu, mam mikrotik na usb kluci, bootujem ho v Pentium PC, v ktorom mam 3 gigove sietovky - 1 ako manazment a 2 ako transparent bridge. Potrebujem radu ako resp co mam naklikat v mikrotik aby mi robil transparent bridge - potrebujem shapovat par skupin ip /asi 5/ a idealne ak by to aj ratalo prenesene data pre ipcky /asi 100IP/. traffic tam je cca 200-300Mbps. dufam to bude to pentium zvladat, vopred diki za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 16:39 #95098
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Možno je aj iný spôsob o ktorom neviem. Pokiaľ ten mikrotik neroutuje tak shapovať pomocou queue sa dá. Bridge -> settings -> Use Ip filter. Čo to ale spraví s CPU netuším Smile. Samozrejme musíš mať príslušné queues pre IP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peterho
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 16:42 #95099
Basic


Joined: Máj 18, 2003
Posts: 247

ok ale pokial len nainstalujem mikrotik a nic nenastavim na tych 2och kartach ktore budu pouzite pre bridge, mozem tam zapojit kable a pojde mi to ? asi nie. takze prosim o radu co mam nastavit pre tie 2 karty .. diki
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 17:08 #95100
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nič, pridáš ich do bridge1, v settings zapnes IP firewall a do queues nahadzes jednotlive IP a pridelis im rychlosti Smile samozrejme spravne routy a adresy musis mat nastavene Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 19:03 #95102
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›nič, pridáš ich do bridge1, v settings zapnes IP firewall a do queues nahadzes jednotlive IP a pridelis im rychlosti Smile samozrejme spravne routy a adresy musis mat nastavene Smile


mozno by nebolo odveci otvorit eshop s takymito sluzbami ze by sa ludom nastavovali na poziadanie nejake zlozitejsie konfiguracie.. to si myslim ze asi nikto nerobi aspon teda o tom neviem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 19:06 #95103
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

i4 wifi to robi Smile Ja nemam problem, keď viem nastavim aj zadarmo lol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 19:32 #95105
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
to som ani nevedel.. ktohovie ale za ake ceny Smile ale tak zasa tiez koho to bavi no.. Smile pomoct je jedna vec a podnikat druha
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 12.12.2011 - 21:13 #95113
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Mne sa tiež dostalo mnohokrát pomoci (zadarmo), neviem prečo by som mal teraz ja pýtať € za to.

http://www.i4wifi.cz/nahrani-softwaru_d1425.html
http://www.i4wifi.cz/technicka-podpora- ... d1426.html
http://www.i4wifi.cz/technicka-podpora- ... d2152.html
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: mikrotik bridge transparent  PostPosted: 13.12.2011 - 00:46 #95116
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
nevravim ze teraz by si mal za to daco pytat.. len som vseobcen konstatoval Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)