Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:07


Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 25.08.2004 - 12:37 #11099
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
predsatvujem si to asi tag ze si zvolim typ protokolu cez ktory chcem prenasat (napr ftp) a program mi nakoniec vypluje max min a priemer stahovacej rychlosti (tieto 3 veci by som bol rad aby tam boli).
samozrejme ak bude free o to lepsie;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 25.08.2004 - 17:13 #11110
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
more info Smile
win, linux
alebo linux server kt. to moze brat z iptables a windows klient
.....
alebo snad samotny soft ma data prenasat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 25.08.2004 - 17:23 #11112
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Podla mna je to odveci otazka, nainstaluj si dumeter zo stranky www.dumeter.com a vytvor si niekde FTP server smaba server a ine protokoly co ches testovat a pomocou roznych klientov sa nane pripoj daj tahat a odmerias rychlost Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 25.08.2004 - 22:16 #11115
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
otazka odveci nie je imho...sambu ftp a vsetko ostatne mam...riesit to cez iptables s pouzitim mrtg sa mi zda dost zlozite (aj ked je na to skript uz mozno vymysleny pripadne nie je zlozite ho spravit je to only linux to sa mi moc nepaci)...chcem skor nieco co mi umozni testovat rychlost aj statisticky...skusim pozriet ten dumeter
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 26.08.2004 - 01:26 #11120
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ja som si spravil aplikaciu, kt. mi za zadany interval realtime zobrazuje "trafik" na vsetkych pravidlach v iptablesoch
pouzitelne aj pri ladeni QOS
teda po dokodeni toho minima, maxima by ti to mozno vyhovovalo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 26.08.2004 - 09:25 #11126
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
no mozes mi to poslat pozriem sa na to ci to robi to co chcem aj ked sa obavam ze asi nie;o( nakolko ja by som chcel nieco nezavisle na platforme hlavne preto napr ze mne http protokol pri laboratornom testovani vykazuje vacsiu stabilitu pri prenose ako ftp ale nemam sa o co opriet (nejaky vystup)...dumeter nerobi to co co potrebujem on len meria data na interfejsi a to vie hocijaky iny program;o(
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 27.08.2004 - 01:20 #11146
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
http://www.rt.sk/~jmi/download/shaper%2 ... zation.rar
neda sa z GUI nic nastavit, nebolo kedy -> prepis si v zdrojakoch (ale je to delphi)

dalej je tam daky php skript, kt. hodis na linuxy a posiela ti statistiku

zrejme ti to na nic nebude, mozno ako inspiracia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
remote_slonik
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 21.10.2005 - 11:20 #24299
Basic


Joined: Sep 09, 2005
Posts: 34

jmi wrote: ›http://www.rt.sk/~jmi/download/shaper%20visualization.rar
neda sa z GUI nic nastavit, nebolo kedy -> prepis si v zdrojakoch (ale je to delphi)

dalej je tam daky php skript, kt. hodis na linuxy a posiela ti statistiku

zrejme ti to na nic nebude, mozno ako inspiracia


sakra nejako to uz nejde stiahnut pls refresh linkk.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
loader
Post subject: RE: Program na meranie rychlosti pripojenia cez rozne protokoly  PostPosted: 11.11.2005 - 10:20 #25208
Basic


Joined: Nov 09, 2005
Posts: 4

Pozri si toto: http://www.ixiacom.com/products/perform ... _ixchariot

Je to super nastroj na zistovanie priepustnosti siete. Mam to vyskusane, mozes si na nom nastavit rozne typy testov...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: uff  PostPosted: 11.11.2005 - 13:51 #25214
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
loader wrote: ›Pozri si toto: http://www.ixiacom.com/products/perform ... _ixchariot

Je to super nastroj na zistovanie priepustnosti siete. Mam to vyskusane, mozes si na nom nastavit rozne typy testov...


Ahoj ja som to prebehol teda ich stranku a je to zaujimave no nejak to chce moc registracii a zabudol som si este vsimnut ci to je free.
neporadis mi ? neco free?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)