Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 21:32


Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Author Message
jmi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.10.2004 - 00:52 #12499
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
otazka je co nasleduje ako dalsie pravidlo.. accept ti ten paket povoli a uz nekontroluje dalsie pravidla
teda za tymto pravidlom musis mat nejake ktore si zabije vsetky pozadovane pakety (uz sa nemusis bat ze by zabilo daky ktoremu si dal hentym pravidlo accept .. ten je proste navzdy dovoleny a uz ho nic nezabije
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.10.2004 - 00:58 #12500
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
no ja len na routri zadam napr: iptables -t mange -A POSTROUTING -s 192.168.22.22 -j DROP samo aj pre prerouting tým ho odpálkujem do večných lovíšť no len aký je zápis pre to čo si napísal ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 29.10.2004 - 14:12 #12512
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ja zo zasady robim filtering len vo filter tabulke .. v mangle len nastavujem flagy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 07.11.2004 - 21:16 #12723
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Hi,

uspesne som pochopil limitovanie poctu paacketov pomocou iptables, ale chcel by som sa opytat, ze ci maju odchadzajuce packety, ktore potvrdzuju prijatie packetu nejaku vlastnost (asi Flag), ktora by ich odlisovala od odchadzajucihc packetov, ktore otvaraju konekciu (napriklad packety ktore odosiela virus na rozne IPs)

Inymi slovami, ked obmedzim pocet odchadzajucich packetov na 15, tak maximalny download je okolo 250 kbit, co mi nevyhovuje, tzn. potrebujem, aby tie packety ktore potvrdzuju prijatie packetu bolo mozne odoslat bez obmedzeni, ale naopak, packety ktore odosle virus, alebo nejaky trojan, aby spadali do inej kategorie a teda bud boli zahodene, alebo povolene len v istej miere.

Moze mi niekto tak zbezne vysvetlit co znamenaju tie flagy (ja viem ze si to mam pozriet na googli, ale keby sa nahodou niekomu chcelo, urcite by som nebol sam kto by sa potesil) Smile

V pripade, ze existuju este ine typy flags, ktore nie je dobre filtrovat, dajte mi vediet Smile.

Dik
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 07.11.2004 - 23:09 #12724
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
tak toto mam ten pocit nebude take easy

nexces predsalen pouzit shaping tak ako vacsina ludi?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zimors
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 10.11.2004 - 15:40 #12781
Basic


Joined: Okt 12, 2004
Posts: 21
Location: Tornala
kiwi nevyznam sa v tom, ale nemalo by to byt nastavene na odchodzi $IFACE ? teda nie na wlan0, ale na druhe?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 10.11.2004 - 22:29 #12795
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

pre matt:

#!/bin/bash
# verzia 2.0

echo "Disable ->2.0"
export INTERNET_STRING=1.2.3.4 #IP adresa kde bezi tvoj WWW server
echo $INTERNET_STRING;

DISABLED="`grep disabled /etc/hosts | cut -f 1 | cut -f 2 --delimiter=" " `";
echo -n "Disconnected clients: "
for ONEIP in $DISABLED; do
echo -n "$ONEIP ";
/sbin/iptables -I PREROUTING -t nat -s $ONEIP -p tcp -j DNAT --to-destination $INTERNET_STRING:999
done
echo "";

UPLOAD="`grep upload /etc/hosts | cut -f 1 | cut -f 2 --delimiter=" "`";
echo -n "Upload warning clients: "
for ONEIP in $UPLOAD; do
echo -n "$ONEIP ";
/sbin/iptables -I PREROUTING -t nat -s $ONEIP -p tcp -j DNAT --to $INTERNET_STRING:998
done
echo "";

NEPLATIC="`grep neplatic /etc/hosts | cut -f 1 | cut -f 2 --delimiter=" "`";
echo -n "Neplatici clients: "
for ONEIP in $NEPLATIC; do
echo -n "$ONEIP ";
/sbin/iptables -I PREROUTING -t nat -s $ONEIP -p tcp -j DNAT --to $INTERNET_STRING:997
done
echo "";

