Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 18.05.2024 - 04:50


Senec a okolie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 10 < 1...345678910 >
Author Message
tom
Post subject: zadarmo  PostPosted: 26.11.2003 - 15:56 #4797
Basic


Joined: Nov 21, 2003
Posts: 14

Dneska zasa vidim akurat tak koniec zahrady. Zistil som ale ze e-net ma do polovice decembra pripojenie zadarmo ( ? hotspot ). Mne je to vsak figu platne, lebo nemam ani sajnu ako sa pripojit. Akurat som zmontoval zelezo nasmeroval antenu ale neviem to softverovo nakonfigurovat ( adresy a tak ) a neviem ani ako nastavit explorera aby nesiel dialup ale lan. ( ja viem ze je to asi sprostost, ale v sietach sa aaabsolutne nevyznam. Udajne som sa tak uz narodil. ) Takze ak sa najde niekto koho moja nevedomost neuraza tak mi moze poslat nejaky postup hoci aj na tornyai@gtsi.sk ( ak bude chciet tak ho za to aj pobozkam.Alebo radsej nie. )
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
suplata
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 01.12.2003 - 11:35 #4867
Basic


Joined: Nov 24, 2003
Posts: 3

Pozna tu niekto Kaplnu, Bahon, Igram? Ak ano, ako to vidi s pripojenim na Sc, pripadne medzi dedinami?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 09.12.2003 - 22:40 #4969
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
Kaplna,Bahon a Igram by mali byt vpohode obsiahnutelne od nas.. ked sa date dokopy aspon 5-ti a zriadite si pripojenie mozete mat celkom lacny net..
vlad

suplata wrote: ›Pozna tu niekto Kaplnu, Bahon, Igram? Ak ano, ako to vidi s pripojenim na Sc, pripadne medzi dedinami?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pityu
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 30.12.2003 - 22:20 #5187
Basic


Joined: Dec 30, 2003
Posts: 1

Predpokladam ze Reca by mala ist v pohode ked tvrdis ze Kaplna a Bahon by zo Senca mohli ist. Moja otazka na teba je ze co znamena to "zriadite si pripojenie"co vlastne okrem vyhladu na vasu antenu potrebujeme? A asi kolko to vychadza pri tych 5tich ludoch na jedneho?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 09.01.2004 - 11:08 #5334
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Myslim ze Reca by mohla ist, zatial mame AP na nizkom 4p dome, ale pokial nie su ziadne stromy alebo vacsie prekazdy v ceste, mohlo by to ist. Co sa tej ceny tyka - je lepsie ked Vas je viac z toho dovodu, ze trasu si rozdelite financne viaceri a medzi sebou sa pospajate kablom, co je iste lacnejsie ako keby si kazdy kupoval antenu a klienta. Za predpokladu , samozrejme, ze mate na to moznosti (napriklad v panelaku alebo ak byvate vedla seba v rodinnych domoch a podobne). Skus pozriet ci vidis zeleny panelak, pripadne modry a okolo take hnede a zlte. Pokial vidis ten zeleny, od Recy, nemal by byt problem. Orientuj sa podla komina zo starej tehelne, to je blizko nas.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 14.01.2004 - 07:41 #5417
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
pityu wrote: ›Predpokladam ze Reca by mala ist v pohode ked tvrdis ze Kaplna a Bahon by zo Senca mohli ist. Moja otazka na teba je ze co znamena to "zriadite si pripojenie"co vlastne okrem vyhladu na vasu antenu potrebujeme? A asi kolko to vychadza pri tych 5tich ludoch na jedneho?

Cav,
predpokladam ze nase AP bude momentalne pre Vas (vacsinu) neviditelne - fyzicky. A z takej dialky sa pripajat na nase AP je podla mna nerentabilne. Preto by ste sa mali pospajat medzi sebou kablom, alebo si zriadit vlastne AP. A vybudovat prepoj na nasu siet, v pripade ze by ste chceli byt s nami na jednej sieti, alebo zdielat nase pripojenie do internetu.
Pri piatich ludoch vas to vyjde podla mna min.3000 na kus cloveka pri 10 min.2000 na kus cloveka.
CU vlad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
branox
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 04.02.2004 - 16:08 #5810
Basic


