Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 12.05.2024 - 18:35


Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
sCARAB
Post subject: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 14:44 #96610
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Caute profici, chcel by som sa poradit ohladom vystavby maleho pristupoveho bodu. Kedse som viac menej amater zaujimali by ma vase nazory a rady.

Uz par rockov mam na streche nasho cinziaku sektorovku s ovis 5460 /toto zelezo pridem skontrolovat raz rocne vycistit pavucinu v skatulke inak funguje ako hodinky odkedy tam trci/ v pasme 2,4 ale kedze na dnesnu dobu to je uz pomale a aj dost zarusene chcel by som prejst na 5ghz.

Mam takuto predstavu. AP Rocket M5 + Vsesmerovka ubiquinti 10 alebo 13 dBi . Klienti su vo vzdialenosti 600-2000 m a chcel by som pouzit Airgrid M5 23dBi. /Jeden spoj s airgirom uz mam a som s nim velmi spokojny/ . Kedze mam par znamych co su uz aj na opacnu stranu ako vyzaruje momentalne sektorka tak by som chcel pouzit prave vsesmerovku.

Takze otazky by zneli.

1. aku skusenost mate s Rocket M5 co sa tyka jeho stability a spolahlivosti.

2. ist do 10dBi vsesmerovky aleob 13dBi alebo sa to snazit riesit sektorovkou ,

3. dalo by sa Rocket M5 napajat routerboardom RB750UP

za rady a postrehy velmi pekne dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 16:59 #96614
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

daj tam nanostation

ma vsebe aj antenu aj zariadenie

to iste klienti a mas pokoj...

a vyprdni na vsesmerovku... urcite je lepsie riesenie viac sektorov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 17:20 #96615
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Pise ze tam ma vsesmerovku.

Ak mas peniaze na rocket M5 a omni antenku smelo do toho. Je to drahe riesenie, no vrati sa to Smile . Klientov mozes aigrid jasne, ale osobne by som si aigrid nekupil uz len preto, ze sitka patria do kuchyne Laughing . Ake rychlosti poskytujes klientom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 22:00 #96636
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›ale osobne by som si aigrid nekupil uz len preto, ze sitka patria do kuchyne
Laughing Laughing Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 22:40 #96639
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

mam konkurenciu ktora povedla mna montuje airgridy, chodim sem tam na servis alebo pripojku a vsimam si na strechach v akom stave boli tie aigridy ked padal ten lepivý sneh. Druhá vec, ak má byť M5 investícia do budúcnosti tak prečo robiť single?.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 23:24 #96644
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

suhlasim, ze ked ked uz investovat, tak uz nie do single.

ale airgridy musim obhajit, ked padal ten lepivy sneh tak na jednom kopci mam dva velke gridy. urcite boli olepene snehom lebo je to na otvorenom mieste ale signalom to takmer nepohlo.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 07.02.2012 - 23:27 #96645
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

jurkoo wrote: ›urcite boli olepene snehom lebo je to na otvorenom mieste ale signalom to takmer nepohlo.
tak toto kym neuvidim Smile neuverim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 08.02.2012 - 09:34 #96651
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

midnight_man wrote: ›Pise ze tam ma vsesmerovku.

Ak mas peniaze na rocket M5 a omni antenku smelo do toho. Je to drahe riesenie, no vrati sa to Smile . Klientov mozes aigrid jasne, ale osobne by som si aigrid nekupil uz len preto, ze sitka patria do kuchyne Laughing . Ake rychlosti poskytujes klientom?


Niesom ziadny poskytovatel je to len zdielanie mojho netu medzi znamych a kamaratov, sme tam 6ti, nijako to neshapujem mozno sa mi teraz smejete ale zatial sme za tie roky nemali ziadny problem. Doteraz som mal pripojenie 10Mbit ale pravdaze tie 2,4ghz viac nepustili ako 3Mbit. Teraz mam linku 30Mbit a navrhol som znamym ze by sme mohli prejst na 5Ghz a mali by aj oni rychlejsi net preto ten 5Ghz. Jeden spoj takto uz mam Airgid vs Airgrid s 23dBi antenkou a priepustnost je tam RX 54/TX 42.

Vsesmerovku chcem pouzit prave preto lebo dalsi kamarat byva uplne na inej strane ako by to pokryla ta sektorovka . A v pripade 2 sektoroviek sa naklady zvysuju.

Je velky rozdiel medzi tou ubiquinti 10dBi a 13dBi vsesmerovkou? Oplati sa zaplatit navyse tie peniaze za tie 3dBi.

Bude z nej postacujuci signal v okruhu 2Km?

dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 08.02.2012 - 10:19 #96654
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

sCARAB wrote: ›
midnight_man wrote: ›Pise ze tam ma vsesmerovku.

Ak mas peniaze na rocket M5 a omni antenku smelo do toho. Je to drahe riesenie, no vrati sa to Smile . Klientov mozes aigrid jasne, ale osobne by som si aigrid nekupil uz len preto, ze sitka patria do kuchyne Laughing . Ake rychlosti poskytujes klientom?


