Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 09.05.2024 - 17:42


ovladanie CBQ alebo HTB cez web

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
crux
Post subject: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 17:45 #11921
Basic


Joined: Jan 01, 2004
Posts: 25

Neviete alebo nemate niekto skript na ovladanie cbqq aalebo htb cez web ? POtreboval by som to pre ludi co ani zatat nevedia v linuxe. Cez webmin to nechcem riesit, zislo by sa cosi mensie najlepsie v PHP.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 18:57 #11923
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Neviem o tom ze by to Webmin vedel ..., co sa tyka web rozhrania tak skus pohladat na www.czfree.net, tam nieco take riesili ale ostalo to vo vaze alfa verzie takze moc pouzitelne to asi nie je ...

Ak vsak hladas uzivatelsky jednoduche riesenie skus StarOS alebo Microtik, pripadne BriLAN.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
crux
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 20:30 #11927
Basic


Joined: Jan 01, 2004
Posts: 25

no rozbehane to uz je lenze okrem mna to nevie nikto ovladat - nikomu sa to nechce ucit. A potrebujem aby to mohli aj ostatni nastavit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 21:52 #11929
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja zas mam opacny problem, ja sa to naucit chcem ale nemam nikoho kto by mi s tym pomohol a ani neviem ako a kde zacat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 22:14 #11931
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Odporucam zacat cez google Very Happy ak nezabere tak mozes aj tu na SKfree:

http://www.skfree.net/modules.php?op=mo ... mp;thold=0

alebo na ROOT.CZ, kde vysli 3 celkom dobre clanky o HTBcku :

I. cast
http://www.root.cz/clanek/1795

II.cast
http://www.root.cz/clanek/1887

III.cat
http://www.root.cz/clanek/1967
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 22:44 #11932
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dik idem to studovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 22:46 #11933
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jednu vec mi ale prosim prezrad teraz nech mozem ten pocitac spravne vypnut. Mam nanistalovane serverbalicky aj kde ale nemozem dat shutdown a tak ho vzdy vypnem natvrdto a po starte mi kontroluje disky a znova bootuje a hrozne to zdrzuje. ako korektne vypnem ten linux, je to mandrake...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
iwik
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 25.09.2004 - 23:00 #11934
Basic


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 118
Location: Bratislava
zeby shutdown -h NOW, resp halt ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
face
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 27.09.2004 - 15:50 #11974
Basic


Joined: Feb 18, 2003
Posts: 252
Location: Zvolen
to chalan: keby si pouzival ako suborovy system daky zurnalovaci file system (ja osobne xfs, ale su aj ext3, reiserfs...) tak by ta kontrola diskov po tvrdom vypnuti netrvala tak dlho...Smile aj ked ako iwik povedal... alebo zeby init 0 ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
crux
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 27.09.2004 - 16:27 #11978
Basic


Joined: Jan 01, 2004
Posts: 25

Asi myslis hardwarove vypnutie PC. V tom pripade musis mat v kerneli zapnutu (a nahratu v pamati ak su to moduly) podporu APM alebo ACPI, a musi ti bezad prislusny demon (apmd alebo acpid). POkial mozes pouzi acpi, je to novsie a lepsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 27.09.2004 - 18:28 #11986
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ano myslel som hw vypnutie pcdla z linuxu, diki moc. to face: mam tam ext3 ale PCdlo je 166mmx Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
crux
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 02.11.2004 - 09:26 #12598
Basic


Joined: Jan 01, 2004
Posts: 25

eth3 je nafigu, pouzivaj REISERFS alebo XFS, a miesto APMd pouzivaj ACPId pokial to je mozne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 02.11.2004 - 13:02 #12602
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
crux: ak je vadna eth3, treba ju vymenit za inu Smile akurat ze eth3 nema nic spolocne s filesystemom Very Happy to si ale asi skor myslel ext3, avsak tam ti to moze byt relativne jedno, kazdy z nich ma svoje vyhody aj nevyhody (a su situacie kde napriklad najradsej pouzivam minix alebo FAT12 Very Happy )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 02.11.2004 - 23:24 #12613
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

minix je fajn - ja osobne pouzivaj reiser aj ext3, ale osobne som viacej spokojny s ext3 kedze v lkml sa vravelo ze reiser este nie je velmi stvoreny na produkcne pouzitie. predsa len ext3 je trosku viacej vydebugovany kedze podla mojich poznatkov vychadza z ext2.

btw ku tomu HTB, resp CBQ - je taky problem spravit par shell scriptov ktore budu mat uplne primitivny jednoduchy konfigurk ktory bude vediet zeditovat kazdy, prinajhorsom ho editovat ako text cez web a ten potom spustat? Ja to mam tak spravene a je to cele prepojene s firewallom a MRTG a funguje to bez problemov.

maco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: ovladanie CBQ alebo HTB cez web  PostPosted: 03.11.2004 - 09:05 #12622
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
a preco ho teda nezverejnis?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)