WARNING="`grep warning /etc/hosts | cut -f 1 | cut -f 2 --delimiter=" "`";
echo -n "Warning clients: "
for ONEIP in $WARNING; do
echo -n "$ONEIP ";
/sbin/iptables -I PREROUTING -t nat -s $ONEIP -p tcp -j DNAT --to $INTERNET_STRING:996
done

/etc/hosts moze vyzerat nasledovne:

10.x.x.1 klient1 shared32
10.x.x.1 klient2 shared32
10.x.x.3 klient3 disabled
10.x.x.4 klient3 neplatic

na IP adrese treba mat rozbehnut WWW server, ktory na portoch 999,998,997 zobrazuje prislusne hlasky pre neplaticov Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 26.03.2006 - 10:51 #32770
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

A co v pripade ze pouzijem

iptables -A FORWARD -i wlan0 -s 10.203.1.0/24 -m limit --limit 15/s --limit-burst 20 -j ACCEPT

Bude pocet packetov obmedzeny pre cely pool IPciek alebo pre kazdu IPcku z tohoto poolu? Rozumejte tak, ze kazda IPcka z triedy 10.203.1.0 bude obmedzena na 15pckt/sec alebo spolocne vsetky IPcky budu zdielat obmedzenie 15pckt/sec a v pripade ze jeden zhltne vsetko, na ostatnych nezostane nic?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 26.03.2006 - 11:03 #32772
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Miso: bude to obmedzovat cely rozsah 10.203.1.0/24 na dokopy 15 pps
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 26.03.2006 - 14:33 #32782
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

trochu odbocim:

izolacia klientov na AP zabrani aj tomu, aby nejaky klient udeloval dhcp? nemam to kde vyskusat zatial
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 26.03.2006 - 14:37 #32784
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
neos: ano, kedze nedokaze poslat ani prijat packety od inych klientov Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 26.03.2006 - 15:27 #32787
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
2kiwi: ono to je docela problem, presne ako vravis limit odchadzajucich limituje prichodzie (logicke Smile) .. ak by sa jednalo o trojany viruse standartne ide o SMTP (25) takze limit spojeni ako u nas na jednotku casu ( tusim pol hodinu). Ak by to bolo globalne tak je mozne ze normalne nepojde napr FTP a pod. na WWW sa dala vynimka. Celkovo by to ani nevadilo ale dava to strasny zahul CPU Sad

Zatial nejake univerzalne riesenie neexistuje ...
p.s. dalo by sa spravit presmerovanie na web ze ma limit spojeni, ze ma virus atd ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 18.05.2006 - 23:34 #35321
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

pozeral som tieto nastavenia.. ale neviem presno kolko mam povolit packetov za sek. zatial na sebe testujem --limit 50/s --limit-burst 75, ale vydi sa mi to vela, ale do netu mam max rychlost potom 1mbps, kolko max packetov doporucujete??? potrebujem to kvoli zavirenym kompom a podobne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 19.05.2006 - 07:07 #35322
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
na to aby uzivatel aspon cisto teoreticky vedel dosiahnut 1 mbit/s musis povolit: 1024/8 = 128kB/s * 1024 = 131072B/s / 1500B/packet (alias MTU) = 87.38pps -> pokial mu teda povolis 87 packetov za sekundu a vsetky packety budu velkosti 1500B (co v reali budu mensie) tak sa dokaze dopracovat k rychlosti 1 mbit/s
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Filtrovanie prilis vysokeho poctu packetov  PostPosted: 19.05.2006 - 10:40 #35328
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ja som nevedel ako to prepocitat, tak som trochu testoval.. ked to mam takto tak do netu (meral som cez web) to ide cca 1mbit. ale zmiatlo ma to, ze hore bolo spominane nejake floodovanie a ze odosielalo nejakych 50-200packetov, tak preto sa mi to videlo vela... ok este trochu potestujem a uvidim ako to pojde...
uvedzam este kompletny zapis vo firewalli na staros, limit spojeni a IP vs MAC:
iptables -A FORWARD -s 192.168.0.23 -m limit --limit 50/s --limit-burst 75 -m mac --mac-source MM:AA:CC:MM:AA:CC -j ACCEPT

este jedna vec> ako presmerujem takyto traffic na inu IP, teda na iny StarOS keby tam je povedzme dalsie pripojenie... predpokladam ze sa to da cez PREROUTING ale neviem syntax. dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)