Niesom ziadny poskytovatel je to len zdielanie mojho netu medzi znamych a kamaratov, sme tam 6ti, nijako to neshapujem mozno sa mi teraz smejete ale zatial sme za tie roky nemali ziadny problem. Doteraz som mal pripojenie 10Mbit ale pravdaze tie 2,4ghz viac nepustili ako 3Mbit. Teraz mam linku 30Mbit a navrhol som znamym ze by sme mohli prejst na 5Ghz a mali by aj oni rychlejsi net preto ten 5Ghz. Jeden spoj takto uz mam Airgid vs Airgrid s 23dBi antenkou a priepustnost je tam RX 54/TX 42.

Vsesmerovku chcem pouzit prave preto lebo dalsi kamarat byva uplne na inej strane ako by to pokryla ta sektorovka . A v pripade 2 sektoroviek sa naklady zvysuju.

Je velky rozdiel medzi tou ubiquinti 10dBi a 13dBi vsesmerovkou? Oplati sa zaplatit navyse tie peniaze za tie 3dBi.

Bude z nej postacujuci signal v okruhu 2Km?

dik


Na 2km vsesmerovka je jedno ci 10 a ci 13dBi je slaba. A to nehovorim ze si v meste. Za prve slaby zisk, za druhe pochyta vsetkomozne v okruhu 360st. Ja mam hafo 5G vsesmeroviek, ale len na dedinach a to su vzdialenosti do 1km, tam to chodi ako ma. V meste a na 2 km, jedine sektor aspon 14dBi a na strane klienta minimalne 22-24dBi antenku, lepsie ale 27dBi (ak sito, tak to je taka 40x60cm). Vychadzaj z toho, ze na 5GHz a N a dual-pol potrebujes pre dosiahnute tych vyssich "eN-kovych" rychlosti ovela silnejsi signal ako pri obycanom jednopolarizacnom len 802.11a spoji. Cize ak nakoniec risknes UBI vsesmerku tak urcite tu 13dBi. Ale je dost mozne ze o mesiac ju budes tu v bazari predavat a zacnes riesit Rocket+UBI sektorky Wink, alebo NANO M5 ako sektor>(co ta vyjde najlacnejsie)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 08.02.2012 - 11:03 #96655
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

keksik wrote: ›
sCARAB wrote: ›
midnight_man wrote: ›Pise ze tam ma vsesmerovku.

Ak mas peniaze na rocket M5 a omni antenku smelo do toho. Je to drahe riesenie, no vrati sa to Smile . Klientov mozes aigrid jasne, ale osobne by som si aigrid nekupil uz len preto, ze sitka patria do kuchyne Laughing . Ake rychlosti poskytujes klientom?


Niesom ziadny poskytovatel je to len zdielanie mojho netu medzi znamych a kamaratov, sme tam 6ti, nijako to neshapujem mozno sa mi teraz smejete ale zatial sme za tie roky nemali ziadny problem. Doteraz som mal pripojenie 10Mbit ale pravdaze tie 2,4ghz viac nepustili ako 3Mbit. Teraz mam linku 30Mbit a navrhol som znamym ze by sme mohli prejst na 5Ghz a mali by aj oni rychlejsi net preto ten 5Ghz. Jeden spoj takto uz mam Airgid vs Airgrid s 23dBi antenkou a priepustnost je tam RX 54/TX 42.

Vsesmerovku chcem pouzit prave preto lebo dalsi kamarat byva uplne na inej strane ako by to pokryla ta sektorovka . A v pripade 2 sektoroviek sa naklady zvysuju.

Je velky rozdiel medzi tou ubiquinti 10dBi a 13dBi vsesmerovkou? Oplati sa zaplatit navyse tie peniaze za tie 3dBi.

Bude z nej postacujuci signal v okruhu 2Km?

dik


Na 2km vsesmerovka je jedno ci 10 a ci 13dBi je slaba. A to nehovorim ze si v meste. Za prve slaby zisk, za druhe pochyta vsetkomozne v okruhu 360st. Ja mam hafo 5G vsesmeroviek, ale len na dedinach a to su vzdialenosti do 1km, tam to chodi ako ma. V meste a na 2 km, jedine sektor aspon 14dBi a na strane klienta minimalne 22-24dBi antenku, lepsie ale 27dBi (ak sito, tak to je taka 40x60cm). Vychadzaj z toho, ze na 5GHz a N a dual-pol potrebujes pre dosiahnute tych vyssich "eN-kovych" rychlosti ovela silnejsi signal ako pri obycanom jednopolarizacnom len 802.11a spoji. Cize ak nakoniec risknes UBI vsesmerku tak urcite tu 13dBi. Ale je dost mozne ze o mesiac ju budes tu v bazari predavat a zacnes riesit Rocket+UBI sektorky Wink, alebo NANO M5 ako sektor>(co ta vyjde najlacnejsie)
spravne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Spravna volba anteny a AP v pasme 5 Ghz  PostPosted: 08.02.2012 - 11:59 #96661
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

Dakujem za rady skusim to s tou Nanostation M5 aj ked som sa chcel vyhnut vela zariadeniam kvoli napajaniu , kedze napajanie mam riesene len ako POE. V tom pripade budem nuteny asi nasadit ten RB 750UP
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)