Joined: Feb 04, 2004
Posts: 1

no, prešiel som si túto diskusiu ale neni mi celkom jasné, či už senčania fungujete, ako vám to chodí, koľko vás to stálo, aký hw máte kúpený a ako ste pripojení do internetu (či cez e-net? ako rýchlo?). ja som z igramu a zo strechy vidím aj senecké silá(e-net) aj 13poschodvé paneláky(skfree?) čo sú pri autobus stanici. kde máte antény? a ako silné? čo by to obnášalo pripojiť sa na vás? a ktorí konkrétne fungujete? skrátka trápi ma množstvo otázok. veď aj na mape sietí Slovenska je senec vyznačený ako že sa ešte len uvažuje o sieti...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 05.02.2004 - 07:59 #5823
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Ano, fungujeme, este na jesen sme sa v prispevkoch vytesovali z toho, ze nam funguje robena vsesmerovka (medzitym sme ju vymenili za profi) a vytesovali sme sa z noveho pripojenia na internet (nie cez e-net samozrejme). Linku navysujeme podla potreby (momentalne garant 512) a stalo nas to kazdeho rozne (zalezi od podmienok kde si, ci si kupujes antenu sam, alebo viaceri, ci sa pripajas kablom, alebo WiFi). Kludne napis mail alebo ICQ.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 05.02.2004 - 08:06 #5824
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Co sa anteny tyka, je na severozapade Senca v lokalite ulic Vinohradnicka - Tehelna (to stalo uz v prispevkoch). Mame moznost presunut antenu na jeden z vyskovakov, vyzaduje si to vsak smerovy spoj na ktory zatial nie su prostriedky. Akonahle ich vsak ziskame, budeme o tom uvazovat. Je viac ludi zo SC ktori nemaju na nas vyhlad (vzhladom na to ze sme nemali moznost byvat vo vyskovaku, vyuzili sme to, na com sme mali moznost postavit stoziar), preto by tento spoj bol dost strategicky, avsak ako som pisal - mame jeden problem. Pokial by si mal nejake zbytocne WiFi komponenty, ktore by si mohol zapozicat aspon dovtedy kym si nenasetrime na vlastne, urcite by sme to uvitali.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 09.02.2004 - 22:48 #5882
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
Doplnim Misab. Hlavne prezradim info ze neideme cez e-net ani s tou sietou ci firmou nemame nic spolocne (asi okrem zarusenych kanalov v SC). Fungujeme od septembra a na skfree sme ako planovana siet, lebo nemame web a mozno aj preto ze nepokryvame cely senec. Aj ked sme - sa tvarime - ako skfree siet po Senci sa dalej nesirime z toho dovodu, ze zaujemcovia su stale len potencionalni a taki co cakaju, ze im to niekto spravi. Ak by mal niekto zaujem tak mu mozeme MAXimalne pomoct (vedomostami, fyzicky, inak) .... Su ale uz aj zaujemcovia, co si rozbiehaju lanky, lokalne siete (3-5) kompove a tym mozeme pomoct s pripojenim na nas a zdielanim vyhodnych podmienok pripojenia na net. Jo a s potesenim mozem povedat, ze nas uz nie je -NAST ale -DSAT
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 19.02.2004 - 23:24 #6138
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Dnes sme s Arsis-om spojazdnili trasu cca 7km medzi Sencom a Velkym Grobom. AP by malo pokryvat Grob a Recu.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
GrayMoon
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 20.03.2004 - 10:46 #6836
Basic


Joined: Mar 20, 2004
Posts: 3

mily sencania vas SKFREE projekt v senci ale naraza na jednu slabinu ktokolvek vam moze kdekolvek zarusit vasu spojnicu do BA a ste boz conectu a na druhej strane ste aj bez moznosti sa stazovat respektivne stazovat sa mozte ale vycarite tym len usmev na tvari Smile))
je to pekne ze tahate siete ale podme na vaznejsie veci
existujuci pripraveny projekt pre senec zahrnujuci aj lokality ako su velky biel velke uylany sladkovicovo je viec menej pripraveny a je v stadiu jednani a odkupeni otickej linky bratislava senec zanedlho by sa maly objavit v senci mile dievcata z harkami listov ktore budu vykonavat verejny prieskum
takze sup sup skuste im pekne odpovedat podla toho ako ta anketa skonci sa bude mestska siet senec realizovat

