Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 19:32


Spustenie amaterskeho AP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
421
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 15.11.2011 - 21:56 #94337
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Deadbiker normalne osekaj konektory a nanovo to nacvakni, tak aby ti dobre pary fungovali na komunikacia a dalsi par na napajanie.... Niekto sa tu bude ohanat normami, ze to nie je cat5 ale mozes mat nahaku urcite to bude fungovat, treba si uvedomit, ze netlacis do APcka gigabit:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 18.11.2011 - 14:59 #94400
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Problem hadam vyrieseny. Uz mame hadam len odfajceny POE UBNT adapter kedze nejak nereaguje LAN port. To sa ale uz vyreklamuje hadam. Kabel po opatovnom nakrimplovani konektorov uz lan tester hlasi OK.

Chcem sa este spytat daco k tieneniu. Kabel mame FTP konektory tiez. Niekde som letmo cital ze sa zapaja tienenie iba na jednej strane kabla(nieco ohladom dvoch rozdielnych potencialov zeme) vie mi to niekto ozrejmit ci sa to skutocne takto robi.? Ak mam AP na streche ku ktoremu vedie ethernetovy FTP kabel z POE. Ci tento kabel ma mat zapojene tienenie iba na jednej strane(rozumej konektoru). Ja som prirodzene zapajal obe strany ale chcem sa ujistit ci som necital nejaku hovadinu.. kedze som na taku informaciu narazil iba nahodou a v kontexte to malo mozno uplne iny vyznam ako som si to vylozil ja....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 19.11.2011 - 21:25 #94421
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

Ak je to vramci 1 budovy, kde ma byt vsetko zemnenie pospajane, tak sa zapajaju oba konce. Ak tahas medzi budovami, tak tahaj optiku. V opacnom pripade mozes mat medzi zemou v budove 1 a zemou v budove 2 bezne 70V-100V a kopec problemov s tym suvisiacich. A hackovat to nezapojenim tienenia na jednej strane problemy aj tak neriesi - v zariadeni (switch/sietovka) mozes mat aj tak prizemnene cosi a ten prud nepotecie len po tieneni ale aj signalovymi vodicmi..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 23.11.2011 - 18:14 #94686
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

lukic: dakujem za poucenie. Toto som chcel pocut.

Este by ma teoreticky zaujimalo ako by to fungovalo v situaci ak by APcko bolo dajma tomu UBNT rocket M5 a klient klasicky nanostation5 teda nie MIMO. Takyto klient sa na toto APcko pripoji vsak? ako docasne riesenie -kym sa klienti nepovymienaju za MIMO to fungovat bude?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 23.11.2011 - 18:49 #94687
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

bude, ale ak zapnes AirMax, tak ti treba klasicke Nano5 oflashovat 4.x.x firmverom a staticky nastavit vzdialenost. Vyssiu modulacnu ako 54Mbps medzi starymi klientami necakaj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 23.11.2011 - 20:32 #94697
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

+ na Airmaxovom AP musi byt tusim 5.5 beta firmware
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 24.01.2012 - 15:07 #96219
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Zdravim. Je podla Vas este realne spravit spoj na 2,4Ghz pasme ak je sektorka od klienta 1,8km ,alebo to je uz iba zazrak?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 24.01.2012 - 15:28 #96222
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

deadbiker wrote: ›Zdravim. Je podla Vas este realne spravit spoj na 2,4Ghz pasme ak je sektorka od klienta 1,8km ,alebo to je uz iba zazrak?


preskenuj si pasmo a uvidis sam.ak tam bude aspon 30 sieti tak asi tazko to bude mat daku stabilitu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 24.01.2012 - 19:23 #96229
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
na 1,8 km by nemal byť problém len nechci od toho zázrak . Prednedávnom sme skúšal len tak spoj v TT na 3 km v 2.4 Ghz 2x19dB antény mikrotik + zapnutý nstreeme a 36 Mbit akoby sa nechumelilo .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deadbiker
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 25.01.2012 - 13:58 #96252
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

No nic vyskusame uvidime. Cakame kym sa predavajuci anteny ozve nech to vyskusam. Velke zazraky neocakavam. Prinajhorsiom sa tam skusi dat nieco 5Ghz.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deadbiker
10 Post subject: Vyzarovaci vykon  PostPosted: 01.03.2012 - 18:45 #97070
Basic


Joined: Nov 11, 2009
Posts: 195

Tak a som tu zas. Nebudem zakladat nove vlakno, ked tu som doma.

AP mam spustene vsetko bezi. Teraz by som ale rad vyriesil vyzarovaci vykon aby som niekoho nerusil uz v bez tak zarusenom pasme. Neviem aky nazor tu obecne panuje ja len viem ze sa to "nesmie prekrocit".

pasmo 2,4 -co uz je turbo-giga-mega zasrane Very Happy

antena 19dBi sektorka
kabel N(m)/RSMA(f) cca 1.5m-dlhy
pigtail U.FL/RSMA(m) cca 20cm-dlhy
bleskoistka

AP-Routerstation narkmeny s CM9.

Podla toho co som sa zatial docital je limit v tomto pasme na 20dBi. Ja pocitam takto:

antena |+19
kabel |-2
pigtail |-2
bleskoistka |-3

sucet |+19-2-2-3= 12

Teda mozem 20-12=8 --co je vlastne vykon ktory mozem este nadstavit na CM9.

A teraz by som potreboval vediet ci pocitam spravne alebo mi nieco unika, budem rad ak ma opravite. Robim to v podstate prvy krat. Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 01.03.2012 - 18:50 #97071
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

je to tak, aby si sa zmestil do limitu, tak 8db je horna hranica
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Spustenie amaterskeho AP  PostPosted: 02.03.2012 - 18:16 #97090
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ked som pouzival volakedy este 2,4 tak najviac ma vedelo nasrat ked som tam naskenoval polovicu sieti co boli ocividne z dakych dsl wifi routrov (lebo t-com a ich heslo wifi router do kazdej domacnosti) a samozrejme v zakladnom nastaveni vykon vyhuleny na plno a b+g,buzeranti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)