Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 08:00


pripojenie v oblasti Závod-Húšky(záhorie)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
psichac
Post subject: pripojenie v oblasti Závod-Húšky(záhorie)  PostPosted: 20.07.2012 - 15:09 #99696
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
Ahojte,som tu nový tak prepáčte ak som zle zaradil tému...
Mám známeho ktorý býva v lokalite Závod-Húšky na záhorí,na rozhraní BA a TT kraja, niekde tu :
48.568543,17.053785 približné GPS súradnice.
Problém je že tam nemá internet,proste žiadna pevná linka,ani dial-up,DSL tobôž nie...ani na mobil tam nieje dostatočný signál a dokonca mu tam nešlapal ani F-OFDM od T-mobilu a na orange tam vraj nieje absolútne signál...Teraz ide ako-tak cez EDGE od O2 ale je to strašné...
Pozeral som v okolí nejakého takéhoto wifi providera,našiel som jedine RadioLAN,spýtal som sa kamoša čo tam robí či tam nemajú náhodou pokritie,ževraj áno ale musí byť priamá viditelnosť- a to ževraj nieje,že ten známi má v ceste nejaký kopec :/ ...čiže 0 bodov...a myslím že kôli jednému človeku by oni nejaký další bod nerobili,je to taká chatová oblasť skôr...no známi tam býva trvale...

Nieje niekto v okolí čo by mu vedel poskytnuť pripojenie?
Prípadne čo by ste mi navrhli,akú inú možnosť? Postaviť na tom kopci vlastný stožiar ktorý by chytal wifi od radiolanu alebo niekoho iného a vysielal do Húšiek? Alebo satelitné pripojenie?
Je to taký starší pán takže by mu stačilo pozerať emaili,popozerať nejaké stránky atď, nič náročné...

Dakujem za akúkoľvek radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: pripojenie v oblasti Závod-Húšky(záhorie)  PostPosted: 20.07.2012 - 20:59 #99700
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

vidim to jedine na satelitne pripojenie.. vsetko ostatne je prilis financne narocne...

este by bola moznost ak su tam stlpy natiahnut si kabel od najblizsieho bodu kde je k diispozicii pripojenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
psichac
Post subject: RE: pripojenie v oblasti Závod-Húšky(záhorie)  PostPosted: 22.07.2012 - 16:10 #99718
Basic


Joined: Júl 20, 2012
Posts: 94
Location: Bratislava
no asi jedine ten satelit..iked zase vstupné náklady pár sto eur,mesačne,no...tiež relatívne vysoký ping ale tak ak by neskajpoval náhodou tak by mohlo byť ok...
a čo sa týka káblu..ked som pozeral cez google earth tak Húšky sú od Závodu len vzdušnou čiarov takmer 3km, od Moravského Svatého Jánu 4,5km, od Borského Svatého Jura 5,2km takže aj keby tam niekde bol pripojny bod na kábel tak myslím že by to bolo tiež zložité,kedže metalika má max. 100m a neviem či by bolo rozumne robiť to cez prevodniky na optiku atd...

Fakt ani z toho Moravského Jána alebo z Jura sa nedá nejaká wifina?
alebo fakt len ten satelit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: pripojenie v oblasti Závod-Húšky(záhorie)  PostPosted: 22.07.2012 - 16:32 #99719
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ethernet ma dosah 100 metrov
metalicka dvojlinka s napr VDSL modemami niekolko kilometrov
optika s prevodnikmi bezne niekolko desiatok kilometrov
problemom je len zohnat (najst) vhodny kabel alebo zriadit novy, preniest data po kabli je uz potom rozhodne mensia vyzva, to uz dokaze kazdy kto tomu aspon trochu rozumie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)