P.S> na margo e-net hmm vazne toho cloveka treba polozit pytat za 300 k linku 15000 to ma neskutocne irituje Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
GrayMoon
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 20.03.2004 - 11:00 #6837
Basic


Joined: Mar 20, 2004
Posts: 3

suplata wrote: ›Mam jednu otazocku? Aká je šanca pripojiť sa so smerovou anténou tak na 11 km. Prekážky v trase: zopár stromov Razz



hmm 11 Km to nie je vela bezne som robil spojenia nad 20 Km ale to amatercinou nejde odporucam ti uzko smerove anteny o sile 16 db a zariadenia aj ked trosku pomalsie ale predsa len silnejsie hladaj bud nieco od Alvarion (breeze net) alebo freeband od lucentu, odskusane mam bod - bod HSSS na vzdialenost 51 Km
Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vlad
18 Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 29.03.2004 - 16:03 #7048
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
GrayMoon wrote: ›mily sencania vas SKFREE projekt v senci ale naraza na jednu slabinu ktokolvek vam moze kdekolvek zarusit vasu spojnicu do BA a ste boz conectu a na druhej strane ste aj bez moznosti sa stazovat respektivne stazovat sa mozte ale vycarite tym len usmev na tvari Smile))
je to pekne ze tahate siete ale podme na vaznejsie veci
existujuci pripraveny projekt pre senec zahrnujuci aj lokality ako su velky biel velke uylany sladkovicovo je viec menej pripraveny a je v stadiu jednani a odkupeni otickej linky bratislava senec zanedlho by sa maly objavit v senci mile dievcata z harkami listov ktore budu vykonavat verejny prieskum
takze sup sup skuste im pekne odpovedat podla toho ako ta anketa skonci sa bude mestska siet senec realizovat

P.S> na margo e-net hmm vazne toho cloveka treba polozit pytat za 300 k linku 15000 to ma neskutocne irituje Very Happy


Cav neviem o akom projekte hovoris ale asi o nasom nie. Asi preto lebo o nom ni nevies. Zial asi ta nepotesime, ale linku do Ba nam nikto nezarusi (nie sme samovrahovia, co robia na 2.4, alebo 5 GHz spoje z Ba). Asi ani nechapes filozofiu Skfree, pretoze je to o tom, aby si ludia poskladanim svojich prostriedkov a schopnosti umoznili dobry connect z domu do internetu. Takze ak ti to este nik nepovedal, tak chod do kelu s tvojimi komercnymi ponukami aj s dievcatami. Tu su ludia, co chcu byt nezavisli od komercakov.
to P.S.> ked chces tak si to s nimi vyries sam, ked nieco take ponukaju tak asi preto, ze im to neaky blb kupi [img][/img]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 29.03.2004 - 21:26 #7057
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Tak teraz som chvilu nevedel ci sa mam snad smiat, alebo plakat... Drahy GrayMoon, zjavne vobec nerozumies o co tu ide. My sa nesnazime nikoho skladat na kolena, ani enet, ani nikoho s podobnymi zaujmami. Nerobime to pre peniaze, robime to preto, preco kazdy na SKFree. Tak nechapem odkial ten Tvoj suverenny ton...
Takze ak chces tahat optiku, kludne si ju natiahni. Kludne posli dievcata do mesta. Kludne rozpravaj o tom, ako nam linku niekto zarusi a strasne sa nam bude smiat, ked sa budeme stazovat. Nebudem Ti tu vysvetlovat o nasich linkach a sposoboch pripojenia (tych 51 km ma vazne zaujalo Wink ).
Osobne si myslim, ze takychto "pripravenych" projektov bolo uz dost, drzim Ti palce aby Ti to vyslo. Ale schovaj sa so svojimi optickymi dievcatami niekam inam ako na SKFree, ak nechces respektovat to, o co sa tu vsetci ti ludia snazia. Aj reci typu "treba ho zlozit na kolena" si nechaj do tych listockov, ktore sup sup budu vsetci v meste vyplnat.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 6 of 10 < 1...345678